Saistītie raksti

Atklāta izstāde ”Gaujiena gleznās”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

4.novembra pēcpusdienā Gaujienas tautas nama mazajā zālē, ar muzikāliem priekšnesumiem un Ojāra Vācieša dzeju par Gauju, tika atklāta izstāde „Gaujiena gleznās”.
Aicinājumam veidot šādu izstādi atsaucās 24 gleznu īpašnieki un mākslinieki. Izstādē apskatāmi: Mākslinieku Maldas Muižules, Zigrīdas Ilenānes, Zigrīdas Pauzeres, Sandras Emses, Gunāra Aizupieša, Harija Šulca , Laimoņa Kriļa, Alfrēda Sergejeva, Jūlija Krastiņa, Rolanda Krišjāņa, 1980. gada un 1989. gada mākslas akadēmijas studentu darbi. Gaujienas mākslas studijas „Brīvbrīdis” dalībnieku: Inetas Riepnieces, Māras Kārkliņas, Igetas Trallas, Kristīnes Daņiļēvičas, Viktorijas Kaparkalējas, Valtera Sīpola darbi. Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas absolventu: Jūlijas Katrīnas Celenbergas, Bellas Agnijas Vācietes, Kristas Andersones darbi.

Liels pagodinājums, ka uz atklāšanu bija ieradies gleznu īpašnieks Ainārs Zābers no Valkas. Viņš bija pirmais, kas atsaucās aicinājumam piedalīties izstādes veidošanā. Izstādē visvecākā ir 1935.gadā gleznotā mākslinieka Jūlija Krastiņa glezna, kas kādreiz strādāja Gaujienas vidusskolā par zīmēšanas skolotāju. Glezna tolaik uzdāvināta Dzintrai Račevskai. Jaunākajam mākslas darbam ir tikai nedēļa, kuru zīmējusi Viktorija Kaparkalēja, kas Gaujienā dzīvo tikai divus mēnešus. Gleznās redzamas Gaujienas skaistākās vietas un ainavas – Gaujienas pils, Baznīckalns, tilts pār Gauju, „Anniņas”, Gauja, Zvārtavas pils un citas vietas.
Paldies kolēģiem un gaujieniešiem par atsaucību pie izstādes tapšanas: Mārai Kārkliņai, Ramonam Ratsepam, visiem pārējiem, kas atnesa darbus un palīdzēja izstādes veidošanā.

Izstāde apskatāma līdz 29.novembrim.

Laima Poševa 

Gaujienas tautas nama vadītāja

Dalīties:
5. novembris, 2019, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs