Saistītie raksti

Vai sportā darbojas tikai sportisti?

Print Friendly, PDF & Email

 

27.septembrī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 4.klases skolēniem notika klases stunda, kurā skolēniem tika sniegta informācija par dažādām profesijām, īpaši veltot uzmanību profesijām, kuras saistītas ar sportu.

1.oktobrī skolēni devās mācību ekskursijā uz Valmieru, kur apmeklēja Vidzemes olimpisko centru. Skolēni ieguva informāciju par trenera, pasākumu organizatora, marketinga speciālista, direktora, tehniskā direktora, jurista, grāmatvedes, fizioterapeita, pārdevēja, gida profesijām.

Uzzinājām, ka Vidzemes Olimpiskais centrs tika uzcelts un atvērts 2005. gadā Valmierā. Tajā ir izveidota un iekārtota ledus halle, universālā sporta zāle (basketbolam, volejbolam, florbolam u.c. sporta veidiem) trenažieru zāle, aerobikas nodarbību zāle, peldbaseins, BMX trase, konferenču zāle, kafejnīca un sporta preču veikals.

Bez sporta aktivitātēm Vidzemes Olimpiskajā centrā tiek rīkoti dažādi pasākumi – koncerti, izstādes, konferences, svinības, u.c.

Ļoti patīkami, ka mūsu ekskursiju vadīja vecākā mārketinga speciāliste Anita Upeniece, Viņa iepazīstināja ar ledus halli, sporta zālēm, peldbaseinu, BMX trasi.

Katru telpu parādot, tika sniegta informācija, kas tajā notiek, kādas nodarbības vai sacensības notiek, cik un kādu specialitāšu cilvēki ir iesaistīti, lai centrā viss veiksmīgi darbotos. Uzzinājām, ka dažādās augstskolās ir studējuši centra direktors un tehniskais direktors, treneri, jurists, fizioterapeits, pasākumu organizators, mārketinga speciālists. Vidējā speciālā izglītība ir biroja darbiniekiem, grāmatvežiem, pārdevējiem, transporta un ēdināšanas nozares darbiniekiem. Liela praktiskā darba pieredze ir tehniskajiem darbiniekiem.

Jolanta Dukure – mārketinga speciāliste, sporta pasākumu organizatore skolēniem pastāstīja par profesijām, kuras nepieciešams apgūt, ja ir interese par aktīvo un profesionālo sportu. J.Dukure ir bijusī vieglatlēte, soļotāja, 2006.gadā Eiropas čempionātā ieguvusi 9.vietu, piedalījusies 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, tāpēc viņa ar savu piemēru bērnus ieinteresēja, cik svarīgs ir aktīvs dzīves veids.

Video materiālā vēlreiz skolēni nostiprināja dzirdēto par Valmieras olimpisko centru.

Skolēni ar lielu interesi klausījās, piedalījās sarunā, diskutēja par jautājumiem, kur jāturpina mācīties, lai kļūtu par fizioterapeitu vai treneri utt.

Nākošajā klases stundā pārrunājām ekskursijā redzēto, piedzīvoto, uzzināto. Bērni ar sajūsmu dalījās iespaidos par brīnišķīgo pasākumu. Skolēni izteica savas domas, ka, lai sasniegtu savus sapņus, ir jābūt mērķtiecīgam, atbildīgam, neatlaidīgam.

Līvija Karro
4.klases audzinātāja 
Dalīties:
18. oktobris, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs