23.05. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības 
komitejas sēde

30.05. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Pārgājiens uz Zvārtavas pili

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Vasarīgi siltajā un saulainajā 19.septembrī sākumskolas skolēni un klašu audzinātājas devās pārgājienā uz Zvārtavas pili.

Mūsu mērķis bija iepazīt kultūrvēsturiskos objektus savā – Gaujienas pagastā.Par Zvārtavas pili uzzinājām, ka 1881.gadā barons Gotlībs fon Ferzens ar sievu Luīzi lika pamatus savai dzimtas ligzdai – Zvārtavas pilij. Gadu vēlāk pie pils ieejas tika iegravēti vārdi: “Hic habitat Felicitas, nihil mali intret” (Te mājo Laime, neviens ļaunums neienāks.). Šie vārdi sargā gan pils saimniekus, gan viesus. Pilī ir saglabājušās koka kolonas vestibilā, oriģinālās parketa grīdas, mēbeles un stikla kupols ar vitrāžām, caur kurām gaisma dažādos toņos veido zīmējumus uz sienām un grīdas. Maz ir tādu vietu Latvijā, kur guļamistabas rotā mākslinieku veidotās gultas – īsti mākslas darbi. No guļamistabu logiem paveras brīnišķīgs skats uz pils parku un ezeru. Pilī ik uz soļa jūtama senatnes romantika. Mums šeit ļoti patika! Prieks par pili un sakopto pils apkārtni.

Tālāk devāmies uz Zvārtavas ezeru. Peldvietā spēlējām spēles, atpūtāmies un papusdienojām. Ievērojām, ka peldvietā ir veikti lieli labiekārtošanas darbi – tā ir paplašināta, pilnveidots volejbola laukums. Ar nepacietību gaidīsim nākošo vasaru!

No pārgājiena atgriezāmies mazliet noguruši, taču priecīgi par gūtajiem iespaidiem un lielisko laiku!

Sākumskolas skolotājas

Dalīties:
25. septembris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs