Saistītie raksti

Trapenes sākumskolas aktivitātes Erasmus+ projektā Čehijā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Laikā no 13.maija līdz 19.maijam  Trapenes sākumskolas 5. un 6.klases skolēni Signe, Regnārs, Katrīna, Luīze, Deivids un Aleksandrs kopā ar skolotājām Rasmu Priževaiti un Lūciju Kapaču devās uz Kolinas pilsētas Zakladni skolu Kolin V Čehijā, lai piedalītos projekta Erasmus + aktivitātēs nedēļas garumā.

Jau pirms mobilitātes uz Čehiju sākās mūsu un čehu skolēnu komunikācija, rakstot epastus ģimenēm, kurās skolēni dzīvoja. Ierodoties Kolinā, satikšanās ar viesģimenēm bija sirsnīga un iedrošinoša.

Piecu valstu dalībskolu kopīgās  aktivitātes tika veltītas  dabai un tās aizsardzībai, kas ir mūsu starptautiskā projekta galvenā tēma (“Būsim draugi un palīdzēsim mūsu dabai kopīgi”).

 Pirmdienu Kolinas skolā sākām ar apsveikumiem, savu valstu prezentācijām un iepazīšanās spēlēm, šādā veidā iepazīstoties vairāk par projektā iesaistītajiem skolēniem un viņu interesēm. Katras dalībskolas komanda sagatavoja jautājumus konkursam par savu valsti pārējiem dalībniekiem, tas palīdzēja vairāk uzzināt par šīm piecām Eiropas valstīm.

Sekoja Kolinas apskate un iepazīšana vietējo skolēnu vadībā, pārgājiens uz pilsētas apskates torni. Tikāmies ar Kolinas pilsētas domes darbiniekiem, uzzinājām par domes ēkas vēsturi. Dienas noslēgumā skolēni gatavoja koka figūriņas radošajās darbnīcās.

Otrdiena bija veltīta 6 km garam pārgājienam Podebrady dabas aizsargājamajā teritorijā. Ejot pa dabas taku gar upes krastu, skolēni vēroja augu uz dzīvnieku valsti, fotografēja to, ko vēlāk atspoguļoja zīmējuma un apraksta veidā.

Diena noslēdzās ar savu valstu ēdienu prezentāciju. Mēs sagatavojām mini sviestmaizītes – rupjmaizi ar Rīgas šprotēm, kaņepju sviestu, cienājām ar mājās gatavotu Jāņu sieru.

Trešdienā skolēni piedalījās čehu draugu stundās, bet pēc tam iesaistījās kopīgajās sporta spēlēs un sacensībās.

Pēcpusdienā visi apmeklējām Kutna Horu, kur tālā pagātnē bija svarīgs sudraba ieguves centrs, iepazināmies ar pilsētas kultūrvēsturiskajām vietām.

Ceturtdiena bija veltīta Prāgas apskatei. Vispirms devāmies uz zooloģisko dārzu, kas ir viens no lielākajiem pasaulē un atrodas gleznainā un plašā teritorijā.  Dzīvniekiem te radīta dabiska vide.

Visspilgtāko neaizmirstamu iespaidu skolēniem atstāja Prāgas varenums un skaistums ar iespaidīgām kultūrvēsturiskām vietām, kad tās iepazinām mūsu gides – čehu skolas skolotājas, projekta koordinatores Hanas pavadībā.

Piektdiena mums radīja pārsteidzošus iespaidus par dabas varenumu Drabske Svētničky dabas aizsargājamajā objektā. Tas bija pārgājiens pa takām, kāpšana kalnos un klintīs, izpratne par dabas skaistumu. Skolēni novēroja un atzinīgi novērtēja čehu tautas rūpes par vides sakopšanu un tīrību.

Projekta aktivitātes noslēdzās ar praktisku darbu kultūraugu un krāšņumaugu stādīšanā skolas mini dārzā, šai nedēļai veltītās dienasgrāmatas pabeigšanu, kurā katru dienu tika veikti pieraksti par aktivitātēm un veltījumi draugiem, projekta darbības izvērtējums.

Vasaras brīvdienās mūsu uzdevums ir audzēt izvēlēto augu un fotografēt tā augšanas gaitu, lai rudenī veidotu prezentāciju nākamajai sanāksmei Grieķijā.

Mūsu skolas dalībnieki novērtē starptautiskā projekta ieguvumus, par galveno uzsverot pieredzes iegūšanu ceļošanai, redzesloka paplašināšanu, citas kultūras un dzīvesveida iepazīšanu, jaunu draugu iegūšanu, angļu valodas lietošanu. Visinteresantākā iespēja dzīvot viesģimenē radās Katrīnai. Šajā čehu ģimenē nedēļu mita  dalībnieki no katras valsts – Bulgārijas, Grieķijas, Spānijas un Latvijas.

Lūcija Kapača
projekta koordinatore
Dalīties:
27. maijs, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs