Saistītie raksti

Apes tautas nama un bibliotēkas ēka – mūsu Gaismas pils

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Lai paaugstinātu Apes tautas nama un bibliotēkas ēkas energoefektivitāti, no šā gada marta ēkā tika veikti apjomīgi būvdarbi un, noslēdzoties pēdējiem fasādes atjaunošanas posmam un apkures sistēmas pieslēgšanai un palaišanai, darbi iegājuši finiša taisnē un ēka tiek nodota ekspluatācijā. Būvdarbi tika veikti projekta Nr.4.2.2.0/17/I/083 “Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldības kultūras iestādei – Apes tautas namam un bibliotēkai – Skolas ielā 4, Apē, Apes novadā” ietvaros, kura mērķis ir paaugstināt energoefektivitāti Apes tautas nama un bibliotēkas ēkā, samazinot siltumenerģijas patēriņu un ar to saistītās izmaksas.

Ēkā ir paveikts ļoti daudz – siltināts bēniņu pārsegums un ēkas cokols, nomainīti visi logi un durvis, siltināta fasāde, uzbūvēta atsevišķa katlu māja, izbūvētas inženierkomunikācijas un jauna apkures sistēma, atjaunota elektroinstalācija.

Paralēli veikti darbi, kas nav tiešā sasaistē ar energoefektivitātes pasākumiem, taču nepieciešami, lai ēkas iekšpuse un apkārtne atbilstu sabiedriskās ēkas statusam, būtu estētika un funkcionāla. Lielā zāle savus apmeklētājus sagaidīs jaunā, gaišā veidolā. Šeit veikta zāles sienu krāsas atjaunošana, skatuves un zāles grīdas seguma nomaiņa. Arī apkārtējā ēkas teritorija ieguvusi jaunu izskatu – ir nobruģēti laukumi, veikta lietus ūdeņu sistēmas izbūve, izveidota āra terase – estrāde, savukārt, ēkas āra siena tumšajā diennakts laikā tiks izgaismota, radot īpašas noskaņas Apē.

Ilva Sāre, Apes tautas nama vadītāja: “Pēdējos 15 gadus neatlaidīgi, soli pa solim mūsu “gaismas pils” ir remontēta, atjaunota, uzlabots tās tehniskais aprīkojums. Šī māja savos divos gadsimtos vienmēr ir piederējusi tautai gan kā miltu noliktava, gan kā skola, ļoti daudzus gadu desmitus bibliotēka, kur smelties gara bagātību, Tautas nams, kurš vienmēr bijis pilns ar CILVĒKIEM, prieku, dziesmām, dejām, jautrību un līksmību.. Ir neaprakstāms prieks par šīm pārvērtībām. Šobrīd ir tik silts, kā nekad septembra beigās. Fasāde ir ieguvusi elegantas krāsas, kurās varam saskatīt mūsu pilsētas, novada ģerboni. Tautas nama zāle ieguvusi pavisam citu veidolu, baltās, tīrās sienas dod lielāku plašumu, vecā priedes koka grīda nomainīta uz parketu, sienu vairogs piešķir telpai eleganci. Liels prieks par terasi tautas nama pagalmā (attēlā). Šī būs mūsu vasaras estrādīte, kurā varēsim baudīt vakara, nakts koncertus, āra kino. Ir izveidots speciāls apgaismojums, kurš piešķirs mūsu pilsētai mūsdienīgāku akcentu. Tautas nams pēc šiem vērienīgajiem remontdarbiem ir kļuvis par skaistāko ēku mūsu pilsētā. Būsim atbildīgi un saudzēsim mūsu kopējo māju, lai tā ilgi kalpo mums, mūsu bērniem.”.

Darbus veica SIA “Ozolmājas” pēc SIA “Energo Consult” izstrādātā projekta un būvuzraudzību nodrošināja SIA “Būvprojekts”.

Liene Ābolkalne
Teritorijas attīstības nodaļas vadītāja vietniece
Dalīties:
1. oktobris, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs