Saistītie raksti

Vivus.lv MTB maratons jau 7.septembrī

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Jau 13. reizi ar sacensībām Apes pusē noslēdzas Vivus.lv kalnu divriteņu ( MTB) veloseriāla sezona. Sestdien, 7. septembrī aptuveni tūkstotis velosporta cienītāju dosies distancēs, kas izveidotas Apes un Alūksnes novados, kā arī Igaunijas teritorijā. Vienlaicīgi būs arī “Vaidavas kausa” izcīņa kalnu velomaratonā.

“Jāteic, ka liela atsaucība jūtama, piesakoties startiem galvenajā, jau pērn mūsu pierobežā izmēģinātajā 100 km distancē. No 400 paredzētajām starta vietām jau aizņemtas vairāk kā 300”, priecājas viens no sacensību organizatoriem, motokluba “Ape” vadītājs Mairis Levans. “Gaidāmas aizraujošas sportiskās intrigas! Zināms, ka no ASV plāno ierasties pērnā gada “simtnieka” uzvarētājs Andžs Flaksis. Viņam izaicinājumu metīs alūksnietis Oskars Muižnieks, kurš šogad ir īpaši labā formā, jo uzvarējis gandrīz visos velomaratonos, savukārt Vivus.lv seriālā Oskars jau priekšlaicīgi nodrošinājis uzvaru kopvērtējumā.”

Paredzētas distances dažādiem vecumiem un iespējām – 57 km maratons, 39 km pusmaratons, 19 km pusaudžu sacensības. Atbilstoša garuma trasītes veiks bērni no 3 līdz 10 gadu vecumam, viņiem brauciens ir bez dalības maksas. Bez tam šoreiz izveidota jauna, salīdzinoši vienkārša, ap 19 km gara distance, kas domāta tiem dalībniekiem, kuri velomačos līdz šim nav piedalījušies. Šajā braucienā varēs doties ar jebkura tipa velosipēdu, kuram ir parastie pedāļi, bet balvas tiks izlozētas starp visiem dalībniekiem.

Kā jau pēdējos gados ierasts, starta un finiša vieta atradīsies 4 km no Apes, Igaunijas ciematiņā Jaunrozē (Vastse-Roosa), viesmīlīgajā Mežabrāļu sētā “Metsavenna talu”, kur paredzēts arī sacensību seriāla noslēgums.

Trase paredzēta līdzīga kā pagājušā gadā, tomēr tiek veidoti arī jauni posmi. Galvenie pieturas punkti būs sekojoši: Kalekaura ezers, Peļļi, Igaunijā – Paganamaa, tad sekos Korneti, Baltiņa ezeri, Vilku kalns. Atpakaļceļā sportistus sagaida Raipala ezers, Drusku kalns, Dievakalns, Palpiera ezers, Peļļi, Ape. Vaidavas upi sportisti forsēs pie Jankām un pa Jauncikužu laipu.

Sacensību norise ieplānota arī caur Apes pilsētas centru un BMX trasi, tādēļ visiem Apes iedzīvotājiem arī šogad būs iespēja redzēt un atbalstīt šo vērienīgo pasākumu.

“Tā kā mums nav iespējams apzināt visus mežu un pļavu īpašniekus visā 100 km distancē, aicinām vietējos iedzīvotājus ļaut īstenot šo velosacensību norisi, būt atsaucīgiem distances izveidošanā,” lūdz organizatori, aicinot atbalstīt pasākumu, kā arī pieteikties palīgus. Jau notiek distances marķēšana un attīrīšana, veidojot interesantu sportisko piedāvājumu mūsu kalnainajā pierobežā. Distanču ainaviskumu, kā arī iedzīvotāju atsaucību atzinīgi novērtējuši iepriekšējo sacensību dalībnieki, tādēļ daudzi no viņiem plāno ierasties arī šoreiz.

 

Sīkāka informācija par sacensību norisi un pieteikšanās mājaslapā http://www.mtb-maratons.lv . Informācija arī plašsaziņas līdzekļos.

 
Astra Binde
Biedrības “Motoklubs Ape” preses sekretāre

 

Informējam, ka 7.septembrī Vaidavas Kausa izcīņas kalnu divriteņu maratona un Vivus.lv MTB maratona dalībnieki distancē dosies arī caur Apes pilsētu, līdz ar to, laikā no pulksten 12.00 līdz 16.30 tiks slēgti vairāki ielu posmi:

Pasta iela (no Stacijas ielas krustojuma līdz Tilta ielas krustojumam);

Tirgus iela, Parka iela (no Pasta ielas krustojuma līdz Stacijas ielas krustojumam);

Stacijas iela (no Pasta ielas līdz Tirgus ielas krustojumam).

 

 

 

 

Dalīties:
25. augusts, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs