Saistītie raksti

Projekts COOP Local sniedza mazajiem uzņēmumiem sadarbības kontaktus, zināšanas un pārliecību

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Oktobrī noslēdzās Igaunijas-Latvijas programmas atbalstītā pārrobežu sadarbības projekta COOP Local aktivitātes. Projekta 2,5 gadu īstenošanas laikā iesaistītie uzņēmēji ieguva ne tikai jaunas zināšanas, bet arī nostiprināja sadarbības saites.

Latvijas uzņēmēji, kas piedalījās projektā, 18.oktobrī noslēguma seminārā uzsvēra, ka viņi ir ieguvuši jaunus sadarbības kontaktus gan Latvijā, gan Igaunijā. Vairāki uzņēmēji jau uzsākuši sadarboties ar citiem uzņēmējiem gan pērkot pakalpojumus, produktus, stādus, gan izmantojot iegūtos kontaktus savu produktu realizācijai.

Vēl viens svarīgs ieguvums iesaistītajiem uzņēmējiem bija tas, ka praktiskās apmācības un mācību braucieni deva viņiem iespēju iegūt jaunas zināšanas un ieraudzīt savu uzņēmumu no jauna skatu punkta. Daudzi uzņēmēji jaunās zināšanas jau sākuši izmanto arī savos uzņēmumos.

Dalībnieki arī atklāja, ka dalība projektā vairoja viņu pašapziņu, pārliecību par saviem centieniem un deva spēku meklēt un rast dažādus jaunus un radošus risinājumus pašiem savu uzņēmumu attīstībā, produkcijas un pakalpojumu dažādošanā.

Setomaa apvienības valdes priekšsēdētājs Marguss Timmo domā: “Mazam uzņēmējam ir svarīgi zināt, kas tiek darīts kaimiņvalstīs, jo tas viņus padara konkurētspējīgus. Vienlīdz svarīga ir ticība sev un uzņēmējdarbībai. Mazam uzņēmumam nepārtraukti jādomā par produktu, ko tas piedāvā, kad nepieciešams -jāatrod jauni triki kā uzsākt darīt jaunas lietas vai jādara vecas lietas savādāk. Tieši to mums deva projekts.”

Bija ļoti daudz projektu aktivitāšu, kopskaitā 42 pasākumi – 8 nozaru mācību braucieni uz Igauniju un Latviju, 14 praktiski semināri, kopīgi mācību braucieni uz Pleskavas apgabalu, Baltkrieviju un Somiju, kopīga dalība gadatirgos un kontaktu veidošanas pasākumos u.c. Kopumā projekta aktivitātēs piedalījās aptuveni 230 uzņēmumu.

Projekta darbības mērķis bija palielināt mazo uzņēmumu konkurētspēju piena un gaļas ražošanas nozarē, augļu un ogu audzēšanā un pārstrādē, dārzkopībā – dārzeņu, stādu, garšaugu audzēšanā un pārstrādē, amatniecībā, sadarbojoties un attīstot produktus. Projekts rosināja uzņēmējus, kas darbojas Igaunijas-Latvijas pierobežā, sākt pārrobežu tirdzniecību un sadarbību, kas palīdzētu tiem gūt lielākus ieņēmumus.

Projekta vadošais partneris bija Setomaa apvienība, partneri bija Veru novada dome, Repinas Inkubācijas centrs, Apes novada dome un Smiltenes novada dome.

Projekta “Pārrobežu sadarbības veicināšana vietējiem pārtikas produktu ražotājiem un amatniekiem pierobežā” – COOP Local” īstenošanu atbalstīja Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam. Projekta kopējais budžets bija 338 756 eiro, no kuriem līdz 287 942,60 eiro no ERAF.

 

Daiga Bojāre,

Apes novada domes projektu vadītāja

 

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Dalīties:
22. novembris, 2019, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs