Saistītie raksti

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā

Print Friendly, PDF & Email

 

Vēlēšanu iecirkņi Apes novadā

Ievērībai: Mainīta Apes vēlēšanu iecirkņa adrese uz Tirgus ielu 5, Sociālais dienests

APES NOVADA SOCIĀLAIS DIENESTS
Tirgus iela 5, Ape, Apes nov.
Nr. 297/ pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

GAUJIENAS TAUTAS NAMS
“Pilskalni”, Gaujiena, Gaujienas pag., Apes nov.

Nr. 301

TRAPENES KULTŪRAS NAMS
“Bormaņi”, Trapene, Trapenes pag., Apes nov.

Nr. 313

VIREŠU SAIETA NAMS
“Mākonīši”, Vireši, Virešu pag., Apes nov.

Nr. 315/ pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

 


Sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Trešdien, 22. maijā pulksten 17.00 visos 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā iecirkņi balsotājiem būs atvērti trīs stundas – līdz pulksten 20.00. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī ceturtdien, 23. maijā, no pulksten 9.00 līdz 12.00 un piektdien, 24. maijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Iepriekšējās balsošanas dienās pirmo reizi vēlētāji varēs balsot arī citā vēlēšanu iecirknī. Tomēr vēlētājiem jāņem vērā, ka, balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks, kas jāpavada vēlēšanu iecirknī, jo balsošanas laikā tiks veikta iecirkņa maiņas procedūra. Vēlētājam atnākot uz iecirkni, vēlēšanu komisija elektroniski, tiešsaistes sistēmā, sazināsies ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs jau nav nobalsojis. Vēlētājs tiks izkļauts no sava iecirkņa vēlētāju saraksta un ierakstīts tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, uz kuru būs atnācis balsot. Pēc sekmīgas iecirkņa maiņas vēlētājam tiks izsniegti balsošanas dokumenti, un vēlētājs varēs nobalsot attiecīgajā iecirknī.

Iespēju nobalsot iepriekš drīkst izmantot jebkurš vēlētājs, kurš kādu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, 25. maijā. Vienlaikus jāņem vērā, ka vēlēšanu dienā balsot varēs tikai savā vēlēšanu iecirknī.

Dodoties balsot, līdzi jāņem arī pase vai personas apliecība (eID). Spiedogu pasē EP vēlēšanās neliek, jo vēlētāju uzskaitei un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai izmanto vēlētāju reģistru un iecirkņu vēlētāju sarakstus.

Noskaidrot savu EP vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, pakalpojums pieejams http://www.pmlp.gov.lv vai  http://www.cvk.lv, vai pa tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks no pl.8.00 līdz 20.00, 24. un 25. maijā no pl.7.00 līdz 24.00.

Vēlēšanu dienā, 25. maijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Vēlēšanu iecirkņi Apes novadā

Ievērībai: Mainīta Apes vēlēšanu iecirkņa adrese uz Tirgus ielu 5, Sociālais dienests

APES NOVADA SOCIĀLAIS DIENESTS
Tirgus iela 5, Ape, Apes nov.
Nr. 297/ pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

GAUJIENAS TAUTAS NAMS
“Pilskalni”, Gaujiena, Gaujienas pag., Apes nov.

Nr. 301

TRAPENES KULTŪRAS NAMS
“Bormaņi”, Trapene, Trapenes pag., Apes nov.

Nr. 313

VIREŠU SAIETA NAMS
“Mākonīši”, Vireši, Virešu pag., Apes nov.

Nr. 315/ pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

 


Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Vēlēšanu tiesības

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Vēlētāju reģistrs

Vēlētāju uzskaitei EP vēlēšanās lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā iecirknī, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Sākotnēji vēlētāji tiek iekļauti reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošajā iecirknī, bet no 2019. gada 16. marta līdz 7. maijam (18. dienai pirms vēlēšanām) iecirkni var mainīt.  Reģistrēties balsošanai citā iecirknī būs iespējams divos veidos:

  1. tiešsaistē – izmantojot iecirkņa maiņas e-pakalpojumu;
  2. klātienē – piesakot iecirkņa maiņu jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Latvijas pilsoņi Vēlētāju reģistrā tiek iekļauti automātiski, bet citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā un vēlēsies izmantot savas balsstiesības Latvijā, līdz 2019. gada 25. aprīlim (30. dienai pirms vēlēšanām) jāreģistrējas Centrālajā vēlēšanu komisijā, iesniedzot attiecīgu iesniegumu.

Balsošanas iespējas

EP vēlēšanu likumā ir paredzētas vairākas iespējas, kā vēlētāji var piedalīties EP vēlēšanās. Šīs iespējas ir:

– balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā no pulksten 7.00 līdz 20.00;

– balsot iepriekš 22., 23. un 24.maijā, kad iecirkņi strādās dažas stundas dienā;

– balsot savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nobalsot iecirknī, vēlētājs ir slimnieku aprūpētājs vai atrodas apcietinājumā ieslodzījuma vietā vai īslaicīgās aizturēšanas vietā;

– balsot ārvalstīs pa pastu vai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs. 

Savukārt tiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo kādā no ES dalībvalstīm, ir iespēja izvēlēties – balsot par Latvijas EP deputātu kandidātu sarakstiem vai arī reģistrēties balsošanai mītnes valstī un balsot par šīs valsts deputātu kandidātiem. Izvēloties balsot mītnes zemē, vēlētājs zaudē tiesības attiecīgajās vēlēšanās balsot par Latvijas EP  kandidātu sarakstiem un kandidātiem. 

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

Vēlēšanu administrēšana

Eiropas Parlamenta vēlēšanu rīkošanā Latvijā ir iesaistītas trīs līmeņu vēlēšanu komisijas – Centrālā vēlēšanu komisija, 119 pašvaldību vēlēšanu komisijas un aptuveni tūkstotis vēlēšanu iecirkņu komisiju.

Vēlētāju reģistru Latvijā izveido un uztur Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, kas ir galvenā atbildīgā iestāde arī par vēlētāju sarakstu sagatavošanu vēlēšanu iecirkņiem un iecirkņa maiņas e-pakalpojumu. 

Priekšvēlēšanu aģitāciju uzrauga Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Nacionālā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, kā arī vēlēšanu laikā – Valsts policija un pašvaldības policija.

EP vēlēšanas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

 

Ievērībai: Mainīta Apes vēlēšanu iecirkņa adrese uz Tirgus ielu 5, Sociālais dienests

Ņemot vērā, ka Apes novada vēlēšanu iecirknis Nr. 297 atrodas Apes tautas namā, adrese Skolas iela 4, Ape, kur šobrīd notiek remontdarbi – tiek veikta energoefektivitātes paaugstināšana Apes tautas namam un bibliotēkai, Apes novada vēlēšanu iecirknis Nr.297 APES TAUTAS NAMS uz laiku ir pārcelts uz Apes novada SOCIĀLĀ DIENESTA ĒKU, Tirgus iela 5, Ape, Apes novads.

 

Vēlēšanu iecirkņi Apes novadā

APES NOVADA SOCIĀLAIS DIENESTS
Tirgus iela 5, Ape, Apes nov.
Nr. 297/ pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

GAUJIENAS TAUTAS NAMS
“Pilskalni”, Gaujiena, Gaujienas pag., Apes nov.

Nr. 301

TRAPENES KULTŪRAS NAMS
“Bormaņi”, Trapene, Trapenes pag., Apes nov.

Nr. 313

VIREŠU SAIETA NAMS
“Mākonīši”, Vireši, Virešu pag., Apes nov.

Nr. 315/ pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

 

Aicinām iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, statistiku mājaslapā http://www.cvk.lv 

Noderīgi

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā mājaslapa http://www.europarl.europa.eu/latvia/

Eiropas Parlamenta Eiropas vēlēšanu interneta vietne  http://www.soreizesbalsosu.eu

Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietne http://www.cvk.lv

 

Dalīties:
25. maijs, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs