Saistītie raksti

Trapenes pamatskolas aktualitātes

Print Friendly, PDF & Email
 
 
 
 

 

Heisā, hopā! Pepijai ir dzimšanas diena!

 

Sākumskolas skolēni kopā ar skolotājām 20. novembrī devās ciemos pie Pepijas uz pagasta bibliotēku. Pepija bija priecīga par mūsu ierašanos. Viņa pastāstīja kā bērni mācās citās valstīs, aicināja mūs piedalīties dažādos uzdevumos. Kopā priecājāmies par dzimšanas dienas salūtu un baudījām saldumus.
Novēlam, lai Pepija spēj ieinteresēt arvien jaunus lasītājus!
Paldies bibliotekārei Dzidrai par interesanto un sirdsmīļo pasākumu. Tik jaukas emocijas, lai gadās biežāk!


Santa Briede


 

Latvijas valsts svētkiem veltītais koncerts ,,Mājupceļš”
14. novembrī skolā ievijās Latvijas ceļš, lai mēs kopā to izstaigātu, apstājoties, ieklausoties, aizdomājoties un izjūtot to domu skaistumu, kas palīdz mums visiem atzīt- mēs dzīvojam zemē, ko par Latviju sauc.
Koncertā skanēja dziesmas par Latviju bērnu kora un ansambļa izpildījumā. Savus sveicienus Latvijai dzimšanas dienā nosūtīja pirmsskolas bērni. Īpašs sveiciens Latvijai un savam pagastam bija bērnu sacerēto dzejoļu izstāde un bērnu izpildītās dziesmas ar pašu sacerētiem vārdiem.
Droši ejiet pa sev izvēlēto ceļu, apzinoties, ka tie atbalsojas Latvijas sirdī!    

Santa Briede


 

Trapenes un Gaujienas pagastu nacionālo partizānu bunkura vietai veltītās piemiņas plāksnes atklāšana
15. novembrī Trapenes pagasta Līzespastā tika atklāta Trapenes un Gaujienas pagastu nacionālo partizānu bunkura vietai veltīta piemiņas plāksne. Piemiņas vietā pulcējās dažādu vecumu cilvēki. Jauniešiem un bērniem šī vieta ir kā vēstures apliecinājums par laikiem, kurus tie nav piedzīvojuši. Visiem, kas bija sapulcējušies, bija iespēja klausīties atmiņas stāstos un pārdomās par Latvijas vēstures lappusēm…    

Santa Briede 

 


Novembris- Ojāra Vācieša mēnesis!
Trapenes sākumskolā došanās pie Ojāra Vācieša piemiņas akmens novembra mēnesī jau ir kļuvusi par tradīciju. Bērni skaita dzeju, noliek aizdegtas svecītes un sasilda piemiņas akmeni ar savām plaukstām, nododot savu sirds siltumu.

Santa Briede

 

Mārtiņš bija labs vīriņš
Aiz visiem vīriņiem.
Ne ruden, pavasar,
pašā maizes laiciņā.

11.novembra rītā mūsu skolas 5.un 6. gadīgie bērni, pārģērbušies par Mārtiņbērniem, devās apciemot citus skolas bērnus. Mārtiņbērni skaitīja tautasdziesmas un dziedāja dziesmiņu par gailīti. Mārtiņbērni pārsteidza zālē sanākušos un mazākās grupiņas bērnus, skaļi skandinot instrumentus un skandējot dziesmiņu.Pēc ciemošanās pa skolu, bērni mielojās ar līdzpaņemtajiem cienastiņiem, pārrunājot Mārtiņdienas tradīcijas.

Skolotāja Līga Akmentiņa


 

31.oktobris Trapenes bērniem sākās ļoti agri. Jau plkst. 7.00 visi pulcējās pie skolas, lai dotos „Skolas somas” un Trapenes bibliotēkas apvienotajā ekskursijā.

Visi ar satraukumi gaidīja ierodamies lielo autobusu, kurā varēja sakāpt visi sākumskolas skolēni, skolotājas un bibliotekāre. Autobuss mūs aizvizināja uz Leļļu teātri Rīgā, kur skatījāmies izrādi „Mazā raganiņa”. Izrāde ļoti visiem patika! Mazās raganiņas atraktivitāte aizrāva visus skatītājus un bērni dzīvoja līdzi raganiņas piedzīvojumiem.  Cik smaidīgi un sajūsmināti  pēc izrādes visi nāca no zāles ārā. Vēl ilgi nevarēja rimties bērnu čalas un sajūsminātie acu skatieni liecināja par to, ka izrāde bija izdevusies.
Nākamais ceļa mērķis bija Zooloģiskais dārzs.  Daudzi bērni bija pirmo reizi zooloģiskajā dārzā. Lai gan daudzi dzīvnieki bija salīduši siltajās migās, nevēloties rādīt mitrajam laikam degunteļus, mēs  apskatījām gan žirafi, gan ledus lāci, gan priecājāmies par roņa rādītajiem trikiem, gan izstaigājām silto tropu māju, un daudz ko citu.
Diena bija izdevusies. Bērni un pieaugušie mājās devās smaidīgi, pilni pozitīvām emocijām.
      Paldies šoferītim Dzintaram par patīkamo braucienu!

Skolotāja Santa Briede
 


Saulainajā, 16.oktobra dienā, Trapenes sākumskolā pirmsskolas un sākumskolas bērni kopā ar skolotājām un skolas darbiniekiem cepa maizīti uz ugunskura.

Šis pasākums skolā jau izveidojies par tradīciju vairāku gadu garumā. 5./6. klases meitenes no rīta mājturības stundā kopā ar skolotāju Santu iejauca rauga mīklu. Skolotājas atnesa garšīgākos ievārījumus un medu, un našķošanās varēja sākties. Bērniem ļoti patīk cepšanas process un maizītes baudīšanas svaigā gaisā.
Paldies skolas saimniekam Mārtiņam par sagādāto ugunskura vietu. Paldies Ronijai, Danielai, Marijai, Sergejam un Markusam par palīdzību sagatavošanā un maizītes cepšanā mazajiem bērniem!

Skolotāja Santa Briede

 


 

4.oktobra rīts sākās ļoti saulains. Jau ieejot iekšā skolā mūs sagaidīja saulains sveiciens skolotāju dienā!

Īpašu rītu skolotājiem sarūpēja 5. un 6. klases skolēni. Skolotājiem bija sarūpēti dažādi pārbaudījumi: jāatpazīst ceļazīmes, ar acīm ciet jāuzzīmē kāds priekšmets, pēc taustes jāatpazīst, kas ielikts kastē, ar degunu ( ar pirkstiņkrāsām) jāuzraksta savs vārds, orientējāmies pa skolu…. Paldies visiem bērniem par šo skaisto rītu un par mīlestības pilnajiem apskāvieniem! Šodien mēs sajutāmies īpašas un mīlētas! Jūs esat paši labākie!

Līga Akmentiņa
skolotāja

 

27.septembris šogad ir Eiropas skolu sporta diena, kurā piedalās 8500 skolas no visas Eiropas.

Arī Trapenes sākumskolas skolēni šodien sportoja. Skolēni gan, iesildoties, vingroja, gan skrēja stafetes, gan leca ar lecamaukliņu, gan pārbaudīja savu lokanību un izturību. Protams, uzvarēja draudzība, smiekli, atraktivitāte, uzmundrinājumi un kopā būšana!

Šodien pat saulīte spēlējās kopā ar mums! Lai mums visiem neizsīkstošs sporta gars! 

Līga Akmentiņa
skolotāja

Dzejas nedēļa Trapenes sākumskolā!

Septembris  ir dzejas mēnesis. Trapenes sākumskolas skolēni tika aicināti kļūt par dzejniekiem un sacerēt dzejoli par Trapeni. Popularizējot Dzejas nedēļu , ceturtdienas pēcpusdienā skolēni pulcējās skolas zālē uz dažādām aktivitātēm, bija jāievieto pazudušos vārdiņus Raiņa, Friča Bārdas un Imanta Lasmaņa dzejoļos, kā arī no savirknētiem vārdiem bija jāizveido Ojāra Vācieša dzejolis „Bārdas žāvēšana”. Mūsu skolā, iespējams, mācās topošie dzejnieki!


 

Piedalās konkursa ,,Gudrs, vēl gudrāks!” filmēšana Rīgā

Miglainā 18.septembra rītā 5.un 6.klases audzēkņi kopā ar skolotāju Santu devās uz LTV studiju Rīgā, lai piedalītos raidījuma „Gudrs vēl gudrāks” filmēšanā.

6.klases audzēkne Katrīna Zariņa nosūtīja pieteikumu un tika aicināta piedalīties sezonas pirmā raidījuma tapšanā. Diena bija gara un nogurdinoša, toties visiem bija patīkama sajūta, jo varēja redzēt, kas notiek kamerai otrā pusē un kā notiek raidījuma filmēšana. Skolēniem bija iespēja satikt cilvēkus, kurus iespējams redzēt tikai televizora ekrānā.

Paldies Katrīnai par drosmi un 5.un 6. klases audzēkņiem par milzu izturību!

Līga Akmentiņa
skolotāja

 

 Ziedu upe pie skolas!

Septembris dabā ienāk ar krāšņumu- ziedu pilnām dobēm, ābolu noliektiem zariem ābelēs un bagātu ražu dārzos. Trapenes sākumskolas bērni mēneša sākumā tika aicināti piedalīties rudens ražas paklāja veidošanā pie skolas. No sanestajiem ziediem, āboliem un citiem materiāliem kopīgiem spēkiem tapa līkumaina upe, kura iztek no pīta groza. Priecāsimies kopīgi par rudens krāšņumu!

Līga Akmentiņa
skolotāja

 


14.septembra rītā skolas skolēni kopā ar vecākiem un skolotājiem devās kartupeļu talkā pie saimnieka V. Liepiņa.

Lielās un mazās rociņas čakli lasīja kartupeļus. Mīļš paldies Dāvja un Beātes vecākiem, Amandas un Emīla vecākiem, Matildes un Armanda mammai, Daniela, Samantas un Leonīda tētim, Pētera, Ingas un Kārļa mammai, Amēlijas mammai, Markusa un Raimonda mammai, Katrīnas, Jēkaba un Miķeļa mammai, Tomasa un Alises mammai par veltītu laiku un spēku, ko ieguldīja šajā saulainajā dienā, lai bērni skolas ēdnīcā pusdienās varētu ēst savā pagastā izaugušus kartupeļus. Paldies arī čaklajām, mūsu skolas skolotājām!

Līga Akmentiņa
skolotāja
Dalīties:
21. novembris, 2019, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs