27.06 plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Notiks akcija “Dienas bez rindām”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros no šā gada 17. līdz 21. septembrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”.

Akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē. Tāpat akcijas laikā vēlamies noskaidrot, kas ir lielākie izaicinājumi vai bažas, kāpēc iedzīvotāji e-pakalpojumus neizmanto.

Kā liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) 2018.gadā veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja “Klientu apmierinātība ar valsts pakalpojumiem” – Latvijā turpina pieaugt e-pakalpojumu lietotāju skaits un izpratne par digitālās vides sniegtajām priekšrocībām, tomēr vēl aizvien ir liela sabiedrības daļa (33% respondentu), kurus no pakalpojumu pieteikšanas elektroniskā veidā attur bailes no nezināmā, pieradums doties klātienē un nepietiekamas datora un interneta lietošanas prasmes.

VARAM akcijas īstenošanas laikā vēlas iedrošināt šo sabiedrības daļu izmantot e-vides sniegtās iespējas, kā arī informēs par e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocībām un ieguvumiem. Akcijas veiksmīgā norisē būtiska loma ir valsts un pašvaldību iestādēm (tai skaitā arī bibliotēkām), kas ikdienā apkalpo un konsultē iedzīvotājus un uzņēmējus, tādēļ aicinām Jūs akcijas laikā:

  • iedrošināt klientus pieteikt pakalpojumus un dzīves situācijas risināt elektroniski;
  • skaidrot e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocības un ar to izmantošanu saistītos praktiskos aspektus.

Lai sniegtu atbalstu sabiedrības konsultēšanai par digitālajām iespējām un to priekšrocībām, VARAM ir izveidojis portāla Latvija.lv atbalsta vietni mana.latvija.lv, kurā pieejami dažādi dzīves situāciju apraksti, video pamācības, piemēram dzīves situācijas apraksts “E-pakalpojumu nozīme un to izmantošanas priekšrocības”.

Akcija “Dienas bez rindām” norisinās jau ceturto gadu. Pērn piedalījās 24 valsts iestādes 185 klientu apkalpošanas vietās un 89 pašvaldības 120 klientu apkalpošanās vietās, kopumā valsts un pašvaldību iestādēs sniedzot teju 8.5 tūkstoši konsultāciju par e-pakalpojumu lietošanu.

Papildus informācija par akciju pieejama, sazinoties ar VARAM Publisko pakalpojumu departamenta Projektu vadības nodaļas projekta aktivitātes koordinatori Diānu Tiltiņu, tel. 67026551, e-pasts: diana.Tiltina@varam.gov.lv.

 

 

 

Dalīties:
13. septembris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs