Saistītie raksti

Trapenes bibliotēkas grāmatu eksperti dodas uz Rīgu

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Sestdien, 9. martā, no plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās  ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – LR Kultūras ministrijas finansētās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma un apbalvošanas pasākums.

Sarīkojumā piedalījās  ap 700 žūrijas bibliotēku delegāti – bērni, jaunieši un pieaugušie, kuri ieradās Rīgā no visiem Latvijas novadiem. Priekpilnā gaisotnē, kur katrs juta līdzi “savai grāmatai”, tika sveikti aizvadītā gada populārāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji un izdevēji. “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” aizvadītā gada kolekcijā bija iekļautas 28 grāmatas no vienpadsmit dažādām izdevniecībām.

 Ar Apes novada pašvaldības atbalstu sarīkojumā piedalījās arī Trapenes bibliotēkas ‘’Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2018 ‘’ 14 eksperti.

Svētki noritēja divās daļās: plkst. 12.00 sākās pasākums mazajiem lasītājiem 5+ līdz 9+ vecuma grupā. Savukārt plkst. 13.30 svētki turpinājās  svinīgā gaisotnē noskaidrojot laureātus 11+, 15+, kā arī Vecāku žūrijas grupā. Sveikti, kā ierasts, tika arī aktīvākie vecāki – “Lasīšanas vēstneses” un “Tēvu kampaņas” loterijas izlozes uzvarētāji. Svētku pirmajā daļā noskatījāmies Jūrmalas leļļu teātra studijas ‘’Diegabikša piedzīvojumus’’. Savā piedzīvojumā Diegabiksis tikās ar Akmeni, Taciņu, steidzīgo zaķi un zvēru karali lauvu, cīnījās ar aszobaino līdaku un viltīgo zalkti… Otrajā daļā klausījāmies dziedātāja Ralfa Eilanda koncertu, pēc katras dziesmas viņš pastāstīja un pajokojās par savu   lasīšanas pieredzi.

Izmantojām arī svētku organizatoru piedāvāto ekskursiju pa Gaismas pili gida pavadībā. Svētku noslēgumā  katrs dalībnieks saņēmu mazu balviņu.

Mājās braucām noguruši, bet priecīgi, ar labām, pozitīvām emocijām, pasākums bija izdevies. Uz tikšanos nākošajā ‘’Bērnu žūrijā 2019’’!

Dzidra Zariņa
Trapenes bibliotēkas vadītāja 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalīties:
11. marts, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs