Saistītie raksti

Sarunas par administratīvi teritoriālo reformu

Print Friendly, PDF & Email

 

 

8.aprīlī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas zālē Apes novada iedzīvotāji tikās ar Apes novada domes vadību – priekšsēdētāju Jāni Libertu, priekšsēdētāja vietnieci Astrīdu Harju un Alūksnes novada domes vadību – priekšsēdētāju Arturu Dukuli, priekšsēdētāja vietnieku Dzintaru Adleru, plānošanas un attīstības nodaļas vadītāju Aritu Prižavoiti, lai pārrunātu gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

Sarunas laikā tika stāstīts par abu pašvaldību paveikto, kopš izveidoti novadi 2009.gadā, kā arī raisījās diskusija ar iedzīvotājiem gan par izglītības pieejamību, tās kvalitāti, pedagogu resursiem, gan par līdzvērtīgu pagastu attīstību abos novados. 

Ar Apes novada vadību šāda veida tikšanās bija jau otrā, kā jau iepriekš informējām, 14.martā Gaujienas tautas namā novada iedzīvotāji tikās ar Apes novada domes vadību un Smiltenes novada domes vadību, lai uzklausītu Smiltenes novada redzējumu par turpmāko.

Savukārt 4.aprīlī Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts un priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju Smiltenē tikās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, Smiltenes novada vadību – priekšsēdētāju Gintu Kukaini, kā arī ar Smiltenes novada uzņēmējiem, lai diskutētu par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

Visas šīs sarunas norisinās, lai novada iedzīvotāji vērtētu, skatītos, salīdzinātu to, kā attīstījušies novadi un pārrunu ceļā iezīmētos viedoklis, kāds varētu būt iedzīvotājiem labākais risinājums administratīvi teritoriālās reformas rezultātā.

Jau 10.aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija rīkos pašvaldību reformas prezentācijas pasākumu, kura laikā ministrs Juris Pūce iepazīstinās ar izstrādātajiem pašvaldību izveides kritērijiem un uz to pamata tapušo administratīvi teritoriālā iedalījuma karti.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce par savu galveno darbu ministra amatā izvirzījis apņemšanos līdz 2021.gadam apvienot pašvaldības ilgtspējīgākās un ekonomiski spēcīgākās vienībās, kas spēj iedzīvotājiem nodrošināt likumā minēto pašvaldību autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā par samērīgām izmaksām. Jaunais administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likums Saeimai būtu jāpieņem līdz 2020. gada 1. jūnijam.

 

Ilze Ērmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 

Dalīties:
9. aprīlis, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs