Saistītie raksti

Izcīna zelta medaļu Apes novadam

Print Friendly, PDF & Email

 

 

7.jūlijā Jelgavā noslēdzās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā piedalījās gandrīz 2800 jaunie sportisti no 77 Latvijas novadiem un pilsētām. Austris Kalniņš izcīna zelta medaļu Apes novadam!

Trīs dienas, no 5. līdz 7.jūlijam, Latvijas labākie jaunie sportisti VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē cīnījās par 244 medaļu komplektiem 29 Olimpiskajos sporta veidos, kā arī 2 neolimpiskajos sporta veidos – skvošā un orientēšanās sportā.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde līdzinās lielajām Olimpiskajām spēlēm. Tā tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem .

Apes novadu pārstāvēja 3 sportisti:
Orientēšanās sprinta un vidējā distancē – Austris Kalniņš
100m distancē – Daniels Auziņš
Lodes grūšanā – Kristers Bērziņš

Apes novada sportistu rezultāti.
5.jūlijā Orientēšanās sprinta distancē, kas veda pa Jelgavas pilsētu un Pasta salu, Austrim izdevās izcīnīt 6.vietu 36 dalībnieku konkurencē un piedalīties apbalvošanas ceremonijā, jo kā jau olimpiādēs apbalvo pirmās 6 vietas.

Vakarā notika oficiālā VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremonija, kur uzrunas teica valsts un olimpiskās vienības amatpersonas,tika ienesti katra novada karogi.Apes novada karogu nesa Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks Austris Kalniņš. Bija sagatavoti arī dažādi muzikāli un sportiski priekšnesumi.Tika pacelts olimpiskais karogs un iedegta olimpiskā uguns. Noslēgumā kārtīga uguņošana.

6.jūlijā orientēšanās vidējā distance norisinājās Vilces apkārtnē, kur pirmā karte zīmēta 1996.gadā.Vidējās distances apvidus: Jaukta tipa mežs, no labas līdz vidējai skrienamībai. Atsevišķās vietās skrienamība bij apgrūtināta ar dažāda vecuma izcirtumiem un jaunaudzēm. Izteikts stigu un taku tīkls.Neizteiktas reljefa formas, upes krastos stāvas nogāzes. Distances garums 5km ar 20 kontrolpunktiem.

Austrim izdevās teicams skrējiens, kas ļāva pārliecinoši uzvarēt 36 dalībnieku konkurencē un iegūt olimpisko zelta medaļu. Oficiāli tā tika pasniegta vakara apbalvošanas ceremonijā Jelgavas Pasta salas Brīvdabas estrādē.

Jelgavas olimpiskā centra stadionā norisinājās vieglatlētikas disciplīnas

100m sprintā 13. vietu 56 dalībnieku konkurencē izcīnija Daniels. Uzrādītais laiks 11:98 sek.ir Daniela personiskais rekords ar elektronisko laika mērīšanas iekārtu.

Lodes grūšanas disciplīnā 14.vieta Kristeram 16 dalībnieku konkurencē. Rezultāts-10.46m.

Paldies Apes novada domei, puišu treneriem, delegācijas pārstāvjiem Viesturam un Jurim, kā arī Viestura brālim Ārim ar ģimeni par ieguldīto darbu un sniegto atbalstu!


 

Mūsu novada sportisti pārstāvēja arī Smiltenes novadu.

Viņu rezultāti:
100m sprintā 7.vieta Gintrtam Ķelpam. Kvalifikācijā 11.77sek. Finālā -11.53sek.

BMX sacensībās 8.vieta 22 dalībnieku konkurencē Jēkabam Kalniņam. Kvalifikācijas braucienos 3.vietas, pusfinālā 4.vieta.

Šosejas 10km individuālajā braucienā 35.vieta Ģirtam Harkinam 42 dalībnieku konkurencē.

Šosejas 50km grupas braucienā Ģirtam 27.vieta 37 dalībnieku konkurencē.

21,6km MTB distancē Ģirtam 25.vieta 38 dalībnieku konkurencē.

Ar VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes “Jelgava 2019” sacensību rezultātiem ir iespējams iepazīties Olimpiādes mājaslapā.

2017.gadā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notika Cēsīs, 2015.gadā Olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera un Cēsis, 2013.gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados.

Sākam gatavoties nākošajai olimpiādei!!!

Raivis Kalniņš
Apes novada delegācijas pārstāvis
Dalīties:
9. jūlijs, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs