Saistītie raksti

Kā labāk sagatavoties ceļojumam?

Print Friendly, PDF & Email

 

Ceļojot ārpus Latvijas, svarīgi pārliecināties, vai līdzi paņemtie dokumenti būs derīgi vēl vairākus mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām. Kuru dokumentu ņemt līdzi: eID karti vai pasi? Labāk izvēlēties abus dokumentus – ja tiks nozaudēta pase, paliks vēl viens dokuments, un otrādi. Kas ceļojuma laikā ir vēl svarīgāka lieta par dokumentiem, noskaidroja ReTV raidījums “Jautā – Jums”.

Mūsdienās vissvarīgākais ceļojumā ir uzlādēts mobilais tālrunis. Ja ceļojuma laikā būs radušies kādi jautājumi vai pārpratumi, personīgais telefons būs pirmais glābiņš, lai problēmu atrisinātu, uzskata ceļojumu blogere Alīna Andrušaite. Ja telefonā ir pieejams internets, bez problēmām varēs atrast gan vēstniecības adresi, gan citus kontaktus.

“Ar mani jau nekas slikts neatgadīsies” ir tikai novēlējums sirdsmieram. Raidījumā “Jautā – Jums” ar pieredzes stāstiem dalījās tūristi no Latvijas, kuri sastapušies ar neikdienišķām situācijām: maza skabarga, kuras dēļ slimnīcas apmeklējums ārzemēs var izmaksāt vairākus desmitus vai pat simtus eiro; aivokompānija, kura bankrotējusi nedēļas laikā; tūristu saindēšanas mēģinājumi. Lai arī situācijas dažādas, ir preventuālas darbības, kuras veicot, ir iespējams problēmu atrisināt vai vismaz mazināt.

Ārlietu ministrijas Konsulārā depatramenta direktore Guna Japiņa pirms došanās ceļā iesaka nokārtot EVAK karti. Šī karte nenodrošina bezmaksas medicīnas aprūpi, bet izdevīgākus piedāvājumus gan, bet vēl ieteicamāk ir papildus iegādāties ceļojuma apdrošināšanu.

Dodoties ārpus Latvijas, laba prakse ir reģistrēties Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā, lai krīzes situācijā – dabas katastrofu, teroraktu vai kādu citu kataklizmu gadījumā – valsts varētu apzināt, cik Latvijas iedzīvotāji atrodas konkrētajā punktā, un šo informāciju nodotu tālāk tuviniekiem vai iesaistītos glābšanas nodrošināšanā. Departamenta direktore Japiņa iesaka atcerēties, ka katru ceļotāju kāds gaida mājās: “Ja tajā valstī, kurā jūs atrodaties, ir noticis kāds negadījums, nekavējoties piezvaniet mammai vai citiem tuviniekiem un dariet zināmu, ka ar jums viss ir kārtībā.”

Ko vēl būtu noderīgi zināt, pirms došanās ceļojumā un tā laikā, skaties 12.septembra raidījumā “Jautā – Jums”. Raidījums veidots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

12.septembra raidījums “Jautā – Jums” 

Informāciju sagatavoja:
Andris Jurga
ReTV
andris@retv.lv
Dalīties:
13. septembris, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs