Saistītie raksti

Gaujienā nometne „Skrienam kopā”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

No 30.jūlija līdz 3.augustam Gaujienā notika sporta un atpūtas nometne Apes novada bērniem vecumā no 10 līdz 16 gadiem, fiziskās un garīgās veselības veicināšanai, ar pamatmērķi apgūt un pilnveidot orientēšanās sporta iemaņas. Nometne tika organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/057 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Apes novadā” ietvaros. Nometnē piedalījās bērni no Gaujienas, Apes, Trapenes un Virešiem.
Nometnes pirmajā dienā bērni viens otru iepazina caur iepazīšanās spēli. Teorētiskajās nodarbībās bērni uzzināja par fizisko aktivitāšu un veselīga uztura nozīmi mūsu veselībai. Teorētiskās un praktiskās nodarbībās apguva pirmās palīdzības pamatus. Pēcpusdienā apguva vingrinājumus, kas palīdz sagatavoties sportiskām aktivitātēm, pārvarēt dabīgus šķēršļus mežā un purvā, orientēties, izmantojot karti un kompasu, uzzināja par aktīvā tūrisma iespējām un veidiem, apguva orientēšanās apzīmējumus, tūrisma mezglus.

Katra diena sākās ar rīta rosmi un skrējienu. Rīta pusēs notika kāda aktivitāte: pārgājiens uz Gaujas pļavām, orientēšanās Gaujienas priedēs, labirints, šķēršļu josla, jautrās stafetes. Savukārt, pēcpusdienās: pārgājiens pa Gaujienas dabas taku, tūrisma stafetes, orientēšanās pamatu apguve, peldēšanās, trešdienu noslēdzām ar Nakts trasīti, bet vakaros notika dažādas komandu sporta spēles, dienas izvērtēšana, filmu skatīšanās.

Otrdien notika tikšanās ar Latvijas izlases orientieristu Artūru Pauliņu, bet ceturtdien savā ilggadīgā orientierista pieredzē dalījās Viesturs Dandens.

Nometnes noslēguma piknikā “Anniņu” lapenē tika pārrunāts paveiktais un par iecerēto turpmāk. Dalībnieki atzina, ka nometnē pavadītais laiks aizritējis ātri un interesanti, apguvuši un uzzinājuši daudz jauna, pilnveidojuši savas sportiskās prasmes.

Paldies bērniem par draudzīgo un pozitīvo attieksmi vienam pret otru, par sportisko garu, spēju aktīvi un radoši paveikt uzticētos uzdevumus! Paldies lieliskajiem darbiniekiem par saliedēto komandas darbu nometnē! Visiem – lai jauka vasara!

Sanita Sproģe
nometnes „Skrienam kopā” darbiniece

 

 

 

 

Dalīties:
14. augusts, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs