Saistītie raksti

Projekta ietvaros mācību ekskursija uz z/s “Kalnarušķi”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

2018.gada 23.maijā Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 8.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz z/s “Kalnarušķi” kafejnīcu. Mācību ekskursija uz šo uzņēmumu izvēlēta ļoti mērķtiecīgi, jo uzņēmums spēja piedāvāt pamatizglītības standartā mācību priekšmeta – mājturība un tehnoloģijas – prasībām atbilstošas  iespējas ne tikai redzēt un dzirdēt, bet arī izmēģināt mācību stundās teorētiski apgūto reāli praksē – gan galda klāšanas, gan galda kultūras un lietišķās etiķetes, gan viesu apkalpošanas prasmes.

Skolēni intervēja uzņēmumā strādājošo profesiju pārstāvjus – uzņēmēju, viesmīli, pavāru. Katrs dalījās pieredzē par savas profesijas plusiem un mīnusiem, par veiksmēm un neveiksmēm, veicot darba pienākumus tieši šajās profesijās. Skolēni ieguva arī informāciju par jauniešu nodarbinātības iespējām uzņēmumā nākotnē, bet viena meitene jau šovasar strādās uzņēmumā par viesmīli, un šajā nodarbībā praktiski izmēģinātās prasmes noteikti palīdzēs vasaras darbā.

Uzņēmums skolēniem piedāvāja ne tikai dzirdēt un pētīt, bet arī praktiski darboties. Notika meistarklase galda klāšanā, galda kultūrā un lietišķajā etiķetē, viesu apkalpošanā. Kafejnīcas apmeklētāji gan bija pārsteigti, bet skolēniem bija iespēja izmēģināt viesu apkalpošanu reāli praksē, kas, izrādās, nemaz nav tik viegli – vienlaicīgi redzēt, kur iet un kur liek traukus, pareizi turēt un nest šķīvi un galda piederumus un vienlaicīgi  smaidīt! Redzot un izmēģinot visu pašiem, skolēniem ir lauzti sterotipi un radies reāls priekšstats par darbu kafejnīcā.

Skolēni vēl pierādīja mācību stundā apgūtās prasmes galda klāšanā un kultūrā praktiski, dažam bija īsts izaicinājums pareizi lietot galda piederumus!

Skolēni savās atsauksmēs pēc nodarbības raksta, ka beidzot prot pareizi klāt galdu! Viens no skolēniem, kopā ar vecākiem apmeklējot ēdināšanas uzņēmumu kaimiņu novadā, esot pievērsis uzmanību, kā strādā viesmīļi un cik nepareizi saklāts galds.

Tātad secinājums ir skaidrs. Šī bija viena reāla iespēja pārliecināties par savu piemērotību šāda tipa profesijām!

 Pasākums tika īstenots projekta Nr. 8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 8.klases mācību priekšmeta mājturība un tehnoloģijas skolotāji – D.Meistere un N.Prazņicāns

Dalīties:
18. jūnijs, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs