17.10. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

24.10. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Apes PII “Vāverīte” aktualitātes

11.10.2019. grupas “Vāverēni” komanda devās uz sporta pasākumu 5-6 g. bērniem Alūksnes novada vidusskolā “Sportojam un vingrojam kopā” .

Mūsu bērniem šis bija pirmais komandas pasākums šajā mācību gadā ārpus iestādes. Veselu mēnesi bērni bija trenējušies lēkt ar lecamauklu, mest bumbu mērķī, spēlēt boulingu, iet pāri purvam u.c., lai ar prieku varētu doties uz Alūksni. Rezultāti neizpalika. Kaut arī pasākumā vietas nedalīja un galvenais bija prieks būt kopā, tomēr ziņa, ka purva šķērsošanā mums bija labākais laiks 11 komandu vidū, ļoti iepriecināja.

Paldies, Katrīnai, Katei , Elīnai Oskaram, Robertam, Melindai un Elīzai, kas bija kā vienota komanda un skolotājai Ivetai par sagatavošanas darbu!

Paldies Alūksnes novada vidusskolas kolektīvam par sportiskajiem svētkiem un Apes novada Sociālā dienesta vadītājai Maijai par sadarbību, lai komanda nokļūtu Alūksnē!

“Raibās rudens putras vārīšana”

Šī otrā oktobra nedēļa bērnudārzā pagāja Putras dienas gaidīšanā, jo tik daudz kas jāpaspēj. Kopā ar vecākiem jāuzraksta katram savas ģimenes garšīgākā putra. Jāizpēta kādas putras iespējams izvārīt no veikalā piedāvātajiem produktiem. Jānoskaidro, kāpēc rīsa kastīte maksā atšķirīgi no griķu kastītes, kaut arī svars ir vienāds? Kas nepieciešams, lai paši izvārītu putru? Bet pats galvenais, jāvienojas kādu putru vārīt un cik daudz katras sastāvdaļas likt. Kaut arī rīts bija lietains, bērni ar pašu vai ar vecāku palīdzību izvēlētām tautas dziesmām aicināja:

Nāciet, bērni, klausīties,
Kā dzied putra kambarī!
Pieniņš dzied, kunkuls velk
Putraimiņi trallināja .

Mūsu putrai nebija plānots dziedāt kambarī , bet uz ugunskura laukumā. Noklausījušies bērnu sagatavotos priekšnesumus, sagaidījuši gaišāku debess malu bez lietus,devāmies laukā.

Bērni kopā ar skolotājām bija novienojušies par 4 graudaugu “Raibo rudens putru”, sasvēruši pēc Klāva mammas receptes norādīto putraimu daudzumu. Skolotājas sameklējušas lielo katlu un karoti, putras vārīšana varēja sākties. Darbiņu un darīt gribētāju pie putras vārīšanas bija pietiekoši, lai izveidotos rinda. Pacietīga rinda…. Kad daļa raibo putraimu bija sabērti katlā, parādījās arī noslēpumainais kunkuls, ko bērni nebija redzējuši. Apskatījām to, izmuzicējām ar dažādām karotēm uz tukšajām bļodām un gaidījām gatavo putru… līdz sāka līt.

Lai būs putra, kāda putra,
Putra būs vakarā

Kamēr bērni gulēja diendusu, putra atpūtās lielajā katlā līdz launagam. Un nu bija tas brīdis klāt , kad par savu izdomāto, izvārīto putru var teikt : “Kas var būt labāks par šo?!”

PII Vāverīte vadītāja

“Miķeļdiena sētiņā!” – tā Miķeļdienā skolotājas aicināja bērnus un vecākus uz dažādām aktivitātēm, lai iepazītu latviskās tradīcijas un veidotu jaunas.

Līdz Miķeļdienas sākumam katras grupas bērni kopā ar vecākiem no dabas veltēm veidoja vienu no izvēlētām latviskajām rudens zīmēm. Rīts iesākās ar kopējām Miķeļdienas rotaļām, dziesmām un skaisti bērnu norunātiem dzejoļiem un tautasdziesmām par rudeni. Laukumā bērniem bija jāatrod no dārzeņiem izveidotās Jumīša zīmes un jāiezīmē savās darba kartēs.

Pusdienlaikā gr. “Vāverēni“ devās uz burkānu vākšanas talku pie skolotājas Ivetas, gr. “Kodoliņi” devās ekskursijā pa dabas taku, bet vismazākie “Riekstiņi” devās pirmajā garajā pastaigā, nesot rudens veltes ponijiem. Paldies, Aritai Līvai par atļauju ciemoties pie ponijiem !

PII Vāverīte vadītāja

2. septembra rīta puse iestādē sākās ar jautro brīdi “Nāc un pievienojies mums!”, kurā skolotājas pārsteidza bērnus ar izrādi “Gliemezīša draugi”.

12. septembra vakarpusē iestādē notika šī mācību gada pirmais vecāku saliedēšanās pasākums, akcentējot tēva lomu “Kopā mēs ar tēti!”

Šim pasākumam veselu nedēļu kārtīgi gatavojās bērni, vecāki un iestādes kolektīvs . Bērni gatavoja taustāmus un ēdamus pārsteigumus vecākiem , tēti asināja lāpstas, jo uzdevums bija zināms – rotaļu laukumā jāizveido garāka velo trasīte! Mammas steidza novākt dārzā izaudzēto, jo “Draudzības zupai” bija jāatnes viena zupas sastāvdaļa. Skolotājas rūpējās par sportiskām aktivitātes, lai bērniem ar vecākiem vēl pēdējās rudens dienās ir iespēja pasportot.

12. septembra vakarpusē ap 17.00 bērnudārza laukumā sāka valdīt liela rosība. Tik daudz lāpstas mūsu teritorijā nav bijušas pat būvniecības laikā! Sākumā kautrējoties, vai tikai es nebūšu vienīgais, vēlāk jau tēta un dēla lāpstas , lepni nesot tēti veidoja lāpstu parādi netālu no veicamā darba vietas.

Kamēr notika iepazīšanās, iedziedāšanās un iesildīšanās aktivitātes lietutiņš mēģināja atgādināt par rudens tuvošanos. Kaut arī ik pa brīdim uzlija, ieplānotais darbs tika padarīts ātri. Tēviem jautri darbojoties un vienam otru uzmundrinot rakšanas darbos, bērniem tika ierādīts darba tikumus un īstenots mazais bērnu sapnis – garāka velo trasīte! Mammas un skolotājas rūpējās par siltas zupas šķīvi strādniekiem.

Paldies bērniem , vecākiem un darbiniekiem, kas ar savu darbu palīdzēja realizēties saliedēšanās pasākumam! Šī diena atbilda sakāmvārdam “Daudz rociņu, daudz kājiņu lielu darbu padarīja!

vadītāja

10. oktobris, 2019, Madara Tjuksa