Saistītie raksti

Janvāris Vidagas skoliņā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

2020.gada janvāris Vidagas skoliņā noritējis aktīvā, izzinošā, interesantā un patriotiskā noskaņā.

9.janvārī pie mums viesojās mācītājs Sliņķis un Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolotāja Līvija Karro ar pasākumu “Vislielākā dāvana”. Kas tad mums dzīvē ir vislielākā dāvana? Dāvana zem Ziemassvētku eglītes? Ģimene? Draugi? Dzīvība? Ticība un mīlestība? Ticība labajam? Ticība Dievam? Tāda veidojās diskusija nepiespiestā, labestīgā un draudzīgā atmosfērā, dziedot, izkustoties, klausoties un diskutējot. Paldies arī par atvestajām dāvanām, kuras ļoti priecēja bērnus un ir noderīgas ikdienā.

Vidagas skoliņas bērni kopā ar vēstures skolotāju Ausmu un klašu audzinātājām 20.janvārī šķīra mūsu valsts atjaunošanas vienu no svarīgākajām lapaspusēm, lai kopīgi uzzinātu, kas tad notika un kas bija Barikādes. Skolotāja ļoti izsmeļoši, bet sākumskolas vecuma bērniem saprotami, izstāstīja tā laika notikumus. Izrunājām, kuru bērnu vecāki vai vecvecāki arī piedalījās Barikādēs. Daļai bērnu vecāki paši vēl bija zīdaiņu vecumā vai pat vēl nebija dzimuši, bet vectēvi un vecmammas gan bija piedalījušies kopīgajā, emocionāli ne visai vieglajā laikā Rīgā. Skolotāja Jogita bija atnesusi parādīt Barikāžu piemiņas zīmi, kas pieder Tomasa vectēvam.  Skolotāja Ausma bija sagatavojusi bērniem uzdevumu – sameklēt birzītē vairākus priekšmetus, kas cilvēkiem barikāžu laikā bija svarīgi, nepieciešami. Bleķa krūzīti un sviestmaižu trauku atradām ātri, bet termoss ar tēju gan bija paslēpies pamatīgi. Vēlāk malkojām tēju un sildījāmies pie ugunskura, kaut nedaudz izjūtot to vienotību un atbildību, ko piedzīvoja cilvēki Rīgā, barikāžu laikā.

Lai arī Ziemassvētki jau palikuši pagājušajā gadā, mēs vēl atskatījāmies uz tiem janvārī. Sadarbībā ar Vidagas bibliotēkas vadītāju Airu Mūrnieci pāris mēnešu garumā risinājās pasākums “Mans Ziemassvētku stāsts”, kurā skolas bērni lasīja grāmatas par Ziemassvētkiem, dalījās savos Ziemassvētku stāstos. Bibliotekāre iepazīstināja skolēnus ar tām Ziemassvētku stāstu grāmatām, kuras viņi bibliotēkā nebija izvēlējušies lasīšanai. Kopīgi tika izlasīts Margaritas Stārastes stāsts par mums tik mīļajiem svētkiem. Interesants izveidojās bērnu kopīgi veidotais stāsts par Ziemassvētkiem, kurā katrs bērns turpināja stāstu, papildinot to ar vienu vārdu. Šobrīd skolā, pagarinātās grupas bērni aktīvi lasa J.Zvirgzdiņa un A.Paegles grāmatu “Ziemas pasaku”. Ar nepacietību gaidām nākamo tikšanās reizi ar bibliotekāri Airu.

Vidagas skoliņas skolēni mīl angļu valodu un tāpēc 29.janvārī skolotāja Gunita organizēja angļu valodas pēcpusdienu. Skolēniem bija jāierodas drēbēs, uz kurām ir kāds vārds šajā valodā. Pēcpusdiena aizritēja jaukā gaisotnē, kopā veicot dažādas kustību un valodas aktivitātes, kā arī mazās grupās apmeklējot 4 stacijas un veicot uzdevumus, kuros angļu valoda bija sasaistīta ar matemātiku, mākslu un mūziku. Par veiksmīgu dalību pasākumā ikviens saņēma medaļu. Paldies skolotājai Gunitai Ķelpai par aktīvo, interesanto, saistošo pasākumu un medaļām.

Arī tiešais mācību darbs mums norit interesanti un radoši. Piemēram, mūzikas skolotājas Airas Mūrnieces mudināti 3. un 4.klases skolēni mājās, kopā ar vecākiem, izveidoja paši savus mūzikas instrumentus, kurus mācību stundā izmantoja muzicējot.

 

 

 

30.janvārī nodevām savu pirmo šī mācību gada makulatūras un PET pudeļu kravu ZAAO. Kopā bijām savākuši 1900 kg makulatūras un 23 m3 saplacinātu PET pudeļu. Aicinām visus, kam Virešu un Vidagas pusē mājās iekrājusies makulatūra vai iztukšotas plastmasas pudeles, nodot tās Vidagas skoliņā. Tādējādi mēs ietaupīsim mūsu dabas resursus – kokus, elektrību, ūdeni, ko lieto makulatūras un plastmasas ražošanā, kā arī mums saglabāsies tīra, veselīga un skaista apkārtējā vide, kā arī sarūpēsim skolēniem daļu kancelejas preču, kas nebūs jāpērk vecākiem. Šī gada akcija beidzas 31.martā. Par sarūpēto makulatūru un PET pudelēm un to nodošanu var sazināties ar skolas apkopējām Gintu vai Inu.

Tā, lūk, mums noritējis jau pirmais šī gada mēnesis. Lai veiksmīgi, radoši, labestības, sapratnes un iejūtības pilni pārējie gada mēneši!

 

Una Reķe.

D. Ozoliņa Apes vidusskolas direktores vietniece

 

Dalīties:
31. janvāris, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs