Saistītie raksti

Projekta ietvaros skolēni viesojas Valmierā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

2018.gada 5.decembrī  Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 9.-12.klašu  skolēni projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros devās mācību ekskursijā uz  Vidzemes Augstskolu un Vidzemes Olimpisko centru.

Mācību ekskursija uz Vidzemes Augstskolu izvēlēta ļoti mērķtiecīgi, jo šajā vecumposmā aktuāla ir nākotnes profesijas izvēle, bet mūsu strauji mainīgajā laikmetā ir grūti izsekot vadošajām tendencēm daba tirgū. Augstskolā tiek piedāvātas studiju programmas, kuras ir pieprasītas – būvniecība, mehatronika, informācijas un tehnoloģijas, biznesa vadība.  Jauniešiem bija iespēja iejusties virtuāla kora diriģēšanas programmā, kuru izstrādāja Vidzemes augstskolas studenti un pasniedzēji. Izzinošu ekskursiju un prezentāciju vadīja esošie studenti. Skolēni uzzināja, ka katra tēma, kura tiek apgūta lekcijās, tiek aprobēta praksē, līdz ar to absolvējot augstskolu, tiek iegūts nevis  akadēmiskais grāds, bet profesionālais grāds ar kvalifikāciju, kas nozīmē, ka jaunie speciālisti būs gatavāki reālajam darba tirgum. Notiek sadarbība ar vairāk nekā 100 augstskolām 45 valstīs, un lielākā daļa studentu ir bijuši studiju apmaiņā, lai iegūtu starptautisku pieredzi. Skolēni  interesējās par mācību maksu un budžeta vietām, iespējām pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku.

Vidzemes Olimpisko centra apmeklējuma laikā jaunieši tika iepazīstināti ar viena uzņēmuma daudzšķautņaino uzbūvi, darbavietām un nepieciešamo izglītību. Skolēni bija pārsteigti, uzzinot, ka ar sportu saistītā uzņēmumā ir apmēram 40 dažāda veida profesijas, kuras saistītas ne tikai ar sportu, bet ar mārketingu, menedžmentu, gaismošanu, ārstniecību, un tehniskais prsonāls strādā pārsvarā naktī, lai sagatavotu telpas sacensībām, koncertiem. Plašais darbinieku skaits pamazām pieaug, piedāvājot papildus darbavietas, jo darbarokas nepieciešamas ne tikai lielajā kompleksā, bet nesen atvērtajā peldbaseinā, stadionā, sajūtu takās.

     Noslēgumā skolēni atzina, ka tā bija ļoti izglītojoša un aizraujoša iepazīšanās ar izglītības iespējām Vidzemes augstskolā,  iespējām un prasībām darba tirgū Vidzemes Olimpiskajā  centrā.

Dina Meistere,
Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas direktore

 

 

 

 

Dalīties:
31. janvāris, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs