19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Green railway – iespēja uzņēmējdarbības attīstīšanai

Print Friendly, PDF & Email

 

 

4. oktobrī, Vīlandē, saimniecības “Kivi” telpās,  tika organizēts Igaunijas -Latvijas programmas projekta “Zaļie dzelzceļi” (Green Railways) tematiskais darba seminārs “Kā piesaistīt apmeklētājus un nodrošināt pozitīvu pieredzi uz “Zaļā Dzelzceļa” maršrutiem”. Seminārs tika organizēts ar mērķi sniegt plašāku informāciju par “Zaļā dzelzceļa” maršruta iespējām uzņēmējdarbības sektorā. 

Arī Apes novada pārstāvji, tai skaitā tūrisma uzņēmēji, devās uz tematisko darba semināru. Tā ietvaros tuvāk iepazinām gan Latvijas, gan Igaunijas puses tūrisma saimniecību darba pieredzi un to nākotnes vīzijas. Uzklausījām saimniecības “Kivi” vadītāja pieredzes stāstu, saimniecības piedāvājumu un nākotnes plānus attīstībai. Kā labs piemērs tūrisma maršruta izmantošanai uzņēmējdarbībai kalpo jaunas uzņēmējas no Puikules puses stāsts. Viņa ir izveidojusi mini Zoo un piedāvā zirgu izjādes pa vecā dzelzceļa teritoriju tūristu grupām. Ar plašu dabas taku  un atpūtas vietu piedāvājumu dalījās Igaunijas valsts mežu pārstāvis, vienlaikus uzsverot pozitīvos pieredzes modeļus, nianses, kas būtu vēl jāuzlabo un par ko vēlams aizdomāties, veidojot savu piedāvājumu šajā uzņēmējdarbības jomā.

Tematiskā semināra ietvaros ar savu pieredzi un ieteikumiem dalījās arī Eiropas Zaļo Ceļu asociācijas direktore Mercedes Munoz. Viņa uzsvēra: “Projekts “Green Railways” iedzīvina bijušo mazbānīša dzelzceļa sliežu posmus Latvijā un Igaunijā, tādejādi veicinot iedzīvotāju un tūristu zaļo domāšanu, dodot iespēju ģimenēm ar bērniem pēc iespējas vairāk laika pavadīt dabā, vienlaicīgi to apvienojot ar sportiskām aktivitātēm un dabas iepazīšanu sev apkārt. Piesaistot tūristu šim zaļajam ceļam vienlaikus gaidām arī vietējo saimniecību un uzņēmēju pakalpojumu klāsta piedāvājumu un tā dažādošanu”. Šiem tūristiem būs vajadzīgas ne tikai naktsmītnes, bet arī vietas kur paēst, iegādāties siltas zupas vai dārzeņu rezerves. Tā pat viņus piesaistīs interesantas un dažādām aktivitātēm saistītas apskates vietas, velo remonta vietas, velo nomas vietas, iespēja izmantot dušas un vēl citas aktivitātes, ko iespējams piedāvāt mūsu vietējiem iedzīvotājiem, saimniekiem, uzņēmējiem.  Tādēļ aicinām aizdomāties par to, ko katrs no mums varētu dot, vai veidot kā savu biznesa piedāvājumu tūristu grupām. Šī varētu būt iespēja veidot kopīgi apvienotus pakalpojumus un tūrisma piedāvājumus.

Dienas gaitā semināra dalībnieki tika sadalīti darba grupās. To uzdevums bija izstrādāt pakalpojumus, ko katrs savā reģionā saredz kā uzņēmējdarbības attīstības iespēju vai pašvaldības pienesumu “Zaļā dzelzceļa” attīstībai. Rezultātā visas šīs idejas tika apkopotas un tuvākajā laikā tiks nosūtītas gan dalībniekiem, gan pašvaldībām. Kā pašvaldība esam apņēmušies dalīties ar šīm apkopotajām idejām un pieredzi dažādu rakstu sērijās, lai iedzīvotājiem, saimniekiem, uzņēmējiem, rosinātu vēlmi šeit uzsākt vai dažādot pieejamos pakalpojumus, un tādējādi, iespējams, veicinātu kādas sfēras attīstību.

Lai mums visiem daudz jaunu ierosmju un ideju!

Informācija par projektu 

Augstāk minētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Baiba Vadone
Uzņēmējdarbības speciāliste
Dalīties:
31. oktobris, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen