Saistītie raksti

Apes novadā Karjeras nedēļā jaunieši izzinās savas stiprās puses

Print Friendly, PDF & Email

 

Laikā no 2018. gada 8. līdz 12. oktobrim visā Latvijā notiek tradicionālie “Karjeras nedēļas” pasākumi, kuros piedalās arī Apes novada skolas.

Karjeras nedēļas ietvaros skolās notiek pasākumi par karjeras vadības prasmēm, savukārt, lielākajās Latvijas vidusskolās notiek diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku – dažādu profesiju pārstāvju dalību, bet jaunāko klašu skolēnus apciemo „K komanda” un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar īpašu virtuālās realitātes briļļu palīdzību.

Karjeras nedēļas laikā Apes novada  jaunieši aicināti līdzdarboties tādās aktivitātēs kā Karjeras spēlē “SKOLAS DZĪVE”, atbildot uz jautājumu kāpēc skolā ir jāmācās???, aktivitātē “Mobilais planetārijs” un piedalīties Apes novada izglītības iestāžu konkursā “MANAS DZIMTAS PROFESIJU MĀJA”.  Katrā Apes novada skolā skolēniem būs iespēja izpētīt un izveidot brīvi radošā izpausmē savas dzimtas profesiju māju, kurā iekļautas un parādītas dzimtas pārstāvētās profesijas. Atklājot, cik dažādi ir bijuši un ir skolēnu radinieki, kā arī to, ka kādā dzimtas profesiju mājā ir izveidojusies konkrētas profesijas pēctecība.
Konkursa noteikumi atrodami konkursa nolikumā: Nolikums-Manas dzimtas profesiju māja.

 

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  Šīgada Karjeras nedēļas tēma ir karjeras vadības prasmes, kas aicina skolēnus, viņu vecākus, pedagogus iepazīt karjeras vadības prasmes,  to lomu karjeras plānošanā, izvēloties skolēnam nākotnes profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām prasmēm, interesēm un iespējām.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 47 Latvijas pilsētās un novados. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Pasākumu programma 47 pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LV,  draugiem.lv/viaa un twitter.com/VIAA_LV.

 Valsts izglītības attīstības aģentūra kā “Karjeras nedēļas” nacionālais organizators informē, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana sabiedrības informēšanas nolūkā, un informācija par pasākumu kopā ar audio vai vizuālo materiālu var tikt publicēta aģentūras tīmekļa vietnē (http://www.viaa.gov.lv), sociālajos tīklos , kā arī izmantota žurnālistikas un publicitātes vajadzībām.   

Informācija par personas datu apstrādi Valsts izglītības attīstības aģentūrā atrodama šeit

Informāciju sagatavoja:
Ilze Ērmane
Sabiedrisko attiecību speciālists
Papildu informācija:
Laura Pope,
Pedagogs karjeras konsultants
Mob. tālr.: 29176124
 
Dalīties:
9. oktobris, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs