Saistītie raksti

Gaujienas muižas svētku programma

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Šogad Gaujienas muižas svētki notiks no 16.līdz 18.augustam.

16.augustā( piektdienā)
plkst.20:00 “Svētki Gaujienas muižā ” svinīgā atklāšana un Vēsturisko deju koncertu pie Gaujienas pils. Koncertā piedalīsies vienīgais neprofesionālais baroka un renesanses laika deju kolektīvs ar vēsturisku nosaukumu ”Senvederi” no Jelgavas novada Lielplatones muižas. Graciozās kustības, kniksēšana un klanīšanās un pati deja kā flirts. Koncertam pievienosies arī Gaujienas tautas nama dāmu deju kolektīvs “Sinda” un Alūksnes kultūras centra dāmu deju kolektīvs “Sidraba pavediens”.

Plkst. 22:00 aicinām uz Gaujienas pilsdrupām, kur varēsim baudīt perkusionistu grupas un gaismu šovu koncertu “Dzimtenes krāsas”. Trīs draugi un domubiedri mūzikā – Ēriks Miezis, Miķelis Dzenuška un Uģis Upenieks spilgtā mūzikas valodā iztēlos mūsu zemi un tās dabu visā tās daudzveidībā. Ar bagātīgo sitaminstrumentu un elektroniskās skaņu paletes palīdzību klausītājs tiks ierauts galvu reibinošā emociju un sajūtu virpulī.


 

17.augustā (sestdienā)
plkst.12:00-14:00 svētki turpinās pie Gaujienas tautas nama (“Špricmājas”) ar Kūku konkursu –parādi. Šī gada tēma – kūkas, kēksi un tortes no sendienām līdz mūsu laikiem. Ikviens, kas cep gardas kūkas un tortes, tiek aicināts uz Gaujienu piedalīties konkursā. Tehnika, kādā gatavo tortes, kā arī to sastāvdaļas, nav noteiktas. Torte var būt gan sāļa, gan salda. Saimnieces un saimnieki no Apes novada un apkārtējiem novadiem tiek aicināti piedalīties konkursā ar vismaz no 1kg līdz 1,5 kilogramu smagu kūku vai torti!

Laipni aicinām apmeklēt pasākumu – būs iespēja nobaudīt un iegādāties gardās tortes, malkojot kopā ar kafiju vai tēju un, iespējams, uzzināt arī kāruma recepti. Dalībniekus sagaida pārsteigums par piedalīšanos konkursā. Nāc, piedalies un aicini piedalīties citus!

Pieteikšanās līdz 12.augustam un vairāk informācijas, zvanot uz telefonu 26179320 (Laimai) vai rakstot uz e-pastu gaujiena.tautasnams@ape.lv

Plkst. 15:00- 17:00 Atrakciju pēcpusdiena visai ģimenei uz Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas sporta laukuma

Spēles, atrakcijas, vizināšanās zirga mugurā, sejas apgleznošana, „mazais blieziens”, bumperball, paštaisītie dažāda veida velosipēdi, velo karti, sumo, golfs utt. Darbosies Bērnu tējnīca. Visas aktivitātes notiek par maksu.

Plkst.19:00 Gaujienas tautas namā Gaujienas amatierteātra “Kaķu nams” izrāde “Pie Monikas”.

Plkst. 22:00 Balle kopā ar grupu “Kaugurieši” no Valmieras.


 

18.augustā (svētdiena)
plkst. 14:00 Kapusvētki Gaujienas kapos

Plkst. 17:00 Gaujienas tautas namā aicinām uz komēdiju “Mēs un mūsu sieva”.

Šinī lugā pasaules kārtība vīrietim ir tāda: sieva, savi bērni, sievas bērni, kopīgie bērni, draudzene, mīļākā, otra sieva, paziņas un gultas biedrenes… Bieži vien sieva nezina neko, dažreiz zina, bet visi turpina dzīvot tālāk, jo tic tam, kas dara viņus laimīgus. Kas notiek tad, ja sievai ir vīrs, otrs vīrs, bērns un vēl mīļākais? Kad viss ir sagriezts ar kājām gaisā? Kolumba cienīgi atklājumi, kaislību ugunis, dzīvi miroņi, neiedomājami sižeta pavērsieni, pašnāvību mēģinājumi, divas ģībšanas, gandrīz kautiņš uz līdzenas vietas un laimīgas beigas.

Lomās: Aida Ozoliņa, Jānis Kirmuška un Imants Vekmanis, režisore: Indra Vaļeniece

Uz tikšanos svētkos Gaujienas muižā!

Laima Poševa
Gaujienas tautas nama vadītāja 
Dalīties:
8. augusts, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs