Saistītie raksti

Iepazīst plašo iespēju piedāvājumu

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Visi Apes novada vecāko klašu skolēni, kuriem bija interese, 2019.gada 2.martā devās uz Rīgu, lai iepazītu tālākās izglītības iespējas starptautiskajā izglītības izstādē “Skola-2019”, lai izvērtētu savas iespējas un, ļoti iespējams, pieņemtu savu karjeras lēmumu, kā arī lai iepazītu profesiju daudzveidību.

Skolēni no izstādes varēja paņemt tieši to, ko katrs vēlējās. Un ieguvumi katram ir pilnīgi citi. Lūk, dažas atziņas no skolēnu ieguvumiem. Niklāvs no Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas par šo izstādi: “ļoti iespējams, šīs izstādes apmeklējums būs manas nākotnes mainītājs un lēmējs, jo mainīju domas par nākotni. Sapratu, ka tas, ko esmu iedomājies mācīties, patiesībā man patīk tikai hobija līmenī, bet kā pamatdarbu es vēlos strādāt pilnīgi kaut ko citu”. Savukārt Agnese stāsta, ka “atklājusi jaunas iespējas, kā sevi pilnveidot, un izpētījusi mācību iespējas  ārzemēs”. Ričards no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas stāsta, ka “patika virtuālās realitātes spēles un dažādi simulatori, kā arī izpētījis skolas piedāvājumu, kurā jau bija pieņēmis lēmumu mācīties.” Megija stāsta, ka tagad ir pārliecināta par saviem nākotnes plāniem.

Šī izstāde katram skolēnam deva iespēju gan izpētīt dažādo skolu piedāvājumu, gan pilnveidot dažādas karjeras vadības prasmes, jo pašam bija jārunā, jājautā, jāmeklē, jāpēta, jāsadarbojas.

Laura Pope
Pedagogs karjeras konsultants 

 

 

 

Dalīties:
4. marts, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs