Saistītie raksti

MTB Velomaratons un jaunā 100 km distance – Apes apkārtnē

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

 

Latvijas valsts simtajā jubilejā plašo velosportistu saimi gaida kāds īpašs notikums – 8. septembrī  vairāki simti  kalnu divriteņu (MTB) pavēlnieku dosies 100 kilometru distancē pa Apes un Alūksnes novados, kā arī Igaunijas teritorijā izveidoto trasi.

Sacensību rīkotāji Mairis Levans un Jānis Baltaisbrencis informē, ka  starts un finišs, kā jau pēdējos gados ierasts,  būs četrus  kilometrus m no Apes, Igaunijas ciematiņā Vastse-Roosa, viesmīlīgajā Mežabrāļu sētā. Jaunā 100 km distance būs vienā aplī.  Galvenie pieturas punkti šim sacensību braucienam:  Kalekaura ezers, Peļļi, Igaunijā – Paganamaa, tad  sekos Korneti, Baltiņu  ezeri, Vilku kalns,  Kaķīšu ciems.  Atpakaļceļā sportistus sagaida Raipala ezers, Drusku kalns, Dievakalns, Palpiera ezers, Peļļi, Ape un visbeidzot finišs un sacensību noslēgums Vastse-Roosa ciemā. Sportiski grūtākais epicentrs būs Veclaicenes augstākajos pauguros, no kuriem  astoņi iekļauti maršrutā.

Pēc Sandra Januša un viņa domubiedru idejas, sacensību brauciens notiks arī caur Apes pilsētu, tādēļ visiem Apes iedzīvotājiem  būs iespēja  vērot un atbalstīt šo pasākumu.  – Pasta ielu, BMX trasi . Vaidavu sportisti šķēŗsos gan pār Jauncikužu laipu, gan  forsēs upi bijušās pārbrauktuves vietā  “Janku“ māju tuvumā.

8. septembrī vienlaikus notiks arī Vivus.lv MTB sacensību seriāla tradicionālais, noslēdzošais posms un “Vaidavas kausa” izcīņa velomaratonā. Paredzētas distances dažādiem vecumiem un trenētības pakāpei –  “HRX” 57 km maratons, “Latvijas valsts meži” 39 km pusmaratons,  “Labs kino” 19 km pusaudžu sacensības, kā arī  ‘’Cido” bērnu brauciens.  Jaunā 100 kilometru distance plānota  kā 57 km trases  pagarinājums tālākajā –  Veclaicenes  galā.  Uz šīs supermaratona  distances izaicinājumu  pieteikušies  vairāk kā  300 sportisti!

M. Levans aicina apeniešus būt atsaucīgiem līdzjutējiem un atbalstīt šo unikālo sacensību norisi.  Norit  pēdējie sagatavošanas darbi, lai  sacensībās varētu godam uzņemt  kopskaitā apmēram 1000  dalībnieku. Sportistu reģistrācija starta vietā notiks gan piektdienas vakarā no 18.00 – 23.00, gan sacensību dienas rītā.

Dienas kārtība

 Sīkāka informācija par šo sacensību norisi.

 Jāpiezīmē, ka vairāki Apes novada velosportisti ir aktīvi dalībnieki arī Igaunijas grūtākajās kalnu divriteņu sacensībās – “Hānja 100”, kas 22. septembrī notiks Munameģa apkārtnē. Hānjas  maratonā  plāno startēt  Jānis Baltaisbrencis (viņš jau 12 reizes finišējis šajā izturības pārbaudījumā), Gatis Anerauds (sešas reizes), Mairis Levans (deviņas reizes).  

Astra Binde
tūrisma darba organizatore novadā

 


 

Par satiksmes ierobežojumiem 8.septembrī, Apē

Šogad sacensību dalībniekiem trases posms vedīs caur pilsētu Api, līdz ar to, 8.septembrī tiks slēgti šādi ielu posmi no pulksten 12.00 līdz 16.30:
Pasta iela (no Stacijas ielas krustojuma līdz Tilta ielas krustojumam);
Tirgus iela, Parka iela (no Pasta ielas krustojuma līdz Stacijas ielas krustojumam);
Stacijas iela (no Pasta ielas līdz Tirgus ielas krustojumam).

                         Apes pilsētas karte ar maršrutu, slēdzamajām ielām, transporta kustību

Karte pdf

                                   MTB maratona karte, kur maršruts ved caur Apes pilsētu

Karte pdf

 

Dalīties:
5. septembris, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs