Saistītie raksti

Esi ieradies Latvijā no valsts ārpus Eiropas Savienības un Tev ir nepieciešams atbalsts?

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Jūsu rīcībā vienmēr ir Informācijas centra iebraucējiem (ICI) speciālisti!

Informācijas centrs iebraucējiem darbojas kā vienas pieturas aģentūra Rīgā un četros Latvijas reģionu centros – Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā.

ICI kontaktpunkta “Vidzeme” Cēsis kontakti:

Tālrunis: (+371) 25719266, e-pasts: ici.cesis@gmail.com,  adrese: Pļavas iela 3A, Cēsis, LV-4101

ICI gan ārvalstu pilsoņiem, gan arī dažādu jomu pakalpojumu sniedzējiem un speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu, nodrošina iespēju bezmaksas saņemt daudzpusīgu atbalstu klātienē, ar informatīvā tālruņa starpniecību vai elektroniski.

Visi pakalpojumi Centrā tiek nodrošināti trīs valodās – latviešu, krievu un angļu valodā.

Nepieciešamības gadījumos konsultāciju laikā tiek piesaistīti reto valodu tulki vai valodas zinātāji ar šādām valodu prasmēm kā: dari, farsi, puštu, urdu, arābu, franču, kurdu, pundžabi, ķīniešu, turku, uzbeku, hindi, tamilu, sorani, bengāļu, vjetnamiešu, tigriņu, spāņu.

Trīs gadu laikā ICI speciālisti ir konsultējuši jau vairāk kā 4 tūkstošus iebraucēju Latvijā. Līdz šim visbiežāk  ārvalstu pilsoņi ir interesējušies par migrācijas, nodarbinātības, biznesa un ģimenes jautājumiem, kā arī par iespējām apgūt latviešu valodu.

Valstu TOP 20, kuru pilsoņi līdz šim visbiežāk vērsušies pēc konsultācijām ICI: Krievija, Sīrija, Ukraina, Indija, Ķīna, Turcija, Baltkrievija, Pakistāna, Uzbekistāna, Tadžikistāna, Irāka, Gruzija, Afganistāna, Ēģipte, ASV, Azerbaidžāna, Eritreja, Armēnija, Vjetnama, Šrilanka.

Tos, kuri vēlas Latvijā dzīvot, mācīties, strādāt vai veidot savu biznesu – ICI speciālisti aicina izmantot noderīgu un praktisku resursu – tīmekļa vietni http://www.integration.lv. Tajā gan ārvalstniekiem, gan arī speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu, ir iespējams iegūt praktiskas atbildes uz dažādiem jautājumiem, kā arī smelties aktuālu informāciju, piemēram, par latviešu valodas apguves un integrācijas kursiem, par pasākumiem, kurus rīko dažādas organizācijas no visas Latvijas.

Aicinām sekot integration.lv arī Facebook: https://www.facebook.com/Integration.lv/

Informācijas centra iebraucējiem darbību Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros nodrošina un attīsta NVO „Patvērums „Drošā māja””. Centru līdzfinansē Eiropas Savienība.


Baiba Zalcmane,
Reģionālā kontaktpunkta vadītāja

Dalīties:
12. februāris, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs