Saistītie raksti

Jaunajā tūrisma sezonā Apes novads piedāvās jaunu ekskursiju maršrutu – ”Dižgaru ceļš”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Apes novada plašais tūrisma piedāvājums tika prezentēts Starptautiskajā Tūrisma izstādē “Balttour-2020” Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā no 31.janvāra līdz 2.februārim.

Jaunajai tūrisma sezonai tika sarūpēts kaut kas pavisam jauns, kas ieinteresēs gan tūristus, gan skolu jaunatni, gan ikvienu interesentu. Uzskatījām, ka jāceļ saulītē un jārunā par mūspuses kultūrvēsturi un īpašajiem novadniekiem – dižgariem. Tādēļ jaunajā tūrisma sezonā dodoties ceļojumā pa Vidzemes šoseju, aicinām ikvienu iegriezties Virešos, Virešu novadpētniecības centrā “Mājvieta” un iepazīties ar Kornēlijas Apškrūmas daiļradi un vaļaspriekiem, izgatavot sev līdzpaņemamu dāvaniņu no centra apmeklējuma. Turpinot maršrutu, ikviens interesents nonāks Gaujienā, kur varēs klātienē iepazīties ar  “pašu” Jāzepu Vītolu un komponista paradīzi. Tālāk dodoties uz Trapeni, būs iespēja izstaigāt dzejnieka Ojāra Vācieša bērnības takas, iepazīties ar viņa “astoņiem kustoņiem”. Dižgaru apciemojums noslēgsies Apē, rakstnieces Elīnas Zālītes memoriālajā mājā – kur visus gaidīs izlaušanās istaba, kurā vēstures elpa saplūdīs ar mūsdienām. Un tad būs ļoti interesanti uzzināt, vai kāds no Elīnas Zālītes mājas tiks arī “ārā?” (šis maršruta piedāvājums ir sākot no Rīgas puses, bet aizraujošo ceļojumu pa “Dižgaru ceļu” varam sākt arī no Apes pilsētas).

Paldies Infocentra vadītājai Sanitai Sproģei Gaujienā, Virešu novadpētniecības centra “Mājvieta” vadītājai Līgai Ozoliņai, E.Zālītes memoriālās mājas vadītājai Sarmītei Apinei un Trapenes bibliotēkas vadītājai Dzidrai Zariņai par idejas “Dižgaru ceļš” realizāciju.

Jāpiebilst, ka ekskursiju piedāvājums “Dižgaru ceļš” tiks uzsākts no 2020.gada 16.maija. Sīkāka info http://www.apesnovads.lv

Ceram, ka šis ekskursiju piedāvājums tiks iekļauts arī programmā “Latvijas skolas soma”, kas aicina arī skolu jaunatni iepazīt mūsu novada daudzveidīgās kultūras un mākslas norises.

 

Iveta Kovtuņenko,

Pašvaldības iestādes “Apes kultūras un tūrisma centrs” vadītāja

 

Dalīties:
4. februāris, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs