Saistītie raksti

Alūksnē notiks militārās mācības “Zobens 2019”

Print Friendly, PDF & Email

 

No 13. līdz 15.septembrim Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības “Zobens 2019”, kuru laikā tiks vērtēta Zemessardzes 31.kājnieku bataljona vienību spēja reaģēt uz hibrīdapdraudējumu.

Mācību laikā bataljona zemessargi Alūksnē patrulēs gan ar kājām, gan transporta līdzekļiem, veiks pastiprinātu apsardzi objektam Helēnas ielā 86 un ap to ierīkos kontrolposteņus. Tāpat zemessargi apsargās “Meža Strautiņu” bāzi Alsviķu pagastā, patrulēs tās apkārtnē un uz piebraucamā ceļa ierīkos kontrolposteņus. Uzdevumu izpildes laikā nav paredzēta satiksmes slēgšana, un mācību mērķu sasniegšanā bataljons sadarbosies ar Valsts policiju.

Mācību laikā nosacītā pretinieka spēlētāji būs Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku karavīri, kuri darbosies civilajā apģērbā ar mācību laikā noteiktu atšķirības zīmi. Mācību scenārija izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Uzdevumu izpildes laikā 13., 14. un 15.septembrī Alūksnē iespējama īslaicīga satiksmes ierobežošana.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas. Mācībās notiks arī mācībās iesaistīto nosacītā pretinieka automašīnu pārmeklēšana.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde izsaka pateicību tiem darba devējiem, kuri atbalsta savu darbinieku iesaistīšanos mācībās, tādējādi sekmējot Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanu un katra vietējā zemessarga profesionalitāti.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Laima Ķevere
Tālr.nr.28326080
e-pasts: laima.kevere@mil.lv
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi
Dalīties:
6. septembris, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs