26.09. plkst.14:00 Domes kārtējā 12.sēde

Valsts iestādēm iespēja ar ZAAO sazināties Latvija.lv portālā

SIA “ZAAO” (ZAAO) portālā Latvija.lv ir izveidojusi oficiālo elektronisko adresi, radot vēl vienu iespēju, kā elektroniski sazināties ar uzņēmumu. Šobrīd savstarpējā saziņa elektroniskajā vidē tiek nodrošināta ar valsts iestādēm, no 2020.gada šī būs vieta arī saziņai ar privātpersonām.

Vides un reģionālās attīstības ministrija ir izplatījusi aicinājumu iedzīvotājiem un juridiskām personām pieteikties oficiālajai e-adresei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv. Aktivizējot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras agrāk tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi. Sistēmas izveidotāji uzsver tās vairākus būtiskus ieguvumus, tai skaitā ērtu ziņojumu saņemšanu gadījumos, kad iedzīvotāja deklarētā un faktiskā dzīvesvietas adrese atšķiras, kā arī iespēju neapmeklēt iestādes klātienē, tai vietā oficiālo saziņu – dokumentu apriti, risinot Latvija.lv portālā.

Iedzīvotājiem e-adreses lietošana saziņai ar iestādēm ir brīvprātīga. Savukārt juridiskas personas, tostarp Uzņēmumu reģistrā reģistrētie komersanti, biedrības, nodibinājumi, arodbiedrības, politiskās partijas, reliģiskās organizācijas u.c. šobrīd e-adresi var lietot brīvprātīgi, bet no 2020.gada sākuma tām e-adrese būs obligāta.

Instrukcijas e-adreses izveidei pieejamas adresē Mana.latvija.lv sadaļā “E-adrese”.

Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste