Saistītie raksti

Skolotāju vizīte Itālijā Erasmus+ projekta „SEL” ietvaros

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Laikā no 8.oktobra līdz 12.oktobrim Sicīlijas pilsētā Bagērijā risinājās Erasmus+ starpvalstu projekta „We are living together and we need each other. Social Emotional Learning” jeb „SEL” dalībnieku tikšanās, kuru pārstāvēja Nīderlandes, Portugāles, Slovākijas, Apvienotās Karalistes, Itālijas, Turcijas un Latvijas skolu pārstāvji. Tikšanās norisinājās Circolo Didattico VA. Gramsci Bagheria skolā.

Latviju pārstāvēja Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolotājas Gunita Ķelpa un Aija Palmbaha.

Vizītes laikā dalībvalstu pārstāvji atskaitījās par paveikto, analizēja no skolēnu anketām iegūtos datus, apmainījās ar atklātnēm, kuras atspoguļoja skolēnu ceļojumus vasaras brīvdienās. Projekta dalībnieki apsprieda tālākos plānus un uzdevumus turpmākajam darbam.

Īstenojot projekta mērķi, mēs vadījām stundas Bagērijas skolas skolniekiem, kurās mēs skolēnus iepazīstinājām ar Latviju un vadījām dažādas aktivitātes angļu valodas apgūšanai. Iepriecināja bērnu vēlme darboties. Ļoti emocionāla bija tikšanās ar tiem itāļu bērniem, kas jūnijā ciemojās Latvijā.

Skolā tika organizēta datorprogrammas Skratch apmācība.

Visu valstu dalībniekus oficiālā vizītē pieņēma Bagērijas mērs Marks Maggiore. Vizīte tika iemūžināta fotogrāfijās un atspoguļota vietējā presē.

Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt netālu esošās pilsētas Cefalu un Palermo, kur mēs iepazināmies ar pilsētu vēsturi, apmeklējām ievērojamus kultūras un vēstures pieminekļus.

Spilgtā atmiņā palikusi Karaliskā Palatino pils kapela ar tai blakus esošajiem Karaliskajiem Dārziem Palermo. Aplūkojām gleznu izstādi, kurā atspoguļots vēstures periods, kad Sicīlijā valdīja spāņi.

Vizītes laikā mēs guvām jaunus iespaidus, tuvāk iepazinām Itālijas izglītības sistēmu un īstenojām projekta devīzes “Mēs dzīvojam kopā un esam viens otram vajadzīgi” izvirzīto mērķi.

Aija Palmbaha
projekta komandas pārstāve
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dalīties:
16. oktobris, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs