22.08. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas 8.sēde

29.08. plkst.14:00 Domes kārtējā 11. sēde

Saistītie raksti

Zvārtavas pils aicina uz Leģendu nakti 2018

Print Friendly, PDF & Email

 

 

27. oktobrī no plkst. 20.00 līdz 23.00 biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” aicina apmeklēt “Leģendu nakts” pasākumu “Nakts ar zaldātu II” Zvārtavas pilī Apes novadā.

Veļu laika noskaņās, noslēpumaini radošā atmosfērā viesiem būs iespēja iepazīt baronu Ferzenu 1881.gadā celto Zvārtavas pili, kurā kopš 1970.gada saimnieko „Latvijas Mākslinieku savienība”. Vakara gaitā ikviens aicināts  klausīties stāstos par tās vēsturi un apskatīt pils telpās izvietotās Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas. Mākslinieču Māras Kārkliņas un Vizbulītes Jaukules vadībā, kopā ar Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu organizēto “Mākslas patruļu” viesi varēs piedalīties radošajās darbnīcās un ekskursijās (plkst. 20.00, 21.00).

Pasākuma norises laikā mūziķi – flautiste Liene Dobičina un elektroniskās mūzikas mākslinieks Kristaps Krievs (DJ Krii), piedāvās eksperimentālu skaņu instalāciju “Rēgu spēles”. Liene Dobičina ir akadēmiskās kamermūzikas un ekperimentālās mūzikas žanros koncertējoša flautiste, izglītību ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, absolvējot prof. Imanta Sneibja flautas klasi, un Māstrihtas Mūzikas akadēmijā, Nīderlandē pie Filipa Benuā /Philippe Benoit/, iepriekš Zvārtavas pilī ir viesojusies kamermūzikas ansambļa “Trio Metamorfozes” sastāvā. Kristaps Krievs ir plaša spektra mūziķis, skaņuplašu dīdžejs (DJ Krii), muzicējis dažādu mūzikas apvienību sastāvā, zīmīgs ar māksliniecisku un pārsteigumiem bagātu elektroniskās mūzikas skanējumu. Pasākumā “Nakts ar zaldātu II” pils interjeros savpatno atmosfēru radīs mākslinieka Didža Krastiņa veidotās gaismas instalācijas.

Zvārtavas pilī ir apskatāma Latvijā nozīmīga mūsdienu autoru porcelāna vāžu kolekcija un daļa no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 20.gs.2.puses mākslas darbu kolekcijas. Vēsturiskos interjerus bagātina LMS muzeja ekspozīcija “Sapnis”, kur autentiskā vidē iekļaujas mūsdienu mākslinieku veidotās mēbeles, gobelēni un gleznas. Ekspozīcijās veidots savdabīgs dažādu laiku māksliniecisko izpausmju dialogs, kur vērojami gleznotāju Pētera Postaža, Gunāra Mitrēvica, Jāņa Zemīša, koktēlnieku Jāņa Poļaka, Jāņa Straupes u.c. autoru darbi. Savukārt, tēlniecības ekspozīcijā „Laikabiedra portrets” pārstāvēti mākslinieki Tālivaldis Gaumigs, Arta Dumpe, Igors Vasiļjevs u.c.

Popularizējot Latvijas muižu un piļu kultūras mantojumu, Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā Leģendu nakts norisināsies jau septīto reizi. Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” laipni gaida visus mākslas interesentus!

 Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”
 
Dalīties:
24. oktobris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs