Saistītie raksti

Jaunas traktora piekabes reģistrācijai VTU aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

No 1.janvāra jaunas traktora piekabes reģistrācijai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts, kas noformēts atbilstoši Eiropas Savienības (ES) regulas prasībām, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Tāpat ministrijā norādīja, ka ar ražotāja izsniegtu atbilstības deklarāciju turpmāk varēs reģistrēt tikai tās piekabes, kuru tehniskie dati būs salīdzināti līdz 2019.gada 31.decembrim.

ZM skaidroja, ka izmaiņas traktora piekabju reģistrācijā paredzētas, jo 2019. gada 31.decembrī beidzas pārejas posms, kad, reģistrējot traktora piekabes, kā atbilstību apliecinošu dokumentu varēja iesniegt atbilstības deklarāciju vai atbilstības sertifikātu.

Tāpat 2020.gada 1.janvārī stāsies spēkā V posma izmešu normu prasības motoriem (apakškategorija NRE-v5). Līdz ar to beigsies pārejas periods N un M kategorijas motoriem, kad tos varēja reģistrēt un nodot ekspluatācijā, ja tie ražoti atbilstoši elastības shēmas prasībām.

Tādējādi no nākamā gada būs stājies spēkā V izmešu normu posms visām traktortehnikas dzinēju jaudas grupām, bet saglabāsies elastības shēmas prasības – III B, IV motoru izmešu posmiem un P, Q un R kategorijām.

ZM atgādināja, ka 2019.gada 1.augustā stājās spēkā izmaiņas traktortehnikas un tās piekabes pārbūves reģistrācijas kārtībā. Tādēļ pirms traktortehnikas reģistrēšanas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā Šengenas informācijas sistēmā jāpārbauda vai reģistrējamā traktortehnika nav starptautiskajā meklēšanā. Tā plānots novērst ES valstīs zagtas traktortehnikas vai tās piekabes reģistrāciju Latvijā.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, nesalīdzinot traktortehnikas tehniskos datus, pārbūvētas traktortehnikas reģistrācijas apliecību varēs apmainīt pret jauno reģistrācijas apliecību, kurā norādīts pārbūves veids, tajā pašā dienā, kad aģentūrā tiks iesniegts iesniegums par reģistrācijas maiņu, jo veikta pārbūve.

 

 

Dalīties:
27. novembris, 2019, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs