24.10. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Lasīšanas veicināšanas nodarbības Vidagas un Trapenes bibliotēkās

Print Friendly, PDF & Email

 

 

21. novembrī Vidagas un Trapenes bibliotēkās viesojās lasīšanas veicināšanas programmas “Ķepu ķepā, roku rokā lasām kopā” dalībnieki – suņi Marta un Niko kopā ar pārstāvjiem no Valmieras bibliotēkas – Līgu un suņu saimnieci Ingūnu.

Tieši tā, suņi ir lasīšanas veicināšanas programmas galvenie varoņi. Suņi kļuva par pilntiesīgiem Valmieras Integrētās bibliotēkas apmeklētājiem pirms pieciem  gadiem. Un kopš tā laika suņi ciemojas Valmieras bibliotēkā regulāri. Tiek organizēti izbraukumi arī uz citām reģiona bibliotēkām. Šāda veida pieredze, lasīt kopā ar suņiem, lasīt suņiem priekša, motivē un iedrošina  jo īpaši tos bērnus, kuriem ir lasīšanas grūtības.

Nodarbības apmeklēja Vidagas Skoliņas un Trapenes sākumskolas bērni ar skolotājām. Nodarbības  laikā bērni lasīja priekšā savas sagatavotās tautasdziesmas par suņiem, prezentēja savus uzzīmētos suņus un kopīgi veica dažādus uzdevumus. Savukārt suņi izklaidēja, rādot dažādus trikus, kuros tika iesaistīti arī bērni. Par pareizi atminētu grāmatu varoni vai grāmatas nosaukumu, bērniem iespēja piedalīties suņu veiklības un gudrības pārbaudē. Smiekli, sajūsmas spiedzieni un kopīgi foto  ar suņiem.

Pēc nodarbības ir pagājis kāds laiks,  tāpēc  varu  apgalvot un esmu pārliecināta, ka suns var būt palīgs lasīšanas veicināšanā. Vakara lasīšana un triku mācīšana nu jau ir ikdiena mūsu ģimenes sunītei Bellai, kurai šobrīd tiek gatavoti dažādi uzdevumi un katru vakaru tiek izlasīta kāda grāmata.

Aira Mūrniece
Vidagas bibliotēkas vadītāja
Dalīties:
3. decembris, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs