Iedzīvotāji tiek aicināti parakstīties par vēlētāju iniciatīvām

CVK pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā:

1. Grozījumu likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu

2. Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””

Parakstu vietas Apes novadā publicētas CVK lapā

Vietas, darba laiki, parakstu apliecinātāji APES novada pašvaldībā

Pagasts/Pilsēta

Vārds Uzvārds Veids Amats Atrašanās vieta Cena

EUR

Darba laiks

Ape

Dace Silauniece

Bāriņtiesa Bāriņtiesas priekšsēdētāja Tirgus iela 5, Ape, Apes novads 1.42 Pirmdien 9.00-16.00 Gaujienas tautas nama ēkā

Otrdien    9.00-16.00 Apes novada bāriņtiesas telpās

Trešdien  9.00-12.00 Trapenes pagasta pārvaldē mēneša 1.un 3. nedēļā

Trešdien 9:00- 12.00 Virešu pagasta pārvaldē mēneša 2. un 4.nedēļā

Ape

Iveta Indriksone

Dzīvesvietas deklarēšanas iestāde Kancelejas vadītāja Stacijas iela 2, Ape, Apes novads 1.40 Pirmdien – Ceturtdien 08:30.- 12:30 un 13:00-16:00 (Apes novada dome, Stacijas iela 2, Ape)

Piektdien- 08:00.-12:30 un 13:00 -16.00 (Apes novada dome, Stacijas iela 2, Ape)

Gaujienas pagasts

Inese Lukjanoviča

Pagasta pārvalde Pārvaldes vadītāja “Nolejas”, Gaujienas pagasts, Apes novads 1.40 Gaujienas pagasta pārvaldē:

Pirmdien, otrdien, ceturtdien 8.00-12.00 un 13.00-16.30

Trešdien 8.00-12.00 un 13.00-17.30

Piektdien 8.00-12.00 un 13.00-15.30

Trapenes pagasts

Irisa Popoviča

Pagasta pārvalde Pārvaldes vadītāja “Pagastnams”, Trapene, Trapenes pagasts, Apes novads 1.40 Pirmdien 08.00-12.00 un 13.00-16.00

Otrdien 08.00-12.00

Trešdien 08.00-12.00

Saite uz avotu: https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji/2

Vairāk informācija CVK mājas lapā.

Parakstīšana elektroniski: valsts portālā http://www.latvija.lv/pv

Satversmes procedūru apraksts

Demokrātiskas iekārtas pamats ir iedzīvotāju informēšana un konsultēšanās. Satversmē noteikts: “90.pants. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”.

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos – likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu.

Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām

Pašvaldībām jānodrošina  Latvijas pilsoņiem iespēja parakstīties par vēlētāju likumprojektiem, kas reģistrēti Centrālā vēlēšanu komisijā un  sniegt informāciju par šādu vēlētāju likumprojektu parakstīšanas laiku un vietu.

Vēlētāju tiesības iesniegt likumprojektus ir būtiska konstitucionāla demokrātiskas valsts vērtība atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 101.panta definētajam, ka ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties valsts un pašvaldību darbībā.

Latvijas pilsoņu tiesības parakstīties par likumprojektiem ir viens no Satversmē paredzētajiem veidiem piedalīties politiskajos procesos un izteikt savu viedokli par tautai nozīmīgiem jautājumiem.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētajām iniciatīvām iespējams:

1) dzīvesvietas deklarēšanas vietās pašvaldībā;
2) novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja;
3) pie zvērināta notāra;
4) bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, ja novadā, novada pilsētā vai pagastā nav zvērināta notāra.
Jāievēro! Apliecināt parakstu bāriņtiesā var, ja vēlētājam ir deklarēta dzīvesvieta attiecīgās bāriņtiesas darbības teritorijā.
5) portālā http://www.Latvija.lv

26. jūnijs, 2019, Madara Tjuksa