Apes pilsētas svētkos tiksimies Apes bānīša stacijā - Apes novads

16.08. plkst.14:00 Domes ārkārtas sēde

16.08. plkst.14:15 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas un Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdes

27.08. plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības jautājumu un Sociālo jautājumu pastāvīgā komitejas sēdes

30.08. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Apes pilsētas svētkos tiksimies Apes bānīša stacijā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Šogad no 24.augusta līdz 26.augustam Apē svinēsim svētkus “Satikšanās Apes bānīša stacijā. Cilvēki. Stāsti. Notikumi.”.

Šajā reizē, kad Ape atzīmē savu 90.gadadienu, aicinām izzināt mazā bānīša un Oppes miesta izbūves pirmsākumus, kas ar laiku pārtapusi par pilsētu Api, ar unikālo vietu, cilvēkiem, nozīmi un savu īpašo vērtību.

Joprojām rosīga un dzīva ir savdabīgās Apes pilsētas dvēsele, tās spēks, kas ļaudis šeit iesakņo un notur, kā arī mudina iegriezties tālumā aizbraukušos. 

 

PIEKTDIENA, 24.augusts

Ziedu paklāja veidošana skvērā pie Apes novada domes no pulksten 10.00

Aicinām kopīgi, veidot ziedu vilcienu, kas būs pie Domes zālienā.
Tradicionāli, piektdien. 24.08.2018., visas dienas garumā atnes gatavu ziedu, augļu, vārpu, dārzeņu kompozīciju, kas varētu būt pītā grozā, kastē un ieliec mūsu kopīgi izveidotā vilcienā.
Piektdien vakarā izgreznosim ar gaismiņām, svecītēm – tā būs mūsu kopīgā dāvana pilsētai 90. Dzimšanas dienā!
Vairāk info Anita tālr.nr.26116845Aizlūgums par Apes pilsētas svētkiem Apes Svētā Mateja ev.-lut. baznīcā pulksten 18.00.

Šogad Apes pilsētas svētkos Apes luterāņu draudze veido īpašu programmu baznīcā, kad pēc aizlūguma par pilsētas svētkiem no pulksten 21.00 būs iespēja klausīties lekciju “Un Dievs radīja……”, skatīties āra kino ”Un Vārds tapa filma”, kā arī  pulksten 23.00 – piedalīties Slavēšanas vakarā.

 Vakaru pilsētā Stacijas laukumā pie autoostas pulksten 20.00 ar koncertu “Krustojumi” atklās dziedātāja Aija Vītoliņa un ģitāras virtuozs Mārcis Auziņš.

Koncertprogramma “Krustojumi” būs muzikāls ceļojums dažādu valstu, valodu un žanru pasaulē, ietērpts Mārča Auziņa aranžējumos un Aijas Vītoliņas brīnišķīgajā balsī.

Pēc koncerta vakara īpašo noskaņu radīsim ar sadziedāšanos un ziedu paklāja izgaismošanu, sarunām un mūziku.

 

SESTDIENA, 25.augusts

Ar Apes pūtēju dzidrajām tauru skaņām, velobraucējiem, “Zelta mopēdu” rūkoņu un “Dubļu ērgļu” parādi modināsim pilsētu pulksten 11.30, pulcēšanās Stacijas ielā, pilsētas centrā.

Aicinām neturēt sveci zem pūra un izrādīt savus krāšņos braucamrīkus – mopēdus, velosipēdus, dubļu braucēju spēkratus – plašākai auditorijai, priecējot pilsētu, tās iedzīvotājus un viesus svētkos!

Tikšanās pulksten 11:00 Stacijas ielas galā (pie Dzirnavu ielas un Stacijas ielas krustojuma), skatītāji aicināti parādi vērot pa Stacijas ielu un sagaidīt pilsētas centrā.

 


Apes pilsētas svētku atklāšana “Satikšanās uz perona”- Stacijas laukumā pie autoostas pulksten 12.00

Svētku atklāšanā aicinām tikties uz perona, atzīmējot Hopenhofas bānīša stacijas 115. gadadienu, kopā ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Libertu, Apes amatierkolektīviem, Mārci Kalniņu un viņa audzēkņiem, deju grupu “Romaška” no Tartu. Satikšanās reizē visi kopā atvērsim Barbaras Pauli un Irēnas Meisteres grāmatu “Hopenhofas – Apes muiža laikmetu vējos”. Šī grāmata ir unikāls, nozīmīgs un bagātīgs izziņas materiāls gan vietējiem iedzīvotājiem, gan citiem interesentiem – novadpētniekiem, vēsturniekiem un tūristiem, kas sniedz ieskatu Apes un tās tuvējās apkārtnes vēsturē.

Būs iespēja iegādāties gan šo grāmatu, gan arī apgāda “Jumava” izdotās grāmatas iekārtotā “grāmatu ieliņā”.

Ļausimies atmiņām par pagājušo laiku, kad bānīša stacija sagaidīja un pavadīja savus pasažierus, piemērīsim kādu kurpju pāri apavu  un galantērijas veikalā, pasēdēsim kādā mēbeļveikala dīvāniņā, ļausimies priekam un līksmībai kopā ar bufetniecēm Aņačķu un Eģitu.


Katros svētkos apmeklētājiem piedāvājam ko nebijušu, aizraujošu, tādēļ šogad būs iespēja vērot Greentrials velo šovu Stacijas laukumā pie autoostas pulksten 13.30


Bērnu stunda kopā ar ziedošajām un dziedošajām puķēm – dziesmas, dejas, prieks, Apes novada mazo iedzīvotāju sveikšana Stacijas laukumā pie autoostas pulksten 14.10

Bērnu stundā kopā ar ziedošajām un dziedošajām puķēm – Ilvu Žaku un Ievu Maltenieci tiks godināti mazie novadnieki –  bērniņi, kuri gada
laikā no iepriekšējiem pilsētas svētkiem līdz šiem svētkiem ir piepulcējušies Apes novada saimei.Savukārt pie bijušā dzelzceļa tiltiņa pulksten 15.00 iedzīvināsim dzelzceļu ar izzinošām, sportiskām un lustīgām aktivitātēm Interreg EST-LAT projekta “Zaļie dzelzceļi” iepazīšanās tūrē “Ape – Moniste”.Pulksten 16.00 Skolas ielas 2 pagalmā Arita un Roberts Zvejnieki aicinās uz erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” svētku spēli, kuras ziedojums tiks novirzīts vēsturiskā vietrāža izveidei Apes centrā.Pulksten 19.00 Apes estrādē pilsētas
iedzīvotājus un viesus priecēs unikāls svētku koncerts “Mājupceļš”. Mūziķis, komponists, pianists Uldis Marhilevičs un dziedātājs Miks Dukurs muzicēs kopā ar  Apes dziedātājiem un mūsu profesionālajiem mūziķiem.

Koncertā skanēs dziesmas no gan izrādes “Tobago”, dziesmu cikla “Gaismas atgriešanās”, gan klausītājiem zināmas un līdzi dziedamas melodijas. Kopā ar Uldi Marhileviču uz skatuves muzicēs Apes bērnu koris, Ance Ābolkalne, Emīlija Ēvele, Estere Grandava, jauniešu trio “Subito” – Signe Ēvele, Ulrika-Lība Tetere, Bruno Ābolkalns, Santa Sāre-Gerža, Zane Tetere, Ilva Žaka, Roberts Kaktiņš, Ingars Kaktiņš, Ilze Ērmane, Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis, jauktais koris “Ape”, Ģirts Ripa un  Mārcis Kalniņš. Ieeja koncertā bezmaksas.


 

Par lustīgu un kustīgu svētku BALLI gādās grupas “Kontrasts”, “Sarīkojumu ansamblis” un DJ Gaga Dance. Ieeja EUR 5.00


 

Citas svētku aktivitātes:
Volejbola turnīrs MIX komandām Lauku ielā 1 no pulksten 9.00
Sporta kluba “Spēka pasaule aktivitātes, SPĒKA KONKURSS “Latvijas spēcīgākā pilsēta”, Stacijas ielā 2

 

Visas dienas garumā:
Amatnieku tirdziņš pa Ganību ielu, no pulksten 10:00
Darbosies kafejnīca “Krodziņš” – Ganību ielā 4
Izbraukumi ar vilcieniņu visas dienas garumā
Bērniem darbosies piepūšamās atrakcijas
Iespēja iegādāties Alūksnes un Apes novada fonda ziedojuma kartes “Vietrādim Apē”, pirms vakara koncerta laimētāju izloze.

 

SVĒTDIENA, 26.augusts

Pēc iedzīvotāju lūguma tiek mainīts laiks kapusvētkiem!

Kapusvētki Apes un Meža kapos.
Kapusvētku svētbrīdis Apes Meža kapos pulksten 12.00, bet Apes pilsētas kapos pulksten 14.00.

Aicinām iedzīvotājus Apes pilsētas svētku dienās no 24.augusta līdz 26.augustam pie dzīvojamām mājām, ēkām izkārt Latvijas valsts karogu.

Lai mums visiem kopā izdodas radīt un baudīt skaistus svētkus, ikvienam ļaujot ieskatīties Apes vēsturiskajās liecībās, stāstos, cilvēkos un notikumos.Lūgums sekot aktuālākajai informācijai mājaslapā http://www.apesnovads.lv
Pilsētas svētki tiks fotografēti un filmēti. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Apes novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

 

 

 

 

 

Dalīties:
13. augusts, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs