23.05. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības
komitejas sēde

30.05. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Par “3+ Ģimenes karte” braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanu

VSIA “Autotransporta direkcija” dati liecina, ka arvien vairāk daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā izmanto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai.

Šobrīd daudzbērnu ģimeņu skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, lai saņemtu valsts piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus, var uzrādīt vecākiem piešķirto Goda ģimenes apliecību.  Taču, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus par valsts atbalsta programmas “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” īstenošanas kārtību, no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība. Tāpēc aicinām pašvaldības iesaistīties un informēt pašvaldību teritorijā dzīvojošās daudzbērnu ģimenes par gaidāmajām izmaiņām braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanas nosacījumos.

Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumu, braucot reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā, daudzbērnu ģimenes loceklim ir nepieciešams uzrādīt “3+ Ģimenes karti” kopā ar pasi, ID karti vai attiecīgi skolēna vai studenta apliecību. Šobrīd skolēniem un studentiem līdz 24 gadu vecumam ir iespēja uzrādīt arī vecāku “3+ Ģimenes karti”, ja tajā ir norādīts attiecīgās personas vārds un uzvārds, bet katrs ģimenes loceklis no 7 gadu vecuma ir tiesīgs saņemt arī savu personīgo apliecību, tādā veidā nodrošinot sev ērtāku iespēju iegūt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

VSIA “Autotransporta direkcija” aicina pašvaldības vērst daudzbērnu ģimeņu uzmanību uz gaidāmajām izmaiņām un mudināt vecākus savlaicīgi vērsties Sabiedrības integrācijas fondā un pasūtīt “3+ Ģimenes karti” saviem bērniem, jo nākamgad skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, uzrādot vecāku karti, vairs nevarēs saņemt braukšanas maksas atvieglojumus. Bērniem un studentiem būs nepieciešama sava personificēta “3+ Ģimenes karte”.

Pieteikties kartei ir iespējams mājaslapā godagimene.lv vai mobilā lietotnē “3+ karte”. Kartes izgatavošanas laiks ir līdz 45 dienām.

Papildus informējam, ka šobrīd skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, kuri ir daudzbērnu ģimenes locekļi, var saņemt atlaidi 90% apmērā no vienas biļetes cenas, savukārt pārējie daudzbērnu ģimenes locekļi – 50% apmērā no vienas biļetes un 40% apmērā no abonementa biļetes cenas. Tāpat valsts svētkos, 4. maijā, 11. un 18. novembrī, daudzbērnu ģimenes reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā var braukt bez maksas.

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Par Sabiedrības integrācijas fondu

Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte” ir valsts veidota atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kas reizē kalpo arī kā apliecinošs dokuments tam, ka ģimenē aug trīs un vairāk bērni vecumā līdz astoņpadsmit gadiem, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Šīs kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi Latvijā.

Uz šo brīdi ir noslēgti 300 līgumi ar uzņēmējiem, tajā skaitā kultūras un mākslas iestādes, kas ar atlaižu piešķiršanu, akcijām dažādiem produktiem un pakalpojumiem atbalsta karšu īpašniekus.

Kopumā kopš 2015.gada ir sasniegti šādi rādītāji:

2015 2016 2017 2018 Kopā
Personu iesniegumi 4824 11 984 12 793 18 543 48 144
Izsniegtās kartes 4679 11 542 15 531 37 162 68 914

Informāciju par valsts atbalsta programmu var iegūt: http://www.godagimene.lv, sociālajos tīklos Facebook un Twitter, kā arī mobilajā lietotnē “3+ karte”.

Valsts SIA “Autotransporta direkcija”
5. marts, 2019, Madara Jakobsone