Saistītie raksti

Starptautiskais mākslas simpozijs „Dialogs 2018”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

                                                                                           

No 2018. gada 25. jūnija līdz 06. jūlijam Latvijas mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē – Zvārtavas pilī norisināsies starptautisks mākslas radošais simpozijs „Dialogs 2018”.

Latvijas Mākslas Akadēmijas un Latvijas Mākslinieku Savienības organizētie starpnozaru starptautiskie simpoziji notiek ikgadēji kopš 2001. Gada.  Simpozija mērķis ir uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas pedagogiem un augstskolām. Šogad simpozijā piedalās 25 mākslinieki – no Anglijas, Vācijas, Turcijas, Moldovas,  Krievijas, Nīderlandes, Baltkrievijas, Somijas un Latvijas.  Programmā radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.

Šī gada tēma ir „Gaisma”. Mākslinieki veidos speciāli pils interjeram paredzētus oriģināla dizaina gaismas objektus, kuri vēlāk priecēs pils ciemiņus. Zvārtavas pils ir interesanta vieta, kur katrs ikdienišķs priekšmets ir mākslas darbs, tas tiešām ir muzejs, šī vārda tiešajā nozīmē, LMS muzeja radošā filiāle.

“Latvijas Mākslinieku savienības muzejs” – vēsturisks un laikmetīgs skatījums uz mākslu kā laikmeta zīmi Latvijas kultūrtelpā. Līdz ar Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) dibināšanu 1941.gadā tika uzsākta šīs kultūras industrijas attīstība veidojot gan mākslinieku tehnikās bāzes, gan radošās darbnīcas, gan mākslas darbu kolekciju. Kopš 2014.gada LMS ēkas un muzeja krājums ir vienots muzeja komplekss.

Latvijas Mākslinieku savienības īpašumā ir unikāla 20. gs. otrās puses mākslas darbu krājums, kuru LPSR Mākslas fonds sāka iepirkt 1957. gadā, un uz šīs kolekcijas bāzes 2001. gadā izveidots LMS muzejs. Krājumā ietilpst vairāk nekā 15400 mākslas darbi, gleznas, akvareļi, grafikas, tēlniecības darbi, plakāti, scenogrāfijas meti, keramika un dekoratīvi lietišķās mākslas darbi.

Zvārtavā mājo Laime un ļaunais pār slieksni neienāk” – „Hic habitat Felicitas, nihil mali intret” – šie vārdi akmenī iekalti Zvārtavas pils slieksnī.

Aicinām visus interesentus uz atvērto durvju dienu  Zvārtavas pilī 5.jūlijā no pl. 12:00 līdz 16:00

Būsiet mīļi gaidīti!

Simpoziju atbalsta :
KKF, Latvijas Mākslinieku Savienība, Latvijas Mākslas akadēmija,
SIA „Kronis food”, “Flora maiznīca”, Merrild,  Trikāta, Ķekava, Alūksnes putnu fabrika, “BN Kurši ”.

Ar cieņu,
LMA radošā simpozija „Dialogs 2018” orgkomiteja.
Sīkākai informācijai: simpozija kuratore – Ženija Loginova 29774138
Dalīties:
25. jūnijs, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs