Orientēšanās aktualitātes - Apes novads

16.08. plkst.14:00 Domes ārkārtas sēde

16.08. plkst.14:15 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas un Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdes

27.08. plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības jautājumu un Sociālo jautājumu pastāvīgā komitejas sēdes

30.08. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Orientēšanās aktualitātes

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

 

 

 

No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Pāvilosta uzņēma Baltijā vērienīgākās trīs dienu orientēšanās sacensības “KĀPA”.

Sacensību pirmajai dienai, kas elites grupās bija pasaules ranga (WRE) sacensības vidējā distancē, organizatori bija izvēlējušies ļoti sarežģītu piejūras kāpu apvidu Cirpstenē pie Ventspils. Pārējās divas sacensību dienas norisinājās Pāvilostas apkārtnē pilnīgi jaunās orientēšanās kartēs, kas arī izaicināja ar ļoti detalizētu reljefu.

Uz šīm sacensībām bija devušies arī aktīvākie orientēšanās kluba Alūksne/Ape sportisti no Apes novada. Lielajā konkurencē uzrādīti ļoti labi rezultāti.

V14 grupā 3 dienu summā 3.vieta Uvim Sproģim. Visas dienas veikti stabili skrējieni, bez lielām kļūdām, kas arī deva šo rezultātu.

V50 grupā arī 3.vieta Mārim Vabulniekam. Specbalva arī par uzvaru 1.dienā.

S45 S grupā 4.vieta Līgai Vabulniecei

V16 grupā 5.vieta Austrim Kalniņam. Specbalva par uzvaru 2.dienā.

S12 grupā 7.vieta Martai Kalniņai un 2.vieta 1.dienā.

V40 S grupā 7.vieta Raivim Kalniņam

S14** grupā 12. vieta Jūlijai Katrīnai Celenbergai

S21** grupā 15.vieta Ilzei Celenbergai

S45 S grupā 16.vieta Sanitai Sproģei

V14 grupā 18.vieta Kristeram Lārmanim

V55 grupā 19.vieta Viesturam Dandenam

S21 S grupā 40.vieta Lindai Vabulniecei

Arī šogad “KĀPĀ” tika noteikti ne tikai individuālie uzvarētāji, bet arī labākās ģimenes un labāki klubi klubi.

Ģimeņu ieskaitē 4.vieta Kalniņu ģimenei (vairāk kā 80 ģimenes).

Klubu ieskaitē 14. vieta OK Alūksne/Ape (vairāk kā 150 klubi).

Vēl sestdienas vakarā Labraga teritorijā notika jauktās Sprinta stafetes, kur MIX14 jauniešu grupā Gaujienas komandai 4.vieta. Komandā startēja Uvis, Kristers un Marta.

Visi rezultāti un cita informācija pieejama sacensību mājaslapā

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


Madonā sadala Latvijas čempionu titulus sprintā

Latvijas čempionāts orientēšanās sprintā un sprinta stafetēs 2. un 3. jūnijā norisinājās Madonas pilsētā un pulcēja vairāk kā 400 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Valsts mēroga sprinta sacensības Madonā nebija norisinājušās vairāk kā 10 gadus un Latvijas čempionātam sagatavota pilnībā jauna karte. Apvidū sagaidīja jaukta tipa pilsētas apbūve ar neregulāru ielu tīklu un parka zonu.

 Sprinta distancēs rezultāti ir ļoti blīvi. Dažu sekunžu kļūdas vai nepareiza varianta izvēle liedz cīnīties par godalgotām vietām.

Labus rezultātus uzrādīja orientieristi no Gaujienas:
5.vieta V14 grupā Kristeram Lārmanim;
6.vieta S12 grupā Martai Kalniņai;
6.vieta V16 grupā Austrim Kalniņam;
9.vieta V14 grupā Uvim Sproģim;
4.vieta V40 grupā Raivim Kalniņam.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


Baltijas čempionāts orientēšanās sportā

Trīs gaujienieši startēja Latvijas izlases sastāvā Baltijas čempionātā. Latvijai 21 medaļa Baltijas čempionātā.

Pēc trīs gadu pārtraukuma pagājušajā nedēļas nogalē Latvijā atkal norisinājās Baltijas čempionāts, Krāslavas pusē pulcējot izlašu dalībniekus no ne tikai Baltijas valstīm, bet arī no Baltkrievijas un Krievijas. Latvijas izlasei šoreiz viens no labākajiem startiem pēdējo piecu gadu laikā un arī uzvara nāciju vērtējumā.

Sacensības norisinājās Tartaka ezera apkārtnē, kur pagājušajā vasarā tika aizvadītas trīsdienu sacensības “Kāpa”. Orientieristus izaicināja tehniski sarežģīts apvidus ar detalizētu reljefu, bet arī ar samērā labu skrienamību.

Sacensību pirmajā dienā garajā distancē latvieši izcīnīja septiņas no desmit iespējamajām zelta medaļām, savukārt stafetē četri no sešiem zeltiem.

Elites grupās garajā distancē pēc vairāku gadu pārtraukuma abas zelta medaļas izcīnīja latvieši – Sandra Grosberga un Artūrs Pauliņš, kuri tuvākos sekotājus apsteidza par vairāk kā minūti. Jānim Kūmam 13.vieta 51 vīru konkurencē.

Garajā distancē jaunākajā V14 grupā starp 19 puišiem 14. vieta Kristeram Lārmanim.

V16 grupā  9.vieta Austrim Kalniņam 24 puišu konkurencē.

Otrajā dienā  V16 grupas 14 stafešu komandu konkurencē Latvijas 2. komandai  5.vieta. 3 etapu ar 4 labāko laiku veica Austris. 9.vieta Latvijas 3.komandai, kurā startēja Kristers.

Baltijas čempionātam paralēli norisinājās arī astotais Latvijas kausa posms.

S12 grupā 2.vieta Martai Kalniņai.

Nāciju vērtējumā garajā distancē Latvijai šogad pārliecinoša uzvara (1034 punkti), otrā vieta Lietuvai (867 punkti), trešā vieta Igaunijas komandai (694 punkti), ceturtā Baltkrievijai (601 punkts), bet piektajā vietā Sanktpēterburgas komanda (395 punkti). Pēc stafešu sacensībām vietu sadalījums palika nemainīgs.

Sacensību rezultāti, GPS ceļi un cita informācija

Nākamās Latvijas kausa sacensības “Kāpa 2018” norisināsies pēc mēneša Pāvilostā.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

Aizvadīts septītais Latvijas kausa posms

Nedēļas nogalē Smiltenes pusē aizvadītas orientēšanās kluba “Azimuts” rīkotās sacensības “Mazā balva”, kas pulcēja vairāk kā 300 orientieristu.

Sacensības notika Grundzāles pagasta Smiltiņsila mežā, kur dalībniekus sagaidīja jauktu koku mežs ar caurejamību no vidējas līdz grūtai, kā arī dažāda lieluma un formas purvi, mazas un vidēja reljefa formas, maz ceļu. Zaļais un slapjais apvidus bija īsta orientieristu meistarības un prasmju pārbaude sacensību distances veikšanai.

Sacensību pirmajā dienā bija vidējās distances sacensības, savukārt otrajā dienā norisinājās sacensības garajā distancē, kur visās grupās notika iedzīšana, kad dalībnieki startēja dilstošā pirmās dienas rezultātu secībā.

Par “Mazās balvas” simbolu šogad bija izvēlēts ezis Grundzis, kurš dzīvo Grundzāles kultūras nama vadītājas Ingas Rukas sakņu dārza apkaimē. Šis ezis var rakt un var arī nerakt, gluži kā orientieristi, un viņa motīvs tika izmantots arī sacensību medaļās.

Sacensības organizēja orientēšanās klubs “Azimuts” un Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Smiltenes novada domi un Smiltenes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolu. 

Mūsu novada orientieristu kopvērtējuma rezultāti:

S12 grupā 2.vieta Martai Kalniņai
V16 grupā 3.vieta Austrim Kalniņam
S45 grupā 3.vieta Līgai Vabulniecei, 4.vieta Sanitai Sproģei
V50 grupā 1.vieta Mārim Vabulniekam
V55 grupā 6.vieta Viesturam Dandenam
V14 grupā startēja Kristers Lārmanis

Latvijas kausa izcīņa nākamajā nedēļas nogalē ar Baltijas čempionātu turpināsies Krāslavas pusē, Latvijas Jaunatnes izlases sastāvā šajās sacensībās V16 grupā startēs Austris Kalniņš un V14 grupā Kristers Lārmanis.

Sanita Sproģe
Gaujienas Info centra vadītāja

 


Ozona čempionāts

12. maijā Skaistkalnē norisinājās orientēšanās kluba Ozons rīkotais „Ozona čempionāts” individuālajā distancē, kas šīs sezonas pirmajās tveicīgajās dienās uzkarsēja dalībnieku prātus un emocijas: gari etapi, tveice un slapji purvi.

Ozona čempionāta individuālā distance Skaistkalnē bija nopietns pārbaudījums visiem dalībniekiem. Kamēr lielākā daļa dalībnieku sacentās garajās distancēs, elitei tika piedāvātas dinamiskas vidējās distances.

Elites uzvarētāji ar klātesošajiem dalījās ar savu pieredzi un atziņām, pirmo reizi organizētajā orientēšanās meistarklasē, kurā visiem interesentiem bija iespēja uzzināt, ko noderīgu par orientēšanos.

Sacensībām noslēdzoties, ar skatu uz Lietuvu tika izdalītas balvas, medaļas, tituli un drosmīgākie arī atklāja peldsezonu Mēmeles upē. Diena bija izdevusies.

Labi rezultāti Gaujienas sportistiem:
3.vieta V16 grupā Austrim Kalniņam

4.vieta V14 grupā Kristeram Lārmanim(4 sek .līdz 3.vietai)
4.vieta S12 grupā Martai Kalniņai(arī 4 sek .līdz 3.vietai)
7.vieta V14 grupā Uvim Sproģim,(šinī grupā ļoti blīvi rezultāti, jo līdz 3.vietai pietrūka 40.sek.)
2.vieta V40 grupā Raivim Kalniņam

Nākošās sacensības ”Mazā balva” -19.,20. maijā Smiltenes novada Grundzāles pagastā.

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


5. un 6. maijā Mežgarciemā, Carnikavas novadā ar “Ziemeļu divdienu” sacensībām turpinājās Latvijas kausa izcīņa. Paralēli norisinājās arī MTBO sacensības un kopā pulcēja vairāk kā 500 dalībnieku.

Sacensību pirmajā dienā dalībnieki sacentīsies vidējā distancē, kas bija arī pēdējā atlases kārta uz iekļūšanu Latvijas jaunatnes izlasē, V14 grupā Kristeram Lārmanim 3.vieta un V16 grupā Austrim Kalniņam 3.vieta šajā dienā, tādejādi nodrošinot sev vietu izlases sastāvā.

Savukārt svētdien starti bija garajā distancē.

Rezultāti sacensību kopvērtējumā:

V 50 grupā uzvara Mārim Vabulniekam

V14 grupā Kristeram Lārmanim 2.vieta, Uvim Sproģim 5.vieta

S12 grupā 4.vieta Martai Kalniņai (pietrūka 5 sekundes līdz 3.vietai)

V16 grupā 5.vieta Austrim Kalniņam

V40 grupā 2.vieta Raivim Kalniņam

SB grupā 5.vieta Lindai Vabulniecei

S45 grupā 9.vieta Līgai Vabulniecei un 10.vieta Sanitai Sproģei

 

5. maija vakarā Ādažos norisinājās arī Latvijas sprinta kausa 2. posms “Ziemeļu divdienu sprints”, kurā startēja vairāk kā 200 dalībnieki.

V14 grupā 4.vieta Uvim un 6.vieta Kristeram no 22 dalībniekiem

S12 grupā 7.vieta Martai

V16 grupā 9. vieta Austrim

Nākošās sacensības notiks Skaistkalnē – apvidū, kur pagājušajā gadā notika Ozona čempionāta stafetes sacensības. Dalībnieku vēlme atgriezties šajā unikālajā karsta kritalu mežā ir sadzirdēta.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


Latvijas čempioni garajā distancē noskaidroti Talsu pusē

Pirmās 2018. gada vasaras sezonas Latvijas čempionāta godalgas 22. aprīlī tika sadalītas Talsos, Kamparkalnā, ar vairāk kā 500 orientieristu dalību, kur norisinājās sacensības garajā distancē.

Sacensību centrs atradās Kamparkalna apkārtnē, kas ir augstākais punkts Ziemeļkurzemē. Garā distance jeb orientēšanās klasika jau tradicionāli tiek rīkota fiziski grūtos un kalnainos apvidos visās Latvijas malās. Apvidu veido jauktu koku mežs ar skrienamību no vidējas līdz grūtai, lielas reljefa formas, vietām ar stāvām nogāzēm, kā arī dažāda izmēra un formas purvi. Pēdējo reizi čempionu tituli garajā distancē Kurzemes pusē tika sadalīti 2014. gadā, kad Latvijas čempionāts norisinājās Kalvenē.

Latvijas čempionāts garajā distancē bija šīs sezonas trešais Latvijas kausa posms.

Izcils sniegums padevās Apes novada sportistiem.

V50 grupā savu pirmo Latvijas čempiona titulu izcīnīja Māris Vabulnieks. Apsveicam!

V14 grupā 3.vieta Uvim Sproģim un 6.vieta Kristeram Lārmanim

V16 grupā 4.vieta Austrim Kalniņam

S12 grupā 8.vieta Martai Kalniņai

V40 grupā 13.vieta Raivim Kalniņam

Vēl gribas pieminēt:
V45 grupā uzvarēja Otārs Putrālis
V60 grupā uzvarēja Edmunds Zvaigzne
V21E grupā 7.vieta Jānim Kūmam

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


Orientēšanās sacensības “Rīgas Kausi”

14. un 15. aprīlī Jaunciemā aizvadītas orientēšanās sacensības “Rīgas Kausi”, kas kopā pulcēja 850 dalībnieku no 13 valstīm. Spraigā cīņā spēcīgākajās dāmu un vīru grupās uzvaru izcīnīja Sandra Grosberga (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) un igauņu sportists Timo Sild, kurš pārstāv OK Alūksne /Ape.

“Rīgas Kausi” kā ierasts piedāvāja plašu servisu gan skatītājiem, gan dalībniekiem, nodrošinot sacensību tiešraides translāciju sacensību arēnā un interneta vietnē “LMT Straume”.

Abās sacensību dienās dalībnieki sacentās vidējā distancē.

Spēcīgajā konkurencē labi rezultāti arī mūsu sportistiem:

V16 grupā 6.vieta Austrim Kalniņam

V14 grupā 10.vieta Kristeram Lārmanim( 1.dienā 2.vieta)

S12 grupā 10 .vieta Martai Kalniņai

S45 grupā 10. vieta Līgai Vabulniecei

V40 grupā 9.vieta Raivim Kalniņam

V50 grupā 7.vieta Mārim Vabulniekam

Sacensības rīkoja BJC “IK Auseklis” un biedrība SAA „Magnēts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. 

Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā turpināsies 22. aprīlī ar Latvijas čempionātu garajā distancē, kas norisināsies Talsu pusē.

 


 

 

Tērvetes pasaku mežs pulcināja rekordskaitu Stirnu buku. Izejot uz starta gandrīz 4300 dalībniekiem, Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā startējusi ainaviskā taku skriešanas seriāla Stirnu buks 2018. gada sezona.

Interesanti, ka trasē varēja sastapt gan Latvijas olimpiešus un elites skrējējus, gan arī pazīstamus skatuves māksliniekus, kuri izcili skaisto dienu bija nolēmuši izbaudīt plaukstošajās Zemgales meža takās.

Visgrūtākajā Lūša distancē (29 km), 2.vietu izcīnīja gaujienietis Jānis Kūms. Jāatzīmē, pirmais trijnieks finišā bija ievērojami atrāvies no pārējiem „lūšiem”.

 


Latvijas Skolu orientēšanās kauss

11. aprīlī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aizvadīts 2018. gada Latvijas Skolu orientēšanās kauss. Vislatvijas labākās skolas titulu un SportIdent skolu komplektu izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzija.

Šogad kopā pulcējot 800 skolēnus no 90 Latvijas skolām.

Sacensības noritēja trīs daļās – kvalifikācijā, no kuras 12 labākie katrā vecuma grupā piedalījās pusfinālā un pēc tam seši labākie finālā. Skolēni startēja piecās vecuma grupās – 17 līdz 20 gadus veci (SV1), 15 līdz 16 gadus veci (SV2), 13 līdz 14 gadus veci (SV3), 11 līdz 12 gadus veci (SV4), 10 gadi un jaunāki (SV5).

Pierādīt sevi devās 12 Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas audzēkņi.

6 no viņiem iekļuva pusfinālos – starp 12 labākajiem savās vecuma grupās.

Kvalifikācijā V2 grupā 2.vieta Austrim Kalniņam, 8.vieta Danielam Auziņam, 10.vieta Ginteram Ķelpam no 78 dalībniekiem.

V3 grupā 6. vieta Uvim Sproģim un 9.vieta Kristeram Lārmanim no 89 dalībniekiem.

Visjaunākajā S5 grupā 7.vieta Egijai Auziņai no 46 dalībniekiem.

Šie sportisti startēja pusfināla skrējienos, kur

V2 grupā 9.vieta Austrim Kalniņam, 10.vieta Ginteram Ķelpam, 11.vieta Danielam Auziņam.

V3 grupā 8. vieta Uvim Sproģim un 9.vieta Kristeram Lārmanim.

S5 grupā 7.vieta Egijai Auziņai.

Skolu kopvērtējumā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola izcīnīja 12.vietu 90 skolu konkurencē.

Paldies visiem skolas audzēkņiem, kas piedalījās Latvijas Skolu orientēšanās kausa sacensībās!

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 

 

 

 

 

 

Dalīties:
12. jūlijs, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs