Saistītie raksti

Gaujienas skolēni projekta ietvaros dodas ekskursijā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

5.klases skolēni devās ekskursijā uz Valmieras Drāmas teātri un maizes ceptuvi “Donas”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Ekskursijā apmeklējām Valmieras Drāmas teātri. Mums pastāstīja par dažādām ar teātri saistītām  profesijām, kā arī par teātra dzīvi. Mums arī  pastāstīja, kur jāmācās, lai kļūtu par aktieri.Sapratām, ka izrādes režisors ir  pats svarīgākais cilvēks, jo viņš visu vada.  Uzzinājām, ka izrādes tapšanā piedalās daudz un dažādu profesiju pārstāvji- gaismotāji, skatuves strādnieki,šuvēji, skaņu operatori un vēl citi. Pabijām darbnīcās, kurās mākslinieki gatavo rekvizītus izrādēm un skatuves iekārtojumu, piemēram, pat ēku sienas. Šo profesiju pārstāvjus, aizejot uz teātri, mēs parasti teātrī neredzam.

Tad devāmies uz lauku mājām “Donas”.Tur mums pastāstīja, kā radusies maizes ceptuve “Donas”, cik daudz un dažādu profesiju pārstāvju strādā, lai maizes klaipiņš nonāktu uz mūsu galda. Bija iespēja vērot, kā top maizīte abrā, mīcīta mīkla, veidoti kukulīši, kuri vēlāk tiek laisti ar malku kurināmā maizes krāsnī.Uzzinājām cik daudz vitamīnu ir šādā maizes krāsnī ceptā maizē. Mums bija arī iespēja degustēt dažādas maizes ar mājās gatavotiem sviestiņiem. Mums ļoti patika pašiem pagatavot vienu kukulīti, ko aizvest mājās. Uzzinājām, ka abru pēc maizes cepšanas nemazgā un mums pastāstīja, kas ir abrkasītis…

Mums patika šī ekskursija, labprāt vēl dotos šāda veida ekskursijās, kur var uzzināt tik daudz jauna par dažādām profesijām.

Par ekskursiju stāstīja – Marta, Nadīna, Kerija, Džeida, Miks, Emīls, Rauls un skolotāja Vizbulīte.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dalīties:
30. aprīlis, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs