Saistītie raksti

Trapenes sākumskolas aktualitātes

Print Friendly, PDF & Email
 

 

 
 

Cik labi, ka mums apkārt ir draugi, kuriem teikt labus vārdus un samīļot! Trapenes skolā Mīlestības svētkos visi: gan mazi, gan lieli gatavoja novēlējuma sirsniņu, kura atrada vietu skolas zālē, klases un bērnudārza grupiņas kopīgi veidoja apsveikumu, kuru dāvināt izlozētajai klasei vai grupiņai. Lai draudzība  un mīlestība mums ir apkārt ikdienā!

Skolotāja Santa Briede

 

 

Janvārī Trapenes sākumskolas skolēni un pirmsskolas bērni apmeklēja, kultūras namā iekārtoto Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas skolēnu darbu izstādi. Ar lielu interesi un sapratni viņi vēroja savu vienaudžu veikumu. Izstādi kuplināja arī Trapenes bērnu zīmējumi. Jauno mākslinieku darbos redzama daba un cilvēki, dzimtās mājas un ģimene. Bērni izmantojuši tādas krāsas, kādās viņi redz pasauli ap sevi, tādēļ arī darbi ir viegli uztverami un ļoti mīļi. Paldies bērniem par jaukajiem darbiņiem! Paldies skolotājiem par prasmi attīstīt jaunos talantus! Paldies izstādes organizatoriem par iespēju Trapenē redzēt jauno talantu darbus!

Skolotāja Inga Liberte


 

Trapenes sākumskolā janvāris noslēdzās ar krāsaino nedēļu, tā bija pilna ar dažādiem uzdevumiem. Katrai nedēļas dienai tika piešķirta sava krāsa. Pirmdien visi  centās saģērbties zilas krāsas apģērbā, otrdien – dzeltenas, trešdien – zaļas, ceturtdien – sarkanas, bet piektdien zilas krāsas apģērbā. Katra klašu grupa un bērnudārza grupiņa izlozēja krāsu, par kuru gatavoja plakātu, tos var apskatīs skolas zālē. Plakāti izdevās krāsaini, interesanti un pat ar sagatavotiem uzdevumiem. Klausāmajā uzdevumā bija sagatavotas dziesmas, kurās skolēni centās saklausīt krāsu un to, kas šajā krāsā tika nosaukts. Nedēļa paskrēja ātri, un tā bija interesanta gan bērniem, gan skolotājiem.

Skolotāja Santa Briede
 


Piektdiena, 10.janvāris, Trapenes sākumskolā tika izsludināta kā Čību un zeķu diena. Kurpes šajā dienā atpūtās.  Kājas tika ietērptas vissiltākajās un raibākajās zeķēs, un visjaukākajās un mīļākajās čības.  Arī pirmsskolas grupās bērni skraidīja čībās un zeķēs. Skolēnu uzdevums bija apskatīt skolasbiedrus, skolotājas un mazos bērnus un nobalsot.
Nominācijā „Interesantākās zeķes un čības” uzvarētāju nebija, jo daudzas zeķes un čības saņēma balsojumu.
Nominācijā „Siltākās zeķes un čības” uzvarēja Miks no 3.klases. Viņam bija ļoti siltas un biezas adītas zeķes. Arī Keita no mazās grupiņas tika pie balvas par savām pūkainajām čībiņām.
Nominācijā „Interesantākās čības un zeķes” pie balvām tika Lote no 4.klases un Austra un Grēta no mazās grupiņas. Austrai kājiņās bija bizmārītes zeķītes. Bet Grētai dāmu čībiņas.
Nominācijā „Spilgtākās zeķes vai čības” nepārspējami uzvarētāji bija Krista un Ralfs no lielās grupas. Viņu zeķes bija izrotājas ar eglīšu spīguļiem.
Vislielāko balsu skaitu starp visām nominācijām ieguva Katrīna no 6.klases, iegūstot titulu „Klauna čības” un skaļus aplausus viņas interesantajām čībām.
Nominācijā „Gribu tādas sev!”  balva tika Beātei no 4.klases un viņas pūkainajām zaķu čībām un Katei no lielās pirmsskolas un viņas garajām lapsiņu zeķēm.
Diena bija pozitīva, jautra un kā skolotāja Baiba teica „Šodien visas čakras atvērušās!”

Santa Briede

 


,,Tu esi mans prieks, kad man tā vairs nav….
Tu esi mans spēks, kad es kļūstu vājš….
Tu esi mans draugs, kad es esmu viens…
Tu esi mans Dievs…”

9.janvārī mūsu skoliņā notika ļoti sirsnīgs un ticīgs pasākums ,,Vislielākā dāvana”. Pasākumu vadīja mācītājs Vilnis Sliņķis un skolotāja Līvija Karro. Bērni klausījās stāstu par Dievu, par Jēzu Kristu, par viņa augšām celšanos, dziedāja dziesmiņas – par svecītes liesmiņu, kuru jāsargā no visiem apkārtesošajiem grēkiem un ļaunuma. Caur dziesmu pateicāmies Dievam par to, ka mēs esam, izdziedājām, ka mēs esam Dieva roku veidoti. Bērni ar patiesu prieku klausījās mācītāja stāstītajā, kopā skaitīja Tēvreizi un dziedāja visi kopā visas dziesmas par Dievu.

Pasākuma noslēgumā bērni saņēma dāvaniņas no Samariešu kustības. Paldies arī skolotājai Aivai Zaķei, kura palīdzēja darīt visu, pat neiespējamo, lai šis pasākums varētu notikt!

Skolotāja Līga Akmentiņa

 


  Ekskursija ZINOO centrā!

19.decembrī Trapenes sākumskolas skolēni ar skolotājām Baibu un Ingu devā uz Cēsīm. Skolēni iepazinās ar Cēsu pilsētas kultūrvidi un arhitektūru, novērtēja gaumīgo pilsētas Ziemassvētku rotu un apmeklēja zinātnes centru ZINOO, kur piedalījās arhitektūras nodarbībā. ZINOO apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda zinātnes un inovāciju attīstības jomā saistībā ar ”Latvijas skolas somu”.
Ekskursijā pa vecpilsētas bruģētajām ieliņām iepazinām pilsētas vēsturisko centru, kas saglabājies līdz mūsdienām. Aizraujošs piedzīvojums mūs sagaidīja Cēsu pilsdrupās, kur ar uzdevumu palīdzību skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem par vēsturi. Drosmīgākie varēja uzkāpt Rietumu tornī.
Visus priecēja gaumīgie Ziemassvētku dekori. Ar  skaistu rotu dižojās pilsētas koki un veikalu skatlogi. Kā svētku karaliene pilsētas laukumā dižojās Ziemassvētku egle.
ZINOO centrā apmeklējām arhitektūras nodarbību, kuras laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt trīsstāvīgu māju, kurai jāiztur zemestrīce. Šāda nodarbība veicināja gan domāšanas, gan fantāzijas attīstību, kā arī sekmēja klases kolektīva saliedēšanu un prasmi strādāt komandā.


Skolotāja Inga Liberte

 


 
Rūķi satiekas Trapenes sākumskolā!
 
Pirms Ziemassvētkiem Trapenes sākumskolā bija sanākuši rūķi – lieli un mazi.
Rūķu meitene Konča un rūķi Peksis un Kriksis aicināja visus cept piparkūkas, rotāt egli, gaidīt svētku vilcienu ar dāvanām, priecāties, iet rotaļās, dejot ar Ziemassvētku vecīti un gaidīt atnākam Ziemassvētkus. Priecīgus Ziemassvētkus un cerību spārnotu, un ideju pārpilnu Jauno gadu!!!
 
 

 
Ziemassvētku laiks pirmsskolā!              

Jau nedēļu pirmsskolas grupās gaisā jūtamas piparkūku un mandarīnu smaržas… Eglīte skaisti izrotāta stāv goda vietā!
Klāt Ziemassvētku svinēšana! Mazākās grupas bērni centās izcept un izrotāt paši savas piparkūku eglītes, iegūstot jaunu pieredzi piparkūku cepšanai mājās kopā ar savām ģimenēm.
Uz svētku eglīti bija ieradušies daudz mazu, mīļu rūķīšu un skaistas sniegpārsliņas. Rūķi savām mammām un tētiem rādīja, ko tad rūķi skolā dara, ko viņi prot. Arī sniegpārsliņas ar savu skaistumu un vieglumu priecēja gan lielos, gan mazos svētku svinētājus! Pie rūķiem bija ieradusies feja, kura solīja uzburt daudz ko – sniegu, sniega bumbu, salūtu un daudz ko citu, kas rūķiem svētkos sagādā prieku. Kopā ar feju gāja rotaļās un dziedāja dziesmas, priecājās par svētkiem! Paldies fejai, kura iegriezās arī pie mums mazliet pasvinēt Ziemassvētkus!              

 
Skolotāja Līga Akmentiņa
 

 
18.decembra rītā skolas zālē bija jūtama svētku noskaņa- čaklie rūķīši bija parūpējušies par to, lai varētu tirdziņā iepriecināt kādu sirsniņu svētkos. Paldies viņiem par to!
 
 

 
Rūķi čakli strādā!                

Ziemassvētku pastā notiek rosība! Skanot Ziemassvētku dziesmām, rūķi šķiro, skaita un piegādā svētku apsveikumus un laba vēlējumus adresātiem. Pēc labi padarīta darba- dejas un rotaļas!                

Santa Briede

 

Ciemošanās SAC ,,Trapene”

Trešās adventes noskaņās Trapenes sākumskolas skolēni devās uz SAC „Trapene” ar svētku ieskaņas koncertu. Koncertā skanēja dziesmas par Latviju, dziesmas ar bērnu sacerētiem vārdiem un skolotājas Inas sakomponēto mūziku. Ciemos pie visiem ieradās aizgulējies rūķis, kuram garšoja piparkūkas un kurš devās meklēt skaistāko egli. Iepriecināsim viens otru ar labiem vārdiem un darbiem! Lai Ziemassvētku prieks ienāk katrā mājā!


Santa Briede


 

Jauno grāmatu iepazīšana

16.decembrī Trapenes sākumskolā viesojās pagasta bibliotēkas bibliotekāre Dzidra, sev līdzi atnesot jaunākās grāmatas. Bērni ar interesi klausījās stāstu fragmentus no grāmatām. Tikšanās noslēgumā katrs varēja grāmatas aplūkot un pārlapot, tīkamāko paņemot līdzi uz mājām.


Santa Briede


 
5.decembrī Trapenes sākumskolas skolēni kopā ar skolotājām devās uz dabas un tehnoloģiju parku „Urda” Daibē. Diena bija interesanta, skolēni piedalījās praktiskajā nodarbībā „Uguns”, veica eksperimentus ar uguni. Mācījās ievērot drošības noteikumus. Skolēni devās izzinošā pārgājienā, lai iepazītu mums apkārt esošo bioloģisko daudzveidību un pārrunāja kā mēs paši to varam ietekmēt. Interesanta bija ekskursija pa RAAC „Daibe”, kurā uzzināja un izprata, kāda saistība tēmai ar atkritumu apsaimniekošanu.                   

 
Santa Briede
 

Heisā, hopā! Pepijai ir dzimšanas diena!

 

Sākumskolas skolēni kopā ar skolotājām 20. novembrī devās ciemos pie Pepijas uz pagasta bibliotēku. Pepija bija priecīga par mūsu ierašanos. Viņa pastāstīja kā bērni mācās citās valstīs, aicināja mūs piedalīties dažādos uzdevumos. Kopā priecājāmies par dzimšanas dienas salūtu un baudījām saldumus.
Novēlam, lai Pepija spēj ieinteresēt arvien jaunus lasītājus!
Paldies bibliotekārei Dzidrai par interesanto un sirdsmīļo pasākumu. Tik jaukas emocijas, lai gadās biežāk!


Santa Briede


 

Latvijas valsts svētkiem veltītais koncerts ,,Mājupceļš”
14. novembrī skolā ievijās Latvijas ceļš, lai mēs kopā to izstaigātu, apstājoties, ieklausoties, aizdomājoties un izjūtot to domu skaistumu, kas palīdz mums visiem atzīt- mēs dzīvojam zemē, ko par Latviju sauc.
Koncertā skanēja dziesmas par Latviju bērnu kora un ansambļa izpildījumā. Savus sveicienus Latvijai dzimšanas dienā nosūtīja pirmsskolas bērni. Īpašs sveiciens Latvijai un savam pagastam bija bērnu sacerēto dzejoļu izstāde un bērnu izpildītās dziesmas ar pašu sacerētiem vārdiem.
Droši ejiet pa sev izvēlēto ceļu, apzinoties, ka tie atbalsojas Latvijas sirdī!    

Santa Briede


 

Trapenes un Gaujienas pagastu nacionālo partizānu bunkura vietai veltītās piemiņas plāksnes atklāšana
15. novembrī Trapenes pagasta Līzespastā tika atklāta Trapenes un Gaujienas pagastu nacionālo partizānu bunkura vietai veltīta piemiņas plāksne. Piemiņas vietā pulcējās dažādu vecumu cilvēki. Jauniešiem un bērniem šī vieta ir kā vēstures apliecinājums par laikiem, kurus tie nav piedzīvojuši. Visiem, kas bija sapulcējušies, bija iespēja klausīties atmiņas stāstos un pārdomās par Latvijas vēstures lappusēm…    

Santa Briede 

 


Novembris- Ojāra Vācieša mēnesis!
Trapenes sākumskolā došanās pie Ojāra Vācieša piemiņas akmens novembra mēnesī jau ir kļuvusi par tradīciju. Bērni skaita dzeju, noliek aizdegtas svecītes un sasilda piemiņas akmeni ar savām plaukstām, nododot savu sirds siltumu.

Santa Briede

 

Mārtiņš bija labs vīriņš
Aiz visiem vīriņiem.
Ne ruden, pavasar,
pašā maizes laiciņā.

11.novembra rītā mūsu skolas 5.un 6. gadīgie bērni, pārģērbušies par Mārtiņbērniem, devās apciemot citus skolas bērnus. Mārtiņbērni skaitīja tautasdziesmas un dziedāja dziesmiņu par gailīti. Mārtiņbērni pārsteidza zālē sanākušos un mazākās grupiņas bērnus, skaļi skandinot instrumentus un skandējot dziesmiņu.Pēc ciemošanās pa skolu, bērni mielojās ar līdzpaņemtajiem cienastiņiem, pārrunājot Mārtiņdienas tradīcijas.

Skolotāja Līga Akmentiņa


 

31.oktobris Trapenes bērniem sākās ļoti agri. Jau plkst. 7.00 visi pulcējās pie skolas, lai dotos „Skolas somas” un Trapenes bibliotēkas apvienotajā ekskursijā.

Visi ar satraukumi gaidīja ierodamies lielo autobusu, kurā varēja sakāpt visi sākumskolas skolēni, skolotājas un bibliotekāre. Autobuss mūs aizvizināja uz Leļļu teātri Rīgā, kur skatījāmies izrādi „Mazā raganiņa”. Izrāde ļoti visiem patika! Mazās raganiņas atraktivitāte aizrāva visus skatītājus un bērni dzīvoja līdzi raganiņas piedzīvojumiem.  Cik smaidīgi un sajūsmināti  pēc izrādes visi nāca no zāles ārā. Vēl ilgi nevarēja rimties bērnu čalas un sajūsminātie acu skatieni liecināja par to, ka izrāde bija izdevusies.
Nākamais ceļa mērķis bija Zooloģiskais dārzs.  Daudzi bērni bija pirmo reizi zooloģiskajā dārzā. Lai gan daudzi dzīvnieki bija salīduši siltajās migās, nevēloties rādīt mitrajam laikam degunteļus, mēs  apskatījām gan žirafi, gan ledus lāci, gan priecājāmies par roņa rādītajiem trikiem, gan izstaigājām silto tropu māju, un daudz ko citu.
Diena bija izdevusies. Bērni un pieaugušie mājās devās smaidīgi, pilni pozitīvām emocijām.
      Paldies šoferītim Dzintaram par patīkamo braucienu!

Skolotāja Santa Briede
 


Saulainajā, 16.oktobra dienā, Trapenes sākumskolā pirmsskolas un sākumskolas bērni kopā ar skolotājām un skolas darbiniekiem cepa maizīti uz ugunskura.

Šis pasākums skolā jau izveidojies par tradīciju vairāku gadu garumā. 5./6. klases meitenes no rīta mājturības stundā kopā ar skolotāju Santu iejauca rauga mīklu. Skolotājas atnesa garšīgākos ievārījumus un medu, un našķošanās varēja sākties. Bērniem ļoti patīk cepšanas process un maizītes baudīšanas svaigā gaisā.
Paldies skolas saimniekam Mārtiņam par sagādāto ugunskura vietu. Paldies Ronijai, Danielai, Marijai, Sergejam un Markusam par palīdzību sagatavošanā un maizītes cepšanā mazajiem bērniem!

Skolotāja Santa Briede

 


 

4.oktobra rīts sākās ļoti saulains. Jau ieejot iekšā skolā mūs sagaidīja saulains sveiciens skolotāju dienā!

Īpašu rītu skolotājiem sarūpēja 5. un 6. klases skolēni. Skolotājiem bija sarūpēti dažādi pārbaudījumi: jāatpazīst ceļazīmes, ar acīm ciet jāuzzīmē kāds priekšmets, pēc taustes jāatpazīst, kas ielikts kastē, ar degunu ( ar pirkstiņkrāsām) jāuzraksta savs vārds, orientējāmies pa skolu…. Paldies visiem bērniem par šo skaisto rītu un par mīlestības pilnajiem apskāvieniem! Šodien mēs sajutāmies īpašas un mīlētas! Jūs esat paši labākie!

Līga Akmentiņa
skolotāja

 

27.septembris šogad ir Eiropas skolu sporta diena, kurā piedalās 8500 skolas no visas Eiropas.

Arī Trapenes sākumskolas skolēni šodien sportoja. Skolēni gan, iesildoties, vingroja, gan skrēja stafetes, gan leca ar lecamaukliņu, gan pārbaudīja savu lokanību un izturību. Protams, uzvarēja draudzība, smiekli, atraktivitāte, uzmundrinājumi un kopā būšana!

Šodien pat saulīte spēlējās kopā ar mums! Lai mums visiem neizsīkstošs sporta gars! 

Līga Akmentiņa
skolotāja

Dzejas nedēļa Trapenes sākumskolā!

Septembris  ir dzejas mēnesis. Trapenes sākumskolas skolēni tika aicināti kļūt par dzejniekiem un sacerēt dzejoli par Trapeni. Popularizējot Dzejas nedēļu , ceturtdienas pēcpusdienā skolēni pulcējās skolas zālē uz dažādām aktivitātēm, bija jāievieto pazudušos vārdiņus Raiņa, Friča Bārdas un Imanta Lasmaņa dzejoļos, kā arī no savirknētiem vārdiem bija jāizveido Ojāra Vācieša dzejolis „Bārdas žāvēšana”. Mūsu skolā, iespējams, mācās topošie dzejnieki!


 

Piedalās konkursa ,,Gudrs, vēl gudrāks!” filmēšana Rīgā

Miglainā 18.septembra rītā 5.un 6.klases audzēkņi kopā ar skolotāju Santu devās uz LTV studiju Rīgā, lai piedalītos raidījuma „Gudrs vēl gudrāks” filmēšanā.

6.klases audzēkne Katrīna Zariņa nosūtīja pieteikumu un tika aicināta piedalīties sezonas pirmā raidījuma tapšanā. Diena bija gara un nogurdinoša, toties visiem bija patīkama sajūta, jo varēja redzēt, kas notiek kamerai otrā pusē un kā notiek raidījuma filmēšana. Skolēniem bija iespēja satikt cilvēkus, kurus iespējams redzēt tikai televizora ekrānā.

Paldies Katrīnai par drosmi un 5.un 6. klases audzēkņiem par milzu izturību!

Līga Akmentiņa
skolotāja

 

 Ziedu upe pie skolas!

Septembris dabā ienāk ar krāšņumu- ziedu pilnām dobēm, ābolu noliektiem zariem ābelēs un bagātu ražu dārzos. Trapenes sākumskolas bērni mēneša sākumā tika aicināti piedalīties rudens ražas paklāja veidošanā pie skolas. No sanestajiem ziediem, āboliem un citiem materiāliem kopīgiem spēkiem tapa līkumaina upe, kura iztek no pīta groza. Priecāsimies kopīgi par rudens krāšņumu!

Līga Akmentiņa
skolotāja

 


14.septembra rītā skolas skolēni kopā ar vecākiem un skolotājiem devās kartupeļu talkā pie saimnieka V. Liepiņa.

Lielās un mazās rociņas čakli lasīja kartupeļus. Mīļš paldies Dāvja un Beātes vecākiem, Amandas un Emīla vecākiem, Matildes un Armanda mammai, Daniela, Samantas un Leonīda tētim, Pētera, Ingas un Kārļa mammai, Amēlijas mammai, Markusa un Raimonda mammai, Katrīnas, Jēkaba un Miķeļa mammai, Tomasa un Alises mammai par veltītu laiku un spēku, ko ieguldīja šajā saulainajā dienā, lai bērni skolas ēdnīcā pusdienās varētu ēst savā pagastā izaugušus kartupeļus. Paldies arī čaklajām, mūsu skolas skolotājām!

Līga Akmentiņa
skolotāja
Dalīties:
18. februāris, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs