16.05. plkst.14:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas un Sociālo jautājumu komitejas  apvienotā sēdes

23.05. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības 
komitejas sēde

30.05. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Miķeļdienas pasākums SAC ,,Trapene”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Laikā, kad saulainais siltais laiks pārvērtās par aukstu, rudenīgu un vējainu, mēs aprūpes centra iemītnieki pulcējāmies vienkopus uz Miķeļdienas pasākumu. Tajā mūs priecēja darbinieku pašu izaudzētie, sarūpētie un skaisti noformētie ražas eksponāti izrotāti ar rudens ziedu vāzēm. Direktore mums plaši pastāstīja par senču Miķeļdienas ticējumiem, par zemes kopēju ražas svētkiem, par Jumi, kuru mūsu senči sevišķi godā turēja.

Mūsdienās  Miķeļdienas svinēšana pieder pagātnei. Daži no iemītniekiem pat nezināja, kas ir Jumis, – tas ir, divas labības vārpiņas uz viena stiebra. Mēs atcerējāmies Miķeļdienu ar tautas dziesmu dziedāšanu, ar rupjmaizes un medus nobaudīšanu.

Sirsnīga pateicība direktorei, administrācijai par pašaizliedzīgu darbu Miķeļdienas pasākuma veidošanā. Šis pasākums mūsu vienmuļo ikdienu uz brīdi pārvērta par gaišu mūsu senču ticējumu un tradīciju atceres dienu.

Antons Plešs
Trapenes aprūpes centra iemītnieks

 

 

Dalīties:
3. oktobris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs