27.06 plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Starptautiskais festivāls „Sebežas vilnis” Eiroreģiona ietvaros

Print Friendly, PDF & Email

 

 

13.-14.jūlijā Pleskavas apgabala Sebežas pilsētā Krievijā notika starpvalstu – Krievijas, Latvijas, Igaunijas – pierobežas sadarbības pasākums „Eiroreģiona dienas 2018”. Pasākums tika veltīts Eiroreģiona 15 gadu pastāvēšanai.

Pasākumā piedalījās pašvaldību vadītāji un kolektīvi no Latvijas un Krievijas. Uz pasākumu nebija varējuši ierasties Igaunijas pārstāvji un kolektīvi, nenokārtoto vīzu dēļ.

Latviju pārstāvēja folkloras ansamblis „Margas” no Kārsavas novada, deju kolektīvs „Gaspažas” no Baltinavas novada, Gaujienas sieviešu vokālais ansamblis no Apes novada un Viļakas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Bitīt’ matos”  no Viļakas novada.

Katrs kolektīvs sniedza priekšnesumus 30 minūšu garumā. Gaujienas sieviešu vokālais ansamblis saņēma patīkamus komplimentus par saviem skaistajiem tērpiem un daudzi pasākuma dalībnieki, viesi lūdza atļauju ar kolektīvu kopā nofotogrāfēties. Vēl lielāks pārsteigums bija skatītājiem un pārējiem dalībniekiem, kad mēs savu tautasdziesmu programmu nodziedājām „dzīvajā” bez fonogrammas. Par to mēs saņēmām skaļus, ilgus aplausus un gaviļu saucienus. Pasākumu vadītājs izteica vēlmi mācīties latviešu valodu, lai labāk saprastu par ko latvieši dzied savas tautasdziesmas.

Brauciena laikā neizpalika interesanti atgadījumi un piedzīvojumi, sākot ar robežas šķērsošanu, nakšņošanu viesu mājā, kurā notika kāzas un pat ar svelmainajiem laika apstākļiem.

Sanita Sproģe, ansambļa dalībniece

 

 

 

Dalīties:
26. jūlijs, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs