Saistītie raksti

Novembrī Lūgšanu brokastis Apē

Print Friendly, PDF & Email

 

 

7. februārī Apē uz pirmo tikšanos bija sabraukuši Apes, Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Rīgas pārstāvji, lai spriestu par Lūgšanu brokastu pasākuma rīkošanu Apē. 

Šā gada 15.novembrī atjaunotajā tautas namā notiks Apes pirmās Lūgšanu brokastis. Pasākuma mērķis ir pulcēt pašvaldību iestāžu darbiniekus, uzņēmējus, izglītības un kultūras darbiniekus, dažādu konfesiju mācītājus un ikvienu, kam rūp savs novads un Latvija. Lūgšanu brokastīs varam skatīties pāri lietām, kas mūs šķir, un kopīgi ieraudzīt to, kas mūs vieno. Brokastīs saziedotie līdzekļi tiks novirzīti labdarībai. Ar šīm mūsu novada pirmajām Lūgšanu brokastīm mēs pievienojamies lielajai Latvijas lūgšanu brokastu saimei, kas šādus pasākumus visā Latvijā organizē jau 13 gadus.

Pasākums tiks veidots sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu.


 

Par Lūgšanu brokastīm.

Lūgšanu brokastu mērķis ir pulcēt Latvijas atbildīgākos un ietekmīgākos līderus savstarpējai sadraudzībai un iedrošinājumam. Pasākums veidots tā, lai cilvēkus, ar atšķirīgu pieredzi, no dažādām konfesijām, politiskajām partijām un nacionalitātēm vienotu ap augstākajām un cēlākajām garīgajām, morālajām un ētiskajām pamatvērtībām.

Latvijā Lūgšanu brokastis aizsākās 2005.gadā, pēc Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga iniciatīvas. Lūgšanu brokastīm kļūstot plašākām, tika izveidotas Goda un Rīcības komitejas. Latvijas valsts Lūgšanu brokastu Rīcības komitejā ir pārstāvētas Latvijas lielākās kristīgās konfesijas, organizācijas, kā arī parlamenta pārstāvji.

Kopš 2008.gada Latvijā esam iedibinājuši tradīciju organizēt Lūgšanu Brokastis katru gadu novembra pirmajā piektdienā.

Uz Latvijas valsts Lūgšanu brokastīm tiek aicināts Valsts prezidents, parlamenta locekļi, ministri, pilsētu un rajonu pašvaldību vadītāji, armijas pārstāvji, augstāko mācību iestāžu vadītāji, biznesa pārstāvji, sociālās aprūpes iestāžu vadītāji, mākslinieki, mūziķi, dzejnieki, aktieri, izglītības darbinieki un žurnālisti. Piedalās arī dažādu kristīgo konfesiju mācītāji.

Katru gadu tiek uzklausīti sabiedrībā pazīstamu cilvēku stāstījumi par piedzīvoto Dieva svētību un cerību personīgajā un valsts dzīvē.

Lūgšanu brokastis tiek organizētas ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Kuldīgā, Jēkabpilī, Tērvetē, Jelgavā, Ventspilī, Talsos, Daugavpilī un Saldū, Anneniekos, Dobelē, Durbē, Kandavā, Tukumā, Zaļeniekos, Cēsīs, Preiļos, Līvānos, Jaunpilī, Līvānos, Madonā, Alsungā, Limbažos un citur.

Dalībnieki tiek aicināti domāt un lūgt par dažādiem Latvijas sabiedrības aspektiem – par karavīriem miera misijās, pamestajiem bērniem, sociālajiem un sabiedriskajiem darbiniekiem, māksliniekiem un izglītības darbiniekiem, kā arī par vietējiem, reģionālajiem un valsts vadītājiem.

 

 

 

Dalīties:
8. februāris, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs