Saistītie raksti

Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis piedalās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

2019. gada 11. maijā Mārupes kultūras namā norisinājās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa II kārta – fināls, kurā tika noskaidroti labākie ansambļi trīs kategorijās – mazās vokālās grupas, ansambļi ar dalībnieku skaitu no 7 līdz 12 dziedātājām un pusprofesionālie vokālie ansambļi.

Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis piedalījās visplašāk pārstāvētajā grupā – ansambļi ar dalībnieku skaitu no 7 līdz 12 dziedātājām – desmit ansambļu konkurencē. Pirmās trīs vietas ieguva Pašvaldības aģentūras „Kuldīgas kultūras centrs” sieviešu vokālais ansamblis Karameles, Ķekavas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis Jūti un Bauskas Kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis, pārējie ansambļi tika apbalvoti par piedalīšanos un labu sniegumu konkursā.

Vokālos ansambļus vērtēja: Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava; diriģents, vokālā ansambļa „Harmonija Rīgai” mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts; komponiste, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora „Spīgo” mākslinieciskā vadītāja Līga –Celma-Kursiete; Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss; Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu kora un koru „Maska” un „Pa saulei” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Pirms rezultātu paziņošanas ar muzikālu priekšnesumu klātesošos priecēja vokālā grupa „Latvian Voices”.

Konkursa I kārtā piedalījās 64 sieviešu vokālie ansambļi no visas Latvijas. Savukārt konkursa finālam, kas notika Mārupes kultūras namā, izvirzīti 15 ansambļi no Apes, Bauskas, Bērzgales, Klintaines, Kuldīgas, Ķekavas, Lēdmanes, Mazsalacas, Mārupes, Ogresgala, Olaines, Ozolniekiem, Strenčiem, Tomes un Višķiem.  

II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un biedrība „Latvijas Vokālo ansambļu asociācija”. 

Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis ar prieku un sirds mīlestību saka lielu paldies ansambļa vadītājai Sandrai Oto par enerģiju un degsmi uz kopā muzicēšanu.

Foto:  Jānis Saliņš

 

Foto:  Jānis Saliņš


Informāciju sagatavoja:
Apes novada dome

 

 

 

 

 

Dalīties:
13. maijs, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs