Saistītie raksti

Vīru vokālā ansambļa koncerts

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Kas var būt labāks par parastu dienu,

Kurā ir saule un strīda – neviena.

Kas var būt labāks par dziesmu, ko dziedu

Brīžos, kad sajūtu sevi kā vienu.

Vienu no miljardiem ļaužu uz zemes,

Vienu no miljoniem – laimīgu seju..

Kas var būt labāks kā dzīvot un skanēt

Pasaulē šajā un debesis just…

21.februāra vakarā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas zālē kopā tika aicināti ļaudis, kam tuva dziesma, lai justu līdzi dziedošajiem vīriem un dāmām, lai atpūstos no ikdienas steigas, lai kopā sadziedātos, lai sajustu mīlestību – gan to, kas mīt sirdī, gan to, kas saista kopā ar dziesmu.

Koncerta ”Mēs puisēni jaun` būdami” iniciatori bija Gaujienas vīru vokālais ansamblis. Viņi savos četros dziesmotajos gados ir dziedājuši dažādos pasākumos. Tālākā vieta, kur viņi ir bijuši ir – Minstere Vācijā, Maskava Krievijā, būts tepat Igaunijā un, protams, tuvākas un tālākas vietās tepat –  Latvijā. Dziesma ir viņu vienojošais spēks, kopīgas melodijas, kopīga brīvā laika pavadīšana ar dziesmu. Koncertā izskanēja dažādas dziesmas – gan sirdij tuvas, gan tautai mīļas, gan latviešu tautasdziesmas, gan dziesmas no izrādēm. Tā kā vīru ansamblis Gaujienā radās pēc sieviešu vokālā ansambļa jubilejas, tad sadziedāties tika aicinātas arī viņas.

Kad dzied vīri, tad sieviešu acīs parādās mirdzums, tas ir neaprakstāms. Tieši  to sajūtu radīja mūsu vīru ansamblis pils zālē. Paldies Ilzei Dāvei, kas pēc daudziem gadiem atkal kungiem piespēlēja, bet nu jau to dara kā vadītāja. Mums sirds gavilē līdz, kad esam kopā ar dziesmu. Zinām, ka mēs mīlam un esam mīlēti, mēs zinām, kur ir vislabāk. Nu, gluži kā Sprīdīši mēs dziedam visai pasaulei, mēs dziedam klausītājiem, bet vienmēr pēc koncertiem atgriežamies mājās!

Dagnija Pakalne,

Sieviešu vokālā ansambļa vadītāja

Dalīties:
21. februāris, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs