Saistītie raksti

Gaujienas pamatskolas skolēni iepazīst profesijas

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Mācību gada noslēgumā – 28.maijā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 1. -4.klases skolēni iepazina keramiķa, zvēru kopēja un veterinārārsta profesijas. Karjeras pasākums notika projekta Nr: 8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Vispirms apmeklējām SIA “Raunas ceplis”. Šeit mēs iepazināmies ar vienu no senākajām profesijām – keramiķis. Keramiķis no pareizi sagatavota māla veido dažādus izstrādājumus. Šinī profesijā ir ļoti svarīgi strādāt ar mālu, kas ir tehnoloģiski pareizi sagatavots. Ceplī mālu sagatavo mālu sagatavošanas meistars, kurš Raunas mālu ir iepazinis ļoti smalki. Mūs iepazīstināja ar māla sagatavošanas tehnoloģisko procesu, uzzinājām, ka mālu attīra no piejaukumiem, lai keramiķi ar to varētu strādāt. Ceplis Raunā sācis strādāt jau pirms 100 gadiem, un māla pietiks vēl ļoti ilgam laikam. Ar lielu interesi vērojām, kā uz podnieka ripas no vienkāršas māla pikas keramiķes prasmīgajās rokās tapa vāze! Otra Raunas cepļa keramiķe veidoja šķīvjus. Aplūkojām izgatavotās krūzes, šķīvjus, bļodiņas, svečturus un podus. Apskatījām māla apdedzināšanas krāsnis, kas mūsdienās Raunas ceplī tiek darbinātas ar elektrību. Un tad sākās pats interesantākais – katrs skolēns varēja kaut ko veidot no māla. Tapa dzīvnieku figūriņas, krūzītes, medaljoni un citas lietas. Strādāt ar mālu bija ļoti aizraujoši!

 

Tālāk ceļš veda uz minizoodārzu “Ezerlejas”. Šeit iepazinām veterinārārsta un dzīvnieku kopēja profesijas. Ar savu saimniecību mūs iepazīstināja gādīgā saimniece Evita. Viņa pastāstīja, no kuras pasaules valsts ir nācis katrs dzīvnieks, kādi dzīves apstākļi jānodrošina, lai dzīvnieks labi justos un nesaslimtu. Par dzīvnieku veselību un labsajūtu rūpējas veterinārārsts. Lai kļūtu par veterinārārstu, ir ļoti daudz jāmācās. Uzzinājām, ka veterinārārsts sniedz padomus dzīvnieku kopējam par minizoodārza iemītnieku ēdināšanu un dzīves apstākļu nodrošināšanu. Šeit mājo gan dzīvnieki no ļoti tālām zemēm, gan arī Latvijā savvaļā sastopamie dzīvnieki. Latvijas dzīvnieki dažkārt “Ezerlejās” nonāk savainoti vai kā mazuļi, kas zaudējuši vecākus. Veterinārārsta pienākumos ietilpst šo dzīvnieku aprūpe, kamēr tie izveseļojas. Uzzinājām, ka dzīvnieku kopējam ir jābūt zināšanām arī par dzīvnieku mazuļu barošanu un kopšanu. Sapratām, ka dzīvnieku kopēja un veterinārārsta darbs prasa lielu pacietību, zināšanas, neatlaidību, un ir ļoti jāmīl tas, ko tu dari!

Paldies par iespēju iepazīt un uzzināt tik daudz par šīm profesijām!

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas
sākumskolas skolotājas
Dalīties:
25. jūnijs, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs