23.05. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības 
komitejas sēde

30.05. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Rudens ekskursija Vidagas skoliņas bērniem

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Tradicionāli Vidagas skoliņas bērni katru rudeni dodas mācību ekskursijā. Arī šogad tajā devās bērni vecumā jau no 4 gadu vecuma.

Ceļa izdevumus (aptuveni 400 EUR) sedza iegūtā ZAAO balva par nodotajām PET pudelēm un makulatūru un brāļu Jaukuļu ziedojums skolēnu ekskursijai. Tā kā bijām arī aktīvi “Zaļās jostas” dalībnieki un vācām izlietotās baterijas, bijām nopelnījuši arī atlaides zooloģiskā dārza apmeklējumam.

Pienāca ilgi gaidītā ekskursijas diena. Vispirms apmeklējām Valsts leļļu teātra izrādi “Un atkal Pifs”. Mums laimējās, jo izdevās iekļūt to skolu skaitā, kuras saņēma Kultūras ministrijas finansētu teātra izrādi.

Pifa piedzīvojumi uzjautrināja gan pašus mazākos, gan lielākos bērnus. Dzīvojot līdzi sunīša Pifa un kaķa Herkulesa darbiem un nedarbiem, nemanot aizritēja pusotra stunda. Bērnu un pat daži skolotāji pirmo reizi bija Latvijas Leļļu Teātrī. Izrādes starpbrīdī bērni ar interesi aplūkoja teātra izrādēs izmantotās lelles, kas rotāja vestibilu.

Pēc tam apmeklējām Rīgas Brāļu kapus – izcilāko un nozīmīgāko memoriālo ansambli Latvijā. Pēc sarunām un pārdomu brīža pie Mūžīgās uguns, izstaigājām šo unikālo piemiņas vietu. Skolēnus pārsteidza tas, ka šeit atdusas tik daudz kritušo karavīru, no kuriem liels skaits ir nezināmi. Grūti šodienas bērniem aptvert un saprast, cik dārga ir mūsu Latvijas brīvības cena.

Pēc tik nopietnām sarunām atkal atgriezāmies pie dabas un apmeklējām zoodārzu. Citam mīļākais dzīvnieks bija lauva, kurš krāšņi izrādīja savu varenumu, citam slinkais ķengurs, citam majestātiskās žirafes, kas sevi izrādīja ar lielu lepnumu, vēl citam kaziņas un trusīši, bet nevienu vienaldzīgu neatstāja tropu māja ar tās iemītniekiem.

Piekusuši un iespaidiem bagāti vakarā atgriezāmies mājās. Atkal apņēmības pilni vākt PET pudeles, makulatūru un izlietotās baterijas, lai varētu doties pašu nopelnītā ekskursijā. Varbūt arī jūs varat mūs atbalstīt šajā dabas sakopšanas darbiņā? Skaistā Latvijas daba un mūsu Vidagas skoliņa teiks paldies.

Vairāk foto

Vija Marija Būda
Skolotāja 
Dalīties:
3. oktobris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs