27.06 plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Apes pilsētas svētki Apes bānīša stacijā, foto

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Šogad no 24.augusta līdz 26.augustam Apē svinēja svētkus “Satikšanās Apes bānīša stacijā. Cilvēki. Stāsti. Notikumi.”.

Šajā reizē, kad Ape atzīmē savu 90.gadadienu, aicinājām izzināt mazā bānīša un Oppes miesta izbūves pirmsākumus, kas ar laiku pārtapusi par pilsētu Api, ar unikālo vietu, cilvēkiem, nozīmi un savu īpašo vērtību.

 

PIEKTDIENA, 24.augustā visas dienas garumā notika Ziedu paklāja veidošana skvērā pie Apes novada domes. Aizlūgums par Apes pilsētas svētkiem Apes Svētā Mateja ev.-lut. Koncerts “Krustojumi” – dziedātāja Aija Vītoliņa un ģitāras virtuozs Mārcis Auziņš.

 

SESTDIENA, 25.augusts
Ar Apes pūtēju dzidrajām tauru skaņām, velobraucējiem, “Zelta mopēdu” rūkoņu un “Dubļu ērgļu” parādi modinājām pilsētu. 

Stacijas laukumā notika svētku atklāšana “Satikšanās uz perona” atzīmējot Hopenhofas bānīša stacijas 115. gadadienu, kopā ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Libertu, Apes amatierkolektīviem, Mārci Kalniņu un viņa audzēkņiem.

Satikšanās reizē visi kopā atvērām Barbaras Pauli un Irēnas Meisteres grāmatu “Hopenhofas – Apes muiža laikmetu vējos”. 

Ļāvāmies atmiņām par pagājušo laiku, kad bānīša stacija sagaidīja un pavadīja savus pasažierus, Stacija ēkā bija kurpju  un galantērijas veikali, ļausimies priekam un līksmībai kopā ar bufetniecēm Aņačķu un Eģitu. 

Bija iespēja vērot Greentrials velo šovu. 

Suminājām Apes novada mazo iedzīvotājus-  bērniņi, kuri gada laikā no iepriekšējiem pilsētas svētkiem līdz šiem svētkiem ir piepulcējušies Apes novada saimei.

Savukārt pie bijušā dzelzceļa tiltiņa aktivitātēm notika  Interreg EST-LAT projekta “Zaļie dzelzceļi” iepazīšanās tūrē “Ape – Moniste”.

Aizvadīta erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” svētku spēle, kur  “Vēsturiskā Vietrāža Rīga-Tartu-Pleskava uzstādīšanai Apes centrā” saziedoja 209 eiro.

 Apes estrādē pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēja unikāls svētku koncerts “Mājupceļš”. Mūziķis, komponists, pianists Uldis Marhilevičs un dziedātājs Miks Dukurs muzicēja kopā ar  Apes dziedātājiem un mūsu profesionālajiem mūziķiem.

Koncertā skanēja dziesmas no gan izrādes “Tobago”, dziesmu cikla “Gaismas atgriešanās”, gan klausītājiem zināmas un līdzi dziedamas melodijas. Kopā ar Uldi Marhileviču uz skatuves muzicēja Apes bērnu koris, Ance Ābolkalne, Emīlija Ēvele, Estere Grandava, jauniešu trio “Subito” – Signe Ēvele, Ulrika-Lība Tetere, Bruno Ābolkalns, Santa Sāre-Gerža, Zane Tetere, Ilva Žaka, Roberts Kaktiņš, Ingars Kaktiņš, Ilze Ērmane, Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis, jauktais koris “Ape”, Ģirts Ripa un  Mārcis Kalniņš.

Par lustīgu un kustīgu svētku BALLI gādāja grupas “Kontrasts”, “Sarīkojumu ansamblis” un DJ Gaga Dance. Notika volejbola turnīrs MIX komandām ( pieaugušie un jaunieši). Sporta kluba “Spēka pasaule aktivitātes, SPĒKA KONKURSS “Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Visas dienas garumā notika amatnieku tirdziņš , bērniem darbojās piepūšamās atrakcijas. bija iespēja iegādāties Alūksnes un Apes novada fonda ziedojuma kartes “Vietrādim Apē”, Izbraukumi ar vilcieniņu visas dienas garumā. 

Vairāk foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalīties:
17. augusts, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs