19.09. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības
komitejas 9.sēde

26.09. plkst.14:00 Domes kārtējā 12.sēde

Saistītie raksti

Dzejas dienas Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Septembris ir dzejas laiks, septembris līdz ar košajiem rudens ziediem un pirmo zeltaino vilni koku lapotnēs atgādina, ka klāt ir Dzejas dienas.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā Dzejas dienas tika atzīmētas 12.septembrī. Šogad Dzejas dienu tēma – „Nāk rudens apgleznot Gaujienu…”

Klases jau iepriekš bija saņēmušas uzdevumus – vērot rudens krāsas savā dzimtajā Gaujienā, nepaiet garām dabas skaistumam, iedzīvināt konkrētu Gaujienas vietu savā dzejolī, lai to attēlotu atbilstošā no dabas materiāliem gatavotā mandalā. Un tā 12.septembra pēcpusdienā skolas pagalma zālājā uzplauka krāšņas mandalas – no košajām dālijām, zelta pielijušajām samtenēm, ugunīgajiem pīlādžiem un vēl un vēl… Katrai mandalai blakus bija novietots dzejolis, lai skatītāji varētu izprast ziedu un lapu valodā pateikto. Skolēnu sniegumu vērtēja literatūras skolotāja I.Zilbere kopā ar skolēnu pārstāvjiem. Vērtējums gan bija savdabīgs – katrai mandalai tika piešķirta īpaša nominācija tā, kā to redzēja, izjuta un saprata vērtētāji, līdz ar to arī vērtējums tāpat kā viss darba process bija radošs. Prieks, ka skolēni saskatījuši īpašas vietas, kas raksturo Gaujienu, ietērpuši tās dzejā un vizuāli parādījuši skaistajos dabas ornamentos. 1.klases skolēni izveidoja skaistu ziedu upi, jo tā ir Gauja, kas šūpojas rudens viļņos. 2.,4.klases skolēni pamanījuši pie skolas augošos ozolus, kuras zaros nakts stundās noteikti šūpojas gudrības pūce. 3.klase veidojusi skaistus ziedu starus – stīgas dzīvības ūdenim, kas plūst no dzidrā Lauvasmutes avota, 5.klase Gaujienas dabu – tuvāk un tālāk redzošo – ietērpusi ziedu karuselī. Krāsu viļņi, kas mijās visdažādākajos toņos, tā vien aicināja sēsties rudens šūpolēs un doties tālēs. 6.klases skolēni uz Anniņām paraudzījušies caur rudens krāsu virpuļiem, 7.klase uzbūra no ziediem un augļiem brīnišķīgu skolas attēlu, parādot, ka tā ir vieta, kur dzimst sapņi, jo skola ir visīstākā sapņu pils. 8.klases skolēni izvēlējās Gauju saistībā ar saulesstaru atspulgiem, bet 9.klase nav pagājusi garām Latvijas simtgades ozolam, kas nu jau krietni sakuplojis. Tas apliecina Latvijas mūžību, Gaujienas mūžību.

Tā Gaujienas atblāzmu glabāja mandalas un skolēnu rakstītie dzejoļi. Paldies skolēniem par ieguldīto darbu, klašu audzinātājiem kā labajiem padomdevējiem un palīgiem! Lai rudens zied mūsu veidotajās mandalās un priecē visus, kas mīl skaistumu!

Klašu foto skolas Facebook lapā

„Simtgades ozols
Vēl maziņš un sīks,
Bet daudz jau vairs nevajag –
Lielāks tas augs.
Redzējis maz tas vēl,
Bet redzēs daudz –
Vēros, kā tu un es
Audz.”

Ilze Zilbere
Skolotāja 
Dalīties:
13. septembris, 2019, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs