Saistītie raksti

Savu septīto Vaidavas kausu motokrosā izcīna Tanels Leoks

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Spraigiem notikumiem un rekordiem bagātas bija svētdien Apē  notikušās motokrosa sacensības.  Pirmo reizi šeit notika apvienotais Latvijas un Igaunijas motokrosa čempionāta posms, kā arī “Vaidavas kausa” izcīņa, par kuru sportisti sacentās  jau 46. reizi.

Par spīti izaicinošajiem laikapstākļiem, Arvīda Levana vārdā nosauktajā trasē sanākušos ap 4000 skatītājus priecēja kupls dalībnieku sastāvs. Piedalījās ne vien daudzi labākie Latvijas un Igaunijas motokrosisti, bet arī sportisti no Lietuvas, Krievijas un Somijas. MX1 un MX2 klases dalībnieku lielā skaita, kā arī pielijušās trases dēļ organizatoriem nācās izmainīt dienas kārtību,  līdz ar to sacensību kopgarums sasniedza 13 stundas!

Galveno  balvu – spožo Vaidavas kausu  un arī Latvijas un Igaunijas čempionāta otrā posma uzvarētāja  titulu jau septīto reizi prestižajā   MX1 klasē izcīnīja par “Igaunijas ekspresi” dēvētais Tanels Leoks.  otrajā vietā  Matīss Karro (komanda MX Moduls), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena – Toms Macuks (MX Rodeo).

MX2 klasē pārliecinoši uzvarēja  Kārlis Sabulis (MX Moduls), aiz sevis atstājot Igaunijas sportistus Prītu Ratsepu un Jorgenu Matiasu Talviku.

Uzvaru blakusvāģu klasē svinēja Latvijas/Igaunijas ekipāža  Jānis Daiders /Tanels Koivs (Salacas Kauss), bet  kvadros –  Kevins Sārs (Igaunija).

MX85 klasē triumfēja Uldis Freibergs ( F.F.F.Sporta klubs), bet  MX85B klasē – Bogdans Židkovs (Krievija). MX2Junioriem 2T klasē uzvarēja Mairis Pumpurs (MX Moduls), bet 4T – Jegors Frolovs no Krievijas.

Startējot kopējā braucienā, MX30+ klasē  pirmo vietu izcīnīja Dmitrijs Vinogradovs no Igaunijas, MX veterānu klasē – Leons Kozlovskis (MX Ādaži). Savukārt MX Senioru vērtējumā nepārspēts palika Jānis Mironovs (CAMK Latgale).

Emocijām bagātajā, atraktīvajā  “Zelta Mopēds”  čempionāta 2.posmā  piedalījās seši desmiti  lielu un mazu dalībnieku, to skaitā trīs meitenes. Grupā ZM -16 g. uzvarēja Jānis Grava,  ZM 16+  nepārspēts bija Ainārs Karro (komanda Karro MX), ZM 2A – Arvo Matheuss (Mazmoto Racing Team),  ZM Meitenes- Laura Gredzens (Valkas Vanagi),  ZM Retro – Ilgonis Karro, ZM Sports – Renārs Karro (Karro MX).

Ar gardām balvām no “Leoki kala” tika apbalvoti “Starta karaļi” vairākās motociklu klasēs, savukārt par tālāko lēcienu Klētskalnā  (41 m)  balvu saņēma Kārlis Sabulis. Notika tradicionālā loterija uz ieejas biļetēm,  tās galvenā balva – akumulatora  trimmeris no STIHL aizceļoja uz Valmieru.

Organizatoru liels  paldies visiem, kas ieradās, piedalījās, atbalstīja sacensības!

Jāpiebilst, ka šajā tehniskajā sporta veidā nereti gadās arī ekstrēmas situācijas. Izņēmums nebija arī šoreiz, kad mediķiem nācās transportēt uz medicīnas iestādi pārbaudei  ne vien  vairākus trasē traumas guvušus sportistus, bet arī kādu tuvu trasei esošu skatītāju.

Visi sacensību rezultāti apskatāmi šeit

Informācija un fotoreportāžas arī  http://www.vaidavaskauss.lv, facebook.com

Foto ar lielāko daļu Apes novada sportistiem 
Informāciju sagatavoja:
Astra Binde
“Motoklubs Ape” preses sekretāre
Dalīties:
7. maijs, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs