Saistītie raksti

Orientēšanās aktualitātes

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Alūksnes pusē, no 28.līdz 30.jūnijam, jau 33. reizi aizvadītas “Kāpas” trīsdienas, kas šogad pulcēja gandrīz 2000 dalībnieku no 14 valstīm.

Alūksnes apkārtnes mežos tika noskaidrots, kurš ir labākais orientierists trīs dienu kopvērtējumā dažādās vecuma grupās. 1.dienā sacensības notika Veclaicenes pusē pie Raipala ezera, 2.dienā Strautiņu apkārtnē Silaktīs, bet 3.dienā Mārkalnes pagasta purvainajos mežos pie Meistara ezera.

Orientēšanās sacensības ir īpašs notikums, jo profesionāli sportisti un amatieri vecumā no 3 līdz pat 90 gadu vecumam piedalās vienās sacensībās vienā apvidū, kas parasti citā sporta veidā nebūtu iespējams!

Šī sporta veida pamatideja ir noteiktā secībā atrast mežā izvietotus kontrolpunktus, izmantojot tikai karti un kompasu. Latvijā ir ap 5000 šī sporta veida pārstāvju, un tas ir viens no masveidīgākajiem sporta veidiem Latvijā.

Sacensības „Kāpa 2019” rīko biedrība “Orientēšanās klubs “Kāpa”” – katru gadu sacensības norisinās citā Latvijas daļā, tādējādi tiek ne tikai radīts ievērojams sporta pasākums meža vidū, bet arī tiek veicināts tūrisms Latvijas reģionos, sportistiem apceļojot Latviju.

Sacensību centrs atradās kempingā “Jaunsētas” pie Alūksnes ezera, kur no piektdienas līdz pat svētdienai orientieristi ar visām ģimenēm dzīvoja telšu pilsētiņā.

Sacensībās piedalījās arī Alūksne/Ape OK orientieristi no Gaujienas un Apes. 1.dienā veica saīsināto garo distanci, 2.dienā vidējo distanci un sprintu, bet 3.dienā garā distance. Katru dienu apbalvoja dienas labākos orientieristus un ātrākos finiša spurtā. 1.dienā labākais finiša laiks Austrim Kalniņam kungu konkurencē – 9 sek.

Sestdien, 29.jūnijā notika „Kāpas” sprints pa Alūksnes pilsētas ielām un parku. Gaujieniešu rezultāti:

3.vieta – Martai Kalniņai S12
2.vieta – Uvim Sproģim M14
3.vieta – Kristeram Lārmanim M14
2.vieta – Austrim Kalniņam M18
3.vieta – Sanitai Sproģei S45

Trīsdienu kopvērtējuma rezultāti:
2.vieta – Austrim KalniņamM16
4.vieta – Uvim SproģimM14
6.vieta – Martai Kalniņai W12
7.vieta – Līgai Vabulniecei W50
9.vieta – Kristeram Lārmanim M14
11.vieta – Mārim Vabulniekam M50
14.vieta – Sanitai Sproģei W45 S
15.vieta – Raivim Kalniņai M45 S
18.vieta – Lindai Vabulniecei W21
23.vieta – Ilzei Celenbergai W21 vieglā
28.vieta – Viesturam Dandenam M55
29.vieta – Inetai Riepniecei W55
39.vieta – Ilzei Dāvei W55
40.vieta – Tomasam Gustavam Celenbergam M10

Dažādu kļūdu dēļ Jūlija Celenberga un Normunds Prazņicāns kopvērtējumu neieguva.

Ģimeņu kopvērtējumā Kalniņu ģimenei 6.vieta, bet Alūksne/Ape OK klubam kopvērtējumā 12.vieta.

Infomāciju apkopoja:
Sanita Sproģe

 


Rīgas čempionāts un Ozona stafetes

Nedēļas nogalē, 18. un 19.maijā, Vangažos un Egļupē aizvadīts jau sestais šīs sezonas Latvijas kausa posms Rīgas čempionāts, kā arī otrais Latvijas stafešu kausa posms Ozona stafetes.

Pirmajā sacensību dienā dalībniekus sagaidīja garā distance un karsts laiks. Apvidus skrajš un labi skrienams priežu mežs ar lielām reljefa formām, dažādas pakāpes skrienamības un redzamības izcirtumi.

Rezultāti:
3.vieta Austrim Kalniņam V16

8.vieta Martai Kalniņai S12
6.vieta Līgai Vabulniecei S50
6.vieta Uvim Sproģim un 10.vieta Kristeram Lārmanim V14
7.vieta Mārim Vabulniekam V50
9.vieta Raivim Kalniņam V45

Svētdien stafetes sacensības izvērtās diezgan spraigas un neparedzamas apvidus īpatnību dēļ, kas prasīja ļoti precīzu un uzmanīgu orientēšanos. Sacensības notika unikālā bijušo šūnakmens raktuvju apvidū. Daudzviet apvidu klāj dažādu pakāpju purvi.

Gaujienas puiši Austris, Kristers un Uvis V16 grupā izcīnīja 2.vietu.

Nākošie starti 1. un 2. jūnijā Limbažos, kur tiks noskaidroti Latvijas čempioni Sprintā un jauktajās sprinta stafetēs.

Latvijas kausa programmā paredzēta neliela pauze līdz jūnija beigām, kad Alūksne uzņems Baltijā vērienīgākās orientēšanās sacensības “Kāpa”, savukārt nākamais stafešu posms notiks septembra sākumā Krāslavā, kur tiks noskaidroti valsts čempioni vidējā distancē un stafetē.

Protams, visi gaidīti Gaujienā 28.maijā, kur pie Melderīša ezera notiks 8. Horizonta kārta.

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


11.maijā Kapusilā, Smiltenes pusē noskaidroti 2019. gada Latvijas čempioni orientēšanās sporta garajā  distancē.

Čempionāts notika līdz šim sacensībās neizmantotā apvidū ar ierobežotu mežizstrādi un daudz dažāda izmēra un skrienamības purviem. Apvidus ir Vidzemes augstienes ziemeļdaļas – Mežoles pauguraines daļa, kas ir nozīmīga boreālo (ziemeļu) un purvaino mežu, kā arī dažāda tipa purvu izplatības vieta, kur sastopamas retas un aizsargājamas augu sugas. Lielākā apvidus daļa ir Mežoles dabas lieguma teritorija ar ierobežotu mežizstrādes klātbūtni. Mežoles paugurainē izveidojušās savdabīgas sarežģītas reljefa formas. Apvidū absolūtais augstums sasniedz 240 m vjl. Regulārs stigu tīkls. Dominē egļu mežs ar vidēji labu skrienamību. Maz atklātu vietu un izcirtumu.

Apes novada sportistu rezultāti:
3.vieta Martai Kalniņai S12 grupā
3.vieta Lindai  Vabulniecei S21B grupā
4.vieta Uvim Sproģim V14 grupā

5.vieta Austrim Kalniņam V16 grupā
10.vieta Mārim Vabulniekam V50 grupā
13.vieta Jānim Kūmam V21E grupā
14.vieta Kristerim Lārmanim V14 grupā
19.vieta Viesturam Dandenam V55 grupā
23.vieta Raivim Kalniņam V45 grupā

 

Šīs bija pēdējā atlases sacensības, lai iekļūtu Latvijas jaunatnes izlases sastāvā un piedalītos Baltijas čempionātā, kas norisināsies 25.un 26.maijā Igaunijā, Rougē.

Izlasē V16 grupā  – Austris Kalniņš. Apsveicam!!!

 

12.maijā šinī pat apvidū notika MAZĀ BALVA 2019, kas bija Latvijas Kausa 5. posms.

 Rezultāti:
1.vieta Austrim Kalniņam V16 grupā
2.vieta Mārim Vabulniekam V50 grupā un Lindai  Vabulniecei S21B grupā
3.vieta Uvim Sproģim V14 grupā
6.vieta Raivim Kalniņam V45 grupā
7.vieta Martai Kalniņai S12 grupā un  Sanitai Sproģei S45 grupā
9.vieta Kristerim Lārmanim V14 grupā
24.vietā Rodrigo Saharovam V10 grupā

Nākamās sacensības 18.maijā Rīgas čempionāts un 19. maijā Ozona stafetes.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


13. un 14. aprīlī Maksteniekos aizvadītas “Rīgas kausi 2019” orientēšanās sacensības, kas bija arī Latvijas kausa izcīņas otrais posms.

Sacensības šogad pulcēja gandrīz 900 dalībniekus no 13 valstīm. Daudzi no ārzemju viesiem bija atbraukuši ar mērķi gatavoties Pasaules veterānu čempionātam, kas jūlijā norisināsies Rīgā un Carnikavas pusē.

Abās sacensību dienās dalībnieki sacentās vidējā distancē. Sacensībām izvēlētais apvidus Maksteniekos sagaidīja ar parkveida priežu mežu un jaunaudzēm, kurās lielā ātrumā varēja arī ātri pazust, tomēr sacensību uzvarētājus gandrīz visās grupās noteica tieši skriešanas ātrums.

Mūsu novada orientieristu rezultāti:

3.vieta – Uvis Sproģis V14 grupā
4.vieta – Marta Kalniņa S12 grupā
5.vieta – Austris Kalniņš V16 grupā
8.vieta – Kristers Lārmanis V14 grupā
8.vieta – Māris Vabulnieks V50 grupā
11.vieta – Līga Vabulniece S50 grupā
12.vieta – Raivis Kalniņš V45 grupā
17.vieta – Linda Vabulniece S21A grupā

Informāciju apkopoja
Sanita Sproģe

 


6.un 7. aprīlī Skrundas pusē ar “Kurzemes pavasari 2019” atklāta jaunā Latvijas kausa orientēšanās sezona.

Kā ik gadu, arī šogad Kurzemes pavasaris pulcēja ievērojamu skaitu Latvijas un ārvalstu dalībnieku. Kopā uz starta stājās vairāk kā 700 orientieristi no astoņām valstīm. Sacensību pirmā diena norisinājās Klūgu mežā tuvāk Saldum, kur apvidus bija diezgan ātrs un prasīja precīzu orientēšanos, savukārt otrajā dienā garajā distancē Mučukalna slapjie purvi meta izaicinājumu ikviena dalībnieka fiziskajai izturībai.

Pirmā diena bija arī atlase Latvijas jauniešu izlasei.

Mūsu sportistu kopvērtējuma rezultāti:

2.vieta Austrim Kalniņam V16 grupā;
6.vieta Uvim Sproģim V14 grupā un Mārim Vabulniekam V50 grupā;
9.vieta Kristerim Lārmanim V14 grupā;
12.vieta Sanitai Sproģei S45 grupā;
16.vieta Raivim Kalniņam V45 grupā.

Pēc vidējās distances Saldus pilsētā tika aizvadīts arī pirmais Latvijas sprinta kausa posms, kur distances lielākoties veda pa vecpilsētas daļu.

Sprinta rezultāti:

5.vieta Austrim Kalniņam V16 grupā;

4.vieta Uvim Sproģim un  22.vieta Kristerim Lārmanim V14 grupā.

Latvijas kausa 2.posma izcīņa jau 13. un 14. aprīlī turpināsies tuvāk Rīgai, Maksteniekos, kur norisināsies “Rīgas kausi 2019”.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


Rīgas pavasara rogainings

Pavasarīgos laika apstākļos, sestdien, 23.martā Ziemeļblāzmas apkārtnē tika aizvadīts tradicionālais un tautā iecienītais, jau 10. Rīgas pavasara rogainings. Uz starta līnijas pulcējās ap 1400 dalībnieku no Latvijas un kaimiņvalstīm.

Laikapstākļi visas dienas garumā rūpējas par to, lai ikviens dalībnieks finišā atgrieztos ar sausām kājām un pacilātā garastāvoklī. Sacensību centrs atradās pie Rīgas Rīnūžu vidusskolas. Starti tika doti trīs reizes – 6h Garmin distancē, 4h Isostar distancē un vienlaicīgi 2h un rogaininga skrējiena “O-Run”(14-16km) distancēm. Tiklīdz kā pieaugušie dalībnieki bija devušies trasē, startēja arī paši mazākie dalībnieki, dodoties rogaininga bērnu pastaigā kopā ar instruktoriem – multfilmu varoņiem.

Rīgas rogaininga  kontrolpunktu  meklētāji pasākumu izbaudīja no vēl neredzētiem skatu punktiem –   Vecmīlgrāvi, Mangaļsalu, Rīnūžu mežu, Vecāķus, Jaunciemu, Kalngali un Ķikatpurva apkaimi. Daži drosminieki, lai ātrāk nokļūtu finišā, izlēma Vecdaugavas upi šķērsot – peldus. Daudzi dalībnieki atzina, ka orientēšanās mežā esot sagādājusi papildus grūtības, jo diezgan sarežģīti ir bijis apjaust kalniņu un pauguru reljefu, kas bieži vien distancē pavadīto laiku  palielināja.

2h distancē MJ grupā devās Gaujienas puišu komandas „Brālēni” – Uvis Sproģis un Kristers Lārmanis, „Rogsteri” – Austris Kalniņš un Daniels Auziņš. „Brālēni” pārliecinoši uzvarēja savā grupā, absolūtajā vērtējumā starp 112 komandām puiši 6.vietā. Noskrieti ap16 km. Labākais distances plānojuma koeficents starp visām 2stundu komandām.

Šoreiz nepaveicās Austrim un Danielam, pārtērējot atļauto laiku, „Rogsteri” palika ceturtie. Kļūdas distances plānojumā un neparedzēti šķēršļi distancē. Noskrieti ap 20 km.

“O-Run” rogaininga skrējienā 2.vietu sieviešu konkurencē ieguva Sanita Sproģe. Noskrieti ap 16km.

6h distancē WV grupā 1.vieta komandai „Apesciems” – Līga Vabulniece un Daiga Krēsliņa. Noskrieti ap 37km.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 

 


16.decembrī, ar pirmā posma sacensībām Priekuļos, starts tika dots masveidīgākajam  ziemas sacensību seriālam Latvijā – „Noskrien ziemu”, kurš norisinās nu jau ceturto sezonu pēc kārtas. Šoreiz uz starta līnijās stājās rekordliels dalībnieku skaits – 506 skrējēji, 133 nūjotāji un 26 sportisti kopā ar saviem četrkājainajiem sabiedrotajiem –suņiem,  kanikrosa distancē.

Apļa garums: 9.10 km / +228 kāpuma metru summa.
Tautas distancē TV-1 grupā 13.vieta Austrim Kalniņam.

Jaunā, 2019.gada pirmā nedēļa iesākās ar seriāla „Noskrien ziemu” otrā posma sacensībām, kas šoreiz notika svētdien, 6.janvārī skaistajā Vidzemes ziemeļrietumu pilsētā – Limbažos.

Apļa garums: 8.90 km / +80 kāpuma metru summa.

Sporta klasē, veicot 2 apļus, 3.vieta Jānim Kūmam.
Tautas klasē  TV-1grupā 60 dalībnieku konkurencē
 5.vieta Oskaram Laucim
15.vieta Austrim Kalniņam
33.vieta Uvim Sproģim
36.vieta Kristeram Lārmanim
Treniņnolūkos Tautas klases distanci veica Raivis Kalniņš.

Ledus vai sniegs, NOSKRIET ZIEMU būs PRIEKS!

2018./2019. sezonā norisināsies 5 posmi:

  • 16.12.2018. – Priekuļi
  • 06.01.2019. – Limbaži
  •  26.01.2019. – Salacgrīva (vakara, tumsas posms)
  • 17.02.2019. – Zaube
  • 10.03.2019. – Jaunolaine

Katrā posmā 4 distances:

  • Tautas distance (8–10 km)
  • Sporta distance (16–20 km)
  • Pārgājiens ar un bez nūjām “Es neskrienu, es eju” 
  • Kanikross (cilvēks + suns)

 Raivis Kalniņš

Gaujienas sporta organizators

Gaujienieši laureātu vidū

Latvijas kausa kopvērtējuma apbalvošana jauniešiem un junioriem orientēšanās sportā 2018 šogad notika 25. novembrī Siguldas sporta skolā.

Pirms pasākuma – 2 stundu Mini Rogainings, kas norisinājās pa Siguldas pilsētu un nedaudz arī pa meža teritoriju. Katra komanda saņēma uzdevumu lapu, kādi objekti jāatrod. Atzīmēšanās kontrolpunktos ar telefonu, jānofotogrāfējās visai komandai, kā prasīts uzdevumā. Komandā startēja no 2 līdz 4 dalībniekiem.

Ar pārsteiguma balvām tika apbalvotas 3 veiksmīgākās komandas, starp tām 2.vietā Gaujienas puišu – Austris, Uvis, Kristers – komanda un 3.vietā „Gaujmalieši” – Sanita Sproģe, Raivis Kalniņš, Māris Stabiņš.

Ar diplomiem un piemiņas balvām tika apbalvoti katras grupas Latvijas kausa kopvērtējuma laureāti:

S12 grupā Martai Kalniņai 3.vieta,
V14 grupā Uvim Sproģim 5.vieta,
V16 grupā Austrim Kalniņam 5.vieta.
Kristeram kopvērtējumā V14 grupā 11.vieta.

Sprinta kausa kopvērtējumā tika apbalvoti tikai 1.vietas ieguvēji.
Sprinta kausā V14 grupā 3.vieta Uvim Sproģim, 4.vieta Kristeram Lārmanim, V16 grupā 5.vieta Austrim Kalniņam un S12 grupā 6.vieta Martai Kalniņai.

Pēc apbalvošanas jauniešiem un junioriem bija tikšanās ar Latvijas izlases dalībnieci Sandru Grosbergu, kas dalījās ar savu pieredzi, arī kļūdām un sasniegumiem ceļā uz Latvijas izlasi. Pasākuma noslēgumā ballīte un atrakcijas.

Sezona noslēgusies, bet jau notiek gatavošanās 2019.gada startiem, kur Uvim sevi būs jāpierāda Pasaules skolēnu čempionātā, Austrim iespēja startēt Latvijas izlases sastāvā Eiropas un Baltijas čempionātos, Kristeram iespēja startēt Latvijas izlases sastāvā Baltijas čempionātā. Martai un arī puišiem jācīnās par godalgotām vietām Latvijas čempionātos un Latvijas kausa posmos.

Jācenšas izmantot savas iespējas, prasmes un pierādīt sevi katrās sacensībās! Lai veicās!!!

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


Rīgas rudens rogainings Lucavsalā

10.novembrī, Lucavsalā, mūsu valsts simtgades svētku ietvaros, norisinājās šī gada otrais, no diviem lielākajiem Latvijas rogainingiem – Rīgas rudens rogainings, kas pulcēja gandrīz pusotra tūkstoša dalībnieku no vairākām Latvijas pilsētām, kā arī no dažām ārvalstīm.

Rīgas rudens rogaininga dalībniekiem, kā parasti, tiek piedāvātas piecas distances – 2, 4 un 6 stundu rogainingi, kā arī rogaininga skrējiens caur kontrolpunktiem ar aptuvenu 8km distances garumu un 2 stundu rogaininga pastaiga bērniem. Dalībnieki kontrolpunktu meklējumos skrēja pāri četriem Daugavas tiltiem – Salu, Dienvidu, Akmens un Vanšu, pabija trijās Latvijas lielākās upes salās – Zaķusalā, Lucavsalā, Ķīpsalā, tajā pašā laikā arī viesojoties galvaspilsētas sirdī Vecrīgā.

Kopumā distancē bija izlikti 50 kontrolpunkti kopumā 200 punktu vērtībā.

Kopā piedalījās vairāk kā 1500 dalībnieku.

Starts sacensībām Lucavsalā tika dots plkst. 11.00, kad distancē devās Garmin 6 stundu un Isostar 4 stundu rogaininga dalībnieki, bet precīzi dienas vidū starta šāviens atskanēja 2 stundu rogainingam, bērnu pastaigai un 8km rogaininga skrējienam. Galvenie godalgoto vietu ieguvēji bija diezgan kuplā skaitā startējušie orientieristi, kā arī ultra taku skrējienos labus rezultātus uzrādījušie skrējēji.

2 stundu rogaininga distancē:

Komanda “Gaujiena Rullē” kurā startēja Austris un Jēkabs Kalniņi, savā ieskaites grupā izcīnīja 6.vietu (līdz 3.vietai pietrūka 3,5 min., kuras nokavēja finišā un tika noņemti 4 punkti), noskrieti ap 19 km.

Komanda “Marters”, kurā startēja Marta Kalniņa un Kristers Lārmanis, savā ieskaites grupā izcīnīja 3.vietu, noskrieti ap 14 km.

Isostar 4 stundu distancē komanda Isostar, kurā startēja Jānis un Zane Kūmi  savā ieskaites grupā izcīnīja 6.vietu.

8km rogaininga skrējienā: 2.vietu vīru konkurencē izcīnīja Uvis Sproģis, 5.vietu sieviešu konkurencē izcīnīja Sanita Sproģe.


Raivis Kalniņš

Gaujienas pagasta sporta organizators

 


Skrējiens apkārt Zāģezeram. 
Valkas četrcīņas 4. posmā – skrējienā apkārt Zāģezeram piedalījās kopā 103 pieaugušie un bērni.

Sacensībās sākās ar diviem bērnu skrējieniem, kur kopā piedalījās 15 bērni un jaunieši, kas veica 1000 un 700m distances.  Meiteņu grupā 2.vieta Martai Kalniņai, zēnu grupā 2.vieta Robertam Gurovam un 4.vieta Artim Harkinam

Stundu vēlāk trasē devās 88 dalībnieki, kas cīnījās jau par četrcīņas ieksaites puktiem. Lielākā daļa, proti 50, startējā garajā distancē un veica visu trasi apkārt Zāģezeram.

3km distancē:

1.vieta Jēkabam Kalniņam
2.vieta Uvim Sproģim
3.vieta Kristeram Lārmanim
8.vieta Ģirtam Harkinam (4.vieta V15 grupā)

5km distancē:

1.vieta V15 grupā Austrim Kalniņam (3.vieta absolūtajā iesk.)
1.vieta V35 grupā Dzintaram Harkinam (8.vieta absolūtajā iesk.)
3.vieta S30 grupā Karīnai Harkinai (19.vieta absolūtajā iesk.)

10km distancē:
2.vieta V25 grupā Oskaram Laucim (4.vieta absolūtajā iesk.)

5.vieta V35 grupā Raivim Kalniņam (21.vieta absolūtajā iesk.)

Valkas četrcīņas kopvērtējumā, piedaloties visos 4 posmos (slēpošana,šosejas riteņbraukšana, MTB, skriešana):
S30 grupā 5.vieta Karīnai Harkinai un V35 grupā 5.vieta Dzintaram Harkinam

 „LATVIJAI 100 – 100 KP SMILTENĒ”

3.novembrī notika individuālās un komandu izvēles sacensības „LATVIJAI 100 – 100 KP SMILTENĒ”.

Sacensību mērķi un uzdevumi bija veicināt orientēšanās sporta attīstību Smiltenes novadā un Latvijas iedzīvotāju vidū. Noskaidrot labākos orientieristus katrā vecuma grupā. Godināt Latvijas simtgadi ar saviem sasniegumiem vienā no novada populārākajiem sporta veidiem.

Sacensības organizēja orientēšanās klubs ”Azimuts”  projekta “LATVIJAI 100 – 100 KP SMILTENĒ” ietvaros,  kuru līdzfinansēja Smiltenes novada dome.

Neskatoties uz to, ka šajā dienā Vidzemē notika vēl divi orientēšanās pasākumi, dalībnieku skaits bija gandrīz 130, ieradās arī kupls dalībnieku skaits no Igaunijas.

Sacensības notika gan individuālajā vērtējumā, gan komandu vērtējumā.

Individuālajā vērtējumā:
V14 grupā pirmais Uvis Sproģis un otrais Kristers Lārmanis

V16 grupā otrais  Austris Kalniņš
V50 grupā 2.vieta Mārim Vabulniekam
S45 grupā 3.vieta Līgai Vabulniecei

Komandu vērtējumā:

V14 vecuma puišiem  grupā JM zelta medaļas Ģirtam Harkinam  un Renāram Kļaviņam. 
Bronza  V21A grupā Normundam Prazņicānam, viņš startēja kopā ar Kasparu Abulu no Grundzāles.

Komandu vērtējumā jāatzīmē ģimeņu grupa, kurā startēja deviņas ģimenes:
4.vietā Harkinu ģimene (Ilva, Dzintars, Karīna, Artis)
5.vietā Ločmeļu ģimene (Ingus, Zita, Emīls)

 

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

„Horizonta” noslēguma pasākums

Aizvadīta orientēšanās kluba Alūksne/Ape organizētā orientēšanās sacensību „HORIZONTS” 2018.gada sezona. Noslēguma pasākums notika 27.oktobrī Apes novada „Grūbē” atpūtas mājā „Melderi”, lai atskatītos uz orientēšanās sezonu kopumā un suminātu tos, kuri bijuši veiksmīgākie gan HORIZONTA sezonas vērtējumā, gan HORIZONTA „super” sērijā jeb atklātajā Alūksnes novada čempionātā.

Pirms pasākuma tika piedāvāta iespēja veikt ~3,5 km marķētu orientēšanās distanci. Orientēšanās marķētā distancē nozīmē, ka apvidū ir izvietots marķējums, kurš kartē nav attēlots un dabā uz marķējuma visas distances garumā dažādās vietās ir izvietoti kontrolpunkti, kuru atrašanās vietu kartē ir jāatzīmē pašam dalībniekam. To izdara ar līdzi paņemto adatu, veicot tikai vienu dūrienu kartē!

Pēc izkustēšanās mežā, sekoja pasākuma 2.daļa – HORIZONTA sezonas laureātu sveikšana, atrakcijas, dejas, pirtī iešana un vakara pavadīšana omulīgā noskaņā, kā arī veiksmīgāko apbalvošana, kas bija tikuši galā ar marķēto distanci.

Lūk, arī kopvērtējuma rezultāti un balvā kausi:

1.vieta:
Raivis Kalniņš V35
Uvis Sproģis V16 un V14
Roberts Gurovs V12
Tomass Gustavs Celenbergs V10
Sanita Sproģe S45
Jūlija Katrīna Celenberga S14
Marta Kalniņa S12

2.vieta:
Daniels Auziņš V16
Kristers Lārmanis V14
Līga Vabulniece S45
Megija Tralla S14

3.vieta:
Normunds Prazņicāns VB
Māris Vabulnieks V35
Viesturs Dandens V55
Ineta Riepniece S55

4.vieta:
Austris Kalniņš VA
Ritvars Alsviks V10

5.vieta
Ilze Dāve S45
Ilze Celenberga SH

Medaļas Alūksnes novada čempionāta ieskaitē ieguva:

VA grupa – 1.vieta Austrim
VB grupā – 3.vieta Normundam
V35 grupā – 1.vieta Raivim un 3.vieta Mārim
V14 grupā – 1.vieta Uvim un 2.vieta Kristeram
V12 grupā – 1.vieta Robertam
V10 grupā – 1.vieta Tomasam
SH grupā – 3.vieta Ilzei C.
S45 grupā – 2.vieta Sanitai
S12 grupā – 1.vieta Martai

Paldies Vilnim un Ivetai Veļķeriem par „Horizonta” sacensībām un jauko noslēguma pasākumu! Uz tikšanos orientēšanās distancēs 2019.gada sezonā, kad „Horizontam” svinēsim 35.jubileju!

 

Sanita Sproģe
Gaujienas Info centra vadītāja

 


Azimuta Rudens Maratons

Sacensības Azimuta Rudens Maratons notika svētdien, 2018.gada 14.oktobrī, Smiltenes novada Launkalnes pagasta mājās „Guntas”, Vidzemes šosejas 124.km. Sacensībās piedalījās dalībnieki no Vidzemes novadiem, t.sk. no Apes novada, kā arī attālāku novadu un pilsētu garāku distanču cienītāji.

Sacensību teritorijā pārsvarā skuju koku mežs ar labu skrienamību. Apvidū bija sastopami atšķirīga vecuma izcirtumi un jaunaudzes, dažāda lieluma reljefa formas, arī sīkreljefs, kāda stiga un kāds meža ceļš.

Labus rezultātus uzrādīja Gaujienas un Apes orientieristi.

S12 grupā Martai Kalniņai – 1.vieta
V14 grupā Uvim Sproģim – 1.vieta un Kristeram Lārmanim – 2.vieta
V18 grupā Austrim Kalniņam – 1.vieta
V40 grupā Raivim Kalniņam – 1.vieta
V50 grupā Mārim Vabulniekam – 2.vieta
S21B grupā Līgai Vabulniecei – 2.vieta un Sanitai Sproģei – 4.vieta

 

Gaujienas pagasta sporta organizators
Raivis Kalniņš

 


7. oktobrī Krimuldas pusē, Tālēnos tika aizvadīts 15. un noslēdzošais 2018. gada Latvijas kausa posms – “Siguldas rudens”, kas norisinājās jau 46. reizi. 

Sacensību norisei šogad bija izvēlēts 20 gadus neizmantots apvidus, kurā treniņu aizvadījuši tikai 2018. gada Pasaules čempionāta dalībnieki. Distances veda pa Gaujas upes labo krastu ar sāngravām. Pārsvarā priežu, egļu mežs ar skrienamību no labas līdz sliktai. Stigu un ceļu tīkls neizteikts, augstumu starpība apvidū 45m. Šī vieta pirms aptuveni 50 gadiem bija treniņu bāze Latvijas izlasei.

Sacensību formāts, kā ierasts, bija kopējais starts visām grupām vidējā distancē. Garākajās distancēs tiks izmantots taureņa izkliedes princips. Sacensību uzvarētāji visās grupās saņēma īpašas eko medaļas.

 Mūsu sportistu rezultāti:

Uzvara V16 grupā Austrim Kalniņam. Apsveicam!
3.vieta V50 grupā Mārim Vabulniekam
5.vieta S45 grupā Sanitai Sproģei
6.vieta V14 grupā Uvim Sproģim
6.vieta V40 grupā Raivim Kalniņam
Nepaveicās Kristeram, paņemot nepareizā secībā kontrolpunktus.

Pēc atlases rezultātiem Austris ir iekļauts Latvijas jauniešu izlasē startam Baltijas kausa sacensībās, kas no 19.-21. oktobrim norisināsies Šauļos, Lietuvā un no 22.-26. oktobrim dosies uz izlases treniņnometni Baltkrievijā, lai labāk sagatavotos 2019.gada Eiropas jauniešu čempionātam.

Uvis pēc atlases rezultātiem ir kvalificējies 2019.gada Pasaules skolu čempionātam, kas norisināsies Otapē, Igaunijā.

Nākošās sacensības 14.oktobrī – Azimuta rudens maratons Smiltenē.

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators


Latvijas čempionāts orientēšanās maratonā

29. septembrī Dobeles novada Krievukalnos pie Vipēža ezera sadalītas medaļas 2018. gada Latvijas čempionātā maratonā, kas ir garākā distance orientēšanās sportā. Uz starta kopā stājās vairāk kā 350 dalībnieku, bet elites grupās šoreiz tituli Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS) un Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS).

Daļā maratona distancei izvēlētajā apvidū šogad jau norisinājās “Kurzemes pavasaris”, kur lielas reljefa formas mijās ar maziem purviņiem, taču lielākā daļa distances gāja pa kartes rietumu daļu, kas bija krietni purvaināka, taču līdzenāka. 

Teicami rezultāti arī OK Alūksne/Ape sportistiem:

Savu pirmo Latvijas čempiones titulu  S12 grupā izcīnīja Marta Kalniņa. Apsveicam!!!
Bronzas medaļa V50 grupā Mārim Vabulniekam un V40 grupā Raivim Kalniņam
V16 grupā 6.vieta Austrim Kalniņam
V14 grupā 8.vieta Uvim Sproģim un 9.vieta Kristeram Lārmanim
S21B grupā 3.vieta Sanitai Sproģei

Latvijas čempionāts maratonā bija 14. un priekšpēdējais šī gada Latvijas kausa posms, kas pēc nedēļas Krimuldā noslēgsies ar “Siguldas rudeni”.

 

 


Cēsu rudens aizvadīts Gaujas krastos

22. septembrī Raiskuma pagasta “Muižniekos” norisinājās 13. šīs sezonas Latvijas kausa posms “Cēsu rudens”. Organizatori dalībniekiem bija sarūpējuši jaunu karti netālu no Gaujas upes, kas izaicināja ar aizaugušām gravām un stāvām nogāzēm, kā arī līdzenākām un purvainākām vietām. Garajā distancē uzvara elites grupās Sandrai Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) un Edgaram Bertukam (Alūksne-Ape OK).

“Cēsu rudens” ik gadu ir vienas no gaidītākajām rudens sacensībām, kas Cēsu pusē pulcē simtiem orientieristu (šogad vairāk kā 600) un vienmēr izaicina ar fiziski un tehniski sarežģītām distancēm. Sacensību centrs šogad atradās vien pāris kilometrus no pagājušā gada norises vietas Ķūķu klinšu tuvumā. Apvidus šoreiz bija krietni labāk skrienams un līdzenāks, taču garajā distancē dalībnieki izbaudīja arī aizaugušas nogāzes un vecupes detalizēto reljefu Gaujas tuvumā.

Garās distances rezultāti:

S12 grupā 2.vieta Martai Kalniņai
V14 grupā 5.vieta Uvim Sproģim un  14.vieta Kristeram Lārmanim
V16 grupā 8. vieta Austrim Kalniņam
V40 grupā 11.vieta Raivim Kalniņam
V50 grupā 7.vieta Mārim Vabulniekam

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


8CBR Kausa izcīņa orientēšanās sportā 2018

Sacensības notika svētdien, 16.septembrī, Smiltenes novadā, Launkalnes pagasta, “Kapusilā”. Tas organizēja OK „Azimuts” sadarbībā ar A/S 8CBR.

Šis apvidus interesants un bagāts ar dažādām reljefa formām, kuras vietām sedz dažāda vecuma koku jaunaudzes. Sastopamas dziļas ieplakas ar stāvām nogāzēm. Pārsvarā skuju koku un jauktu koku mežs.

Uz sacensībās bija devušies arī orientieristi no Gaujienas un Apes. Katrs veica distanci atbilstoši savām spējām un prasmēm, neizpalika pa kādai kļūdai. Rodrigo Saharovam šīs bija pirmās sacensības, lai gan rezultāts netika ieskaitīts, jo neatrasti palika 2 kontrolpunkti, viņš ieguva pirmo pieredzi un veicināšanas balvu.

Lūk,  rezultāti:
S12 Marta Kalniņa 3.vieta
S40 Līga Vabulniece 3.vieta
S21B Sanita Sproģe 2.vieta
V14 Uvis Sproģis 1.vieta
V14 Kristers Lārmanis 2.vieta
V16 Daniels Auziņš 1.vieta
V18 Austris Kalniņš 1.vieta
V50 Māris Vabulnieks 7.vieta

Jau sestdien Straupes pagastā notiks sacensības „Cēsu rudens”, uz kurām dosies arī mūsu orientieristi, lai savus spēkus pārbaudītu orientēšanās garajā distancē.

Sanita Sproģe
Gaujienas Info centra vadītāja

 


OK Alūksne-Ape Turaidā izcīna titulus vidējā distancē un stafetē

Ar vairāk kā 700 orientieristu dalību Siguldas futbolgolfa parkā 8. un 9. septembrī aizvadīts Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē. Vidējā distancē otro gadu pēc kārtas uzvara Edgaram Bertukam (Alūksne-Ape), bet pirmais tituls šajā distancē dāmu konkurencē Sandrai Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja). Abi čempioni palīdzēja savām komandām izcīnīt arī zeltu stafetē. OK Alūksnes-Apes komandai ar Miku Žagatu, Jāni Kūmu un Edgaru Bertuku zelts pēc vairāku gadu pārtraukuma.

Čempionāta norisei šogad bija izvēlēts apvidus pie Turaidas, kur pirms mēneša tika noskaidroti Pasaules čempioni stafetē un garajā distancē. Unikālais apvidus izaicināja ikviena tehniskās un fiziskās spējas zaļajās un stāvajās gravās Gaujas krastos.

Vidējās distances rezultāti:
S12  grupā 9. vieta Martai Kalniņai

V14 grupā 18.vieta Uvim Sproģim un 31. vieta Kristeram Lārmanim
V16 grupā 9.vieta Austrim Kalniņam
V40 grupā 19.vieta Raivim Kalniņam
V50 grupā 11.vieta Mārim Vabulniekam
V55 grupā 14. vieta Viesturam Dandenam

Svētdien stafetes sacensības izvērtās daudz spraigākas un aizraujošākas, jo lielas kļūdas tika pieļautas gan dāmu, gan vīru elites grupās.

Līdz pat beigām nepgronozējama izvērtās cīņa par uzvaru vīru elites grupā, kur pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal čempionu titulu izcīnīja Alūksnes-Apes komanda ar Miku Žagatu, Jāni Kūmu un Edgaru Bertuku komandā, lai gan vēl līdz pat pēdējā etapa vidum Alūksnes-Apes komanda bija vairākas minūtes aiz vietas pirmajā trijniekā. 

V16 grupā   Kristeram, Austrim un Uvim izcīnīta 3.vieta ( Kristers un Uvis šogad  sāka skriet V14 grupu, tā kā bija jācīnās ar 2-3 gadus vecākiem puišiem). Pirmo etapu veica Kristers pieļaujot kļūdu uz 1.kp un stafeti nodeva 5.vietā. Austrim izdevās teicams skrējiens, paceļot komandu uz 2.vietu. 3.etapā Uvis izpildīja savu uzdevumu un noturēja komandu, finišējot 3.vietā, un godam nopelnītas Latvijas čempionāta bronzas medaļas.

V170 grupā arī bronzas medaļas Mārim Vabulniekam,Vilnim Veļķerim un Uldim Vērdiņam.

V145 grupā 8.vieta Raivim Kalniņam, Viesturam Dandenam un Uldim Bertukam.

Latvijas kausa izcīņa pēc divām nedēļām turpināsies ar Cēsu rudeni, bet septembra beigās tiks sadalīti Latvijas čempionu tituli maratona distancē.

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


Klubu stafetes 2018

Reizi gadā Latvijas orientēšanās klubi satiekas, lai noskaidrotu spēcīgāko orientēšanās klubu! Šogad 2.septembrī klubu stafetes notika Kadagā.

Alūksnes/ Apes orientēšanās klubu pārstāvēja divas komandas, kuras bija starp tām 57 komandām, kas svētdien sacentās Ādažu apkārtnes priežu mežos. Sacensības norisinājās tā, ka pārdzīvojumu un piedzīvojumu netrūka ne dalībniekiem, ne līdzjutējiem!

Paldies visiem par dalību šajās visas Latvijas orientieristu lielākajās sacensībās un par azartu un cīņas sparu distancē par katru izcīnīto minūti! Prieks gan par pirmās komandas 10.vietu – Jānis Veļķeris, Māris Vabulnieks, Edmunds Zvaigzne, Austris Kalniņš, Vilnis Veļķeris, Raivis Kalniņš, Marta Kalniņa, Margita Grīnberga, Līva Veļķere, Jānis Kūms, gan otrās komandas 24.vietu – Atis Dandens, Kristers Lārmanis, Uvis Sproģis, Viesturs Dandens, Līga Vabulniece, Linda Vabulniece, Roberts Gurovs, Iveta Veļķere, Sanita Sproģe, Toms Dandens. 

Jau sestdien un svētdien, 8. un 9. septembrī, tiks noskaidroti Latvijas čempioni vidējā distancē un stafetē Siguldas Futbolgolfa parkā. Dalībnieku vidū ir orientieristi no Gaujienas, Apes un Alūksnes. Turēsim īkšķus par savējiem, lai veicas!

Sanita Sproģe
Gaujienas Info centra vadītāja

 


Siguldas kauss izaicina orientieristus Braslas krastos

18.un 19.augustā Inciemā notika sacensības Siguldas kauss 2018, kas bija arī sezonas desmitais Latvijas kausa posms.

Organizatori Siguldas maratona klubs/Siguldas takas bija sarūpējuši jaunas kartes orientēšanās sacensībām 15 gadus neizmantotā apvidū Braslas upes krastos. Sacensību pirmajā dienā distances veda pa vairāk atklātu priežu mežu ar detalizētu reljefu, savukārt otrajā dienā dalībniekus izaicināja arī slikti pārredzamas apvidus daļas un gravas gar Braslas upi.

Rezultāti:

Marta Kalniņa S12 – 10.vieta
Uvis Sproģis V14 – 4.vieta
Kristers Lārmanis V14 – 8.vieta
Austris Kalniņš V16 – 3.vieta
Linda Vabulniece S21B – 3.vieta
Līga Vabulniece S45 – 9.vieta
Māris Vabulnieks V50 – 8.vieta


 

Valmieras čempionāts Dauguļos

25. un 26. augustā Latvijas kausa izcīņa turpinājās ar Valmieras čempionātu, kas šoreiz norisinājās Dauguļos, pie Augstrozes Lielezera.

90% no izvēlētā apvidus orientēšanās sacensībās iepriekš nav ticis izmantots, bet daļa nav izmantota vairāk kā 15 gadus. Apvidus ļoti dažāds, skrienamība no ļoti labas līdz sliktai. Pārsvarā lapu koku meži ar lielām reljefa formām, daudz nelielu pļaviņu un purviņu, arī lielākas augstā purva teritorijas.

Dalību Valmieras čempionātā bija pieteikuši vairāk kā 400 orientieristi.

Sacensības organizēja Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs un Latvijas Orientēšanās federācija.

Rezultāti:
Marta Kalniņa S12 – 8.vieta
Uvis Sproģis V14 – 7.vieta
Kristers Lārmanis V14 – 11.vieta
Austris Kalniņš V16 – 3.vieta
Raivis Kalniņš V40 – 6.vieta
Līga Vabulniece S45 – 10.vieta
Māris Vabulnieks V50 – 9.vieta

Nākošās sacensības ir Orientēšanās Klubu sacensības ,kur OK Alūksne/Ape būs pārstāvēta ar 2 komandām.

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 

No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Pāvilosta uzņēma Baltijā vērienīgākās trīs dienu orientēšanās sacensības “KĀPA”.

Sacensību pirmajai dienai, kas elites grupās bija pasaules ranga (WRE) sacensības vidējā distancē, organizatori bija izvēlējušies ļoti sarežģītu piejūras kāpu apvidu Cirpstenē pie Ventspils. Pārējās divas sacensību dienas norisinājās Pāvilostas apkārtnē pilnīgi jaunās orientēšanās kartēs, kas arī izaicināja ar ļoti detalizētu reljefu.

Uz šīm sacensībām bija devušies arī aktīvākie orientēšanās kluba Alūksne/Ape sportisti no Apes novada. Lielajā konkurencē uzrādīti ļoti labi rezultāti.

V14 grupā 3 dienu summā 3.vieta Uvim Sproģim. Visas dienas veikti stabili skrējieni, bez lielām kļūdām, kas arī deva šo rezultātu.

V50 grupā arī 3.vieta Mārim Vabulniekam. Specbalva arī par uzvaru 1.dienā.

S45 S grupā 4.vieta Līgai Vabulniecei

V16 grupā 5.vieta Austrim Kalniņam. Specbalva par uzvaru 2.dienā.

S12 grupā 7.vieta Martai Kalniņai un 2.vieta 1.dienā.

V40 S grupā 7.vieta Raivim Kalniņam

S14** grupā 12. vieta Jūlijai Katrīnai Celenbergai

S21** grupā 15.vieta Ilzei Celenbergai

S45 S grupā 16.vieta Sanitai Sproģei

V14 grupā 18.vieta Kristeram Lārmanim

V55 grupā 19.vieta Viesturam Dandenam

S21 S grupā 40.vieta Lindai Vabulniecei

Arī šogad “KĀPĀ” tika noteikti ne tikai individuālie uzvarētāji, bet arī labākās ģimenes un labāki klubi klubi.

Ģimeņu ieskaitē 4.vieta Kalniņu ģimenei (vairāk kā 80 ģimenes).

Klubu ieskaitē 14. vieta OK Alūksne/Ape (vairāk kā 150 klubi).

Vēl sestdienas vakarā Labraga teritorijā notika jauktās Sprinta stafetes, kur MIX14 jauniešu grupā Gaujienas komandai 4.vieta. Komandā startēja Uvis, Kristers un Marta.

Visi rezultāti un cita informācija pieejama sacensību mājaslapā

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


Madonā sadala Latvijas čempionu titulus sprintā

Latvijas čempionāts orientēšanās sprintā un sprinta stafetēs 2. un 3. jūnijā norisinājās Madonas pilsētā un pulcēja vairāk kā 400 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Valsts mēroga sprinta sacensības Madonā nebija norisinājušās vairāk kā 10 gadus un Latvijas čempionātam sagatavota pilnībā jauna karte. Apvidū sagaidīja jaukta tipa pilsētas apbūve ar neregulāru ielu tīklu un parka zonu.

 Sprinta distancēs rezultāti ir ļoti blīvi. Dažu sekunžu kļūdas vai nepareiza varianta izvēle liedz cīnīties par godalgotām vietām.

Labus rezultātus uzrādīja orientieristi no Gaujienas:
5.vieta V14 grupā Kristeram Lārmanim;
6.vieta S12 grupā Martai Kalniņai;
6.vieta V16 grupā Austrim Kalniņam;
9.vieta V14 grupā Uvim Sproģim;
4.vieta V40 grupā Raivim Kalniņam.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


Baltijas čempionāts orientēšanās sportā

Trīs gaujienieši startēja Latvijas izlases sastāvā Baltijas čempionātā. Latvijai 21 medaļa Baltijas čempionātā.

Pēc trīs gadu pārtraukuma pagājušajā nedēļas nogalē Latvijā atkal norisinājās Baltijas čempionāts, Krāslavas pusē pulcējot izlašu dalībniekus no ne tikai Baltijas valstīm, bet arī no Baltkrievijas un Krievijas. Latvijas izlasei šoreiz viens no labākajiem startiem pēdējo piecu gadu laikā un arī uzvara nāciju vērtējumā.

Sacensības norisinājās Tartaka ezera apkārtnē, kur pagājušajā vasarā tika aizvadītas trīsdienu sacensības “Kāpa”. Orientieristus izaicināja tehniski sarežģīts apvidus ar detalizētu reljefu, bet arī ar samērā labu skrienamību.

Sacensību pirmajā dienā garajā distancē latvieši izcīnīja septiņas no desmit iespējamajām zelta medaļām, savukārt stafetē četri no sešiem zeltiem.

Elites grupās garajā distancē pēc vairāku gadu pārtraukuma abas zelta medaļas izcīnīja latvieši – Sandra Grosberga un Artūrs Pauliņš, kuri tuvākos sekotājus apsteidza par vairāk kā minūti. Jānim Kūmam 13.vieta 51 vīru konkurencē.

Garajā distancē jaunākajā V14 grupā starp 19 puišiem 14. vieta Kristeram Lārmanim.

V16 grupā  9.vieta Austrim Kalniņam 24 puišu konkurencē.

Otrajā dienā  V16 grupas 14 stafešu komandu konkurencē Latvijas 2. komandai  5.vieta. 3 etapu ar 4 labāko laiku veica Austris. 9.vieta Latvijas 3.komandai, kurā startēja Kristers.

Baltijas čempionātam paralēli norisinājās arī astotais Latvijas kausa posms.

S12 grupā 2.vieta Martai Kalniņai.

Nāciju vērtējumā garajā distancē Latvijai šogad pārliecinoša uzvara (1034 punkti), otrā vieta Lietuvai (867 punkti), trešā vieta Igaunijas komandai (694 punkti), ceturtā Baltkrievijai (601 punkts), bet piektajā vietā Sanktpēterburgas komanda (395 punkti). Pēc stafešu sacensībām vietu sadalījums palika nemainīgs.

Sacensību rezultāti, GPS ceļi un cita informācija

Nākamās Latvijas kausa sacensības “Kāpa 2018” norisināsies pēc mēneša Pāvilostā.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

Aizvadīts septītais Latvijas kausa posms

Nedēļas nogalē Smiltenes pusē aizvadītas orientēšanās kluba “Azimuts” rīkotās sacensības “Mazā balva”, kas pulcēja vairāk kā 300 orientieristu.

Sacensības notika Grundzāles pagasta Smiltiņsila mežā, kur dalībniekus sagaidīja jauktu koku mežs ar caurejamību no vidējas līdz grūtai, kā arī dažāda lieluma un formas purvi, mazas un vidēja reljefa formas, maz ceļu. Zaļais un slapjais apvidus bija īsta orientieristu meistarības un prasmju pārbaude sacensību distances veikšanai.

Sacensību pirmajā dienā bija vidējās distances sacensības, savukārt otrajā dienā norisinājās sacensības garajā distancē, kur visās grupās notika iedzīšana, kad dalībnieki startēja dilstošā pirmās dienas rezultātu secībā.

Par “Mazās balvas” simbolu šogad bija izvēlēts ezis Grundzis, kurš dzīvo Grundzāles kultūras nama vadītājas Ingas Rukas sakņu dārza apkaimē. Šis ezis var rakt un var arī nerakt, gluži kā orientieristi, un viņa motīvs tika izmantots arī sacensību medaļās.

Sacensības organizēja orientēšanās klubs “Azimuts” un Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Smiltenes novada domi un Smiltenes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolu. 

Mūsu novada orientieristu kopvērtējuma rezultāti:

S12 grupā 2.vieta Martai Kalniņai
V16 grupā 3.vieta Austrim Kalniņam
S45 grupā 3.vieta Līgai Vabulniecei, 4.vieta Sanitai Sproģei
V50 grupā 1.vieta Mārim Vabulniekam
V55 grupā 6.vieta Viesturam Dandenam
V14 grupā startēja Kristers Lārmanis

Latvijas kausa izcīņa nākamajā nedēļas nogalē ar Baltijas čempionātu turpināsies Krāslavas pusē, Latvijas Jaunatnes izlases sastāvā šajās sacensībās V16 grupā startēs Austris Kalniņš un V14 grupā Kristers Lārmanis.

Sanita Sproģe
Gaujienas Info centra vadītāja

 


Ozona čempionāts

12. maijā Skaistkalnē norisinājās orientēšanās kluba Ozons rīkotais „Ozona čempionāts” individuālajā distancē, kas šīs sezonas pirmajās tveicīgajās dienās uzkarsēja dalībnieku prātus un emocijas: gari etapi, tveice un slapji purvi.

Ozona čempionāta individuālā distance Skaistkalnē bija nopietns pārbaudījums visiem dalībniekiem. Kamēr lielākā daļa dalībnieku sacentās garajās distancēs, elitei tika piedāvātas dinamiskas vidējās distances.

Elites uzvarētāji ar klātesošajiem dalījās ar savu pieredzi un atziņām, pirmo reizi organizētajā orientēšanās meistarklasē, kurā visiem interesentiem bija iespēja uzzināt, ko noderīgu par orientēšanos.

Sacensībām noslēdzoties, ar skatu uz Lietuvu tika izdalītas balvas, medaļas, tituli un drosmīgākie arī atklāja peldsezonu Mēmeles upē. Diena bija izdevusies.

Labi rezultāti Gaujienas sportistiem:
3.vieta V16 grupā Austrim Kalniņam

4.vieta V14 grupā Kristeram Lārmanim(4 sek .līdz 3.vietai)
4.vieta S12 grupā Martai Kalniņai(arī 4 sek .līdz 3.vietai)
7.vieta V14 grupā Uvim Sproģim,(šinī grupā ļoti blīvi rezultāti, jo līdz 3.vietai pietrūka 40.sek.)
2.vieta V40 grupā Raivim Kalniņam

Nākošās sacensības ”Mazā balva” -19.,20. maijā Smiltenes novada Grundzāles pagastā.

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 


5. un 6. maijā Mežgarciemā, Carnikavas novadā ar “Ziemeļu divdienu” sacensībām turpinājās Latvijas kausa izcīņa. Paralēli norisinājās arī MTBO sacensības un kopā pulcēja vairāk kā 500 dalībnieku.

Sacensību pirmajā dienā dalībnieki sacentīsies vidējā distancē, kas bija arī pēdējā atlases kārta uz iekļūšanu Latvijas jaunatnes izlasē, V14 grupā Kristeram Lārmanim 3.vieta un V16 grupā Austrim Kalniņam 3.vieta šajā dienā, tādejādi nodrošinot sev vietu izlases sastāvā.

Savukārt svētdien starti bija garajā distancē.

Rezultāti sacensību kopvērtējumā:

V 50 grupā uzvara Mārim Vabulniekam

V14 grupā Kristeram Lārmanim 2.vieta, Uvim Sproģim 5.vieta

S12 grupā 4.vieta Martai Kalniņai (pietrūka 5 sekundes līdz 3.vietai)

V16 grupā 5.vieta Austrim Kalniņam

V40 grupā 2.vieta Raivim Kalniņam

SB grupā 5.vieta Lindai Vabulniecei

S45 grupā 9.vieta Līgai Vabulniecei un 10.vieta Sanitai Sproģei

 

5. maija vakarā Ādažos norisinājās arī Latvijas sprinta kausa 2. posms “Ziemeļu divdienu sprints”, kurā startēja vairāk kā 200 dalībnieki.

V14 grupā 4.vieta Uvim un 6.vieta Kristeram no 22 dalībniekiem

S12 grupā 7.vieta Martai

V16 grupā 9. vieta Austrim

Nākošās sacensības notiks Skaistkalnē – apvidū, kur pagājušajā gadā notika Ozona čempionāta stafetes sacensības. Dalībnieku vēlme atgriezties šajā unikālajā karsta kritalu mežā ir sadzirdēta.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


Latvijas čempioni garajā distancē noskaidroti Talsu pusē

Pirmās 2018. gada vasaras sezonas Latvijas čempionāta godalgas 22. aprīlī tika sadalītas Talsos, Kamparkalnā, ar vairāk kā 500 orientieristu dalību, kur norisinājās sacensības garajā distancē.

Sacensību centrs atradās Kamparkalna apkārtnē, kas ir augstākais punkts Ziemeļkurzemē. Garā distance jeb orientēšanās klasika jau tradicionāli tiek rīkota fiziski grūtos un kalnainos apvidos visās Latvijas malās. Apvidu veido jauktu koku mežs ar skrienamību no vidējas līdz grūtai, lielas reljefa formas, vietām ar stāvām nogāzēm, kā arī dažāda izmēra un formas purvi. Pēdējo reizi čempionu tituli garajā distancē Kurzemes pusē tika sadalīti 2014. gadā, kad Latvijas čempionāts norisinājās Kalvenē.

Latvijas čempionāts garajā distancē bija šīs sezonas trešais Latvijas kausa posms.

Izcils sniegums padevās Apes novada sportistiem.

V50 grupā savu pirmo Latvijas čempiona titulu izcīnīja Māris Vabulnieks. Apsveicam!

V14 grupā 3.vieta Uvim Sproģim un 6.vieta Kristeram Lārmanim

V16 grupā 4.vieta Austrim Kalniņam

S12 grupā 8.vieta Martai Kalniņai

V40 grupā 13.vieta Raivim Kalniņam

Vēl gribas pieminēt:
V45 grupā uzvarēja Otārs Putrālis
V60 grupā uzvarēja Edmunds Zvaigzne
V21E grupā 7.vieta Jānim Kūmam

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators

 


Orientēšanās sacensības “Rīgas Kausi”

14. un 15. aprīlī Jaunciemā aizvadītas orientēšanās sacensības “Rīgas Kausi”, kas kopā pulcēja 850 dalībnieku no 13 valstīm. Spraigā cīņā spēcīgākajās dāmu un vīru grupās uzvaru izcīnīja Sandra Grosberga (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) un igauņu sportists Timo Sild, kurš pārstāv OK Alūksne /Ape.

“Rīgas Kausi” kā ierasts piedāvāja plašu servisu gan skatītājiem, gan dalībniekiem, nodrošinot sacensību tiešraides translāciju sacensību arēnā un interneta vietnē “LMT Straume”.

Abās sacensību dienās dalībnieki sacentās vidējā distancē.

Spēcīgajā konkurencē labi rezultāti arī mūsu sportistiem:

V16 grupā 6.vieta Austrim Kalniņam

V14 grupā 10.vieta Kristeram Lārmanim( 1.dienā 2.vieta)

S12 grupā 10 .vieta Martai Kalniņai

S45 grupā 10. vieta Līgai Vabulniecei

V40 grupā 9.vieta Raivim Kalniņam

V50 grupā 7.vieta Mārim Vabulniekam

Sacensības rīkoja BJC “IK Auseklis” un biedrība SAA „Magnēts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. 

Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā turpināsies 22. aprīlī ar Latvijas čempionātu garajā distancē, kas norisināsies Talsu pusē.

 


 

 

Tērvetes pasaku mežs pulcināja rekordskaitu Stirnu buku. Izejot uz starta gandrīz 4300 dalībniekiem, Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā startējusi ainaviskā taku skriešanas seriāla Stirnu buks 2018. gada sezona.

Interesanti, ka trasē varēja sastapt gan Latvijas olimpiešus un elites skrējējus, gan arī pazīstamus skatuves māksliniekus, kuri izcili skaisto dienu bija nolēmuši izbaudīt plaukstošajās Zemgales meža takās.

Visgrūtākajā Lūša distancē (29 km), 2.vietu izcīnīja gaujienietis Jānis Kūms. Jāatzīmē, pirmais trijnieks finišā bija ievērojami atrāvies no pārējiem „lūšiem”.

 


Latvijas Skolu orientēšanās kauss

11. aprīlī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aizvadīts 2018. gada Latvijas Skolu orientēšanās kauss. Vislatvijas labākās skolas titulu un SportIdent skolu komplektu izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzija.

Šogad kopā pulcējot 800 skolēnus no 90 Latvijas skolām.

Sacensības noritēja trīs daļās – kvalifikācijā, no kuras 12 labākie katrā vecuma grupā piedalījās pusfinālā un pēc tam seši labākie finālā. Skolēni startēja piecās vecuma grupās – 17 līdz 20 gadus veci (SV1), 15 līdz 16 gadus veci (SV2), 13 līdz 14 gadus veci (SV3), 11 līdz 12 gadus veci (SV4), 10 gadi un jaunāki (SV5).

Pierādīt sevi devās 12 Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas audzēkņi.

6 no viņiem iekļuva pusfinālos – starp 12 labākajiem savās vecuma grupās.

Kvalifikācijā V2 grupā 2.vieta Austrim Kalniņam, 8.vieta Danielam Auziņam, 10.vieta Ginteram Ķelpam no 78 dalībniekiem.

V3 grupā 6. vieta Uvim Sproģim un 9.vieta Kristeram Lārmanim no 89 dalībniekiem.

Visjaunākajā S5 grupā 7.vieta Egijai Auziņai no 46 dalībniekiem.

Šie sportisti startēja pusfināla skrējienos, kur

V2 grupā 9.vieta Austrim Kalniņam, 10.vieta Ginteram Ķelpam, 11.vieta Danielam Auziņam.

V3 grupā 8. vieta Uvim Sproģim un 9.vieta Kristeram Lārmanim.

S5 grupā 7.vieta Egijai Auziņai.

Skolu kopvērtējumā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola izcīnīja 12.vietu 90 skolu konkurencē.

Paldies visiem skolas audzēkņiem, kas piedalījās Latvijas Skolu orientēšanās kausa sacensībās!

Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators

 

 

 

 

 

 

Dalīties:
4. jūlijs, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs