Saistītie raksti

14 dienu pašizolācija iebraucot Latvijā ir obligāta

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Lai pēc iespējas mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas COVID-19 izplatības riskus, personām, kuras Latvijā atgriežas no COVID-19 skartajām teritorijām, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija mājās!

Tas nozīmē, ka cilvēks nedrīkst pakļaut citus inficēšanās riskam.

Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem. Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, veikaliem, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās vajag izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas.

Aicinām ikvienu būt atbildīgu ne tikai par savu, bet arī par līdzcilvēku veselību !

 

Pienākumi personām, kas atgriežas no COVID-19 skartajām valstīm;

  • 14 dienas pēc izbraukšanas no COVID -19 skartās valsts vai teritorijas jānovēro savs veselības stāvoklis un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra ķermeņa temperatūra.
  • Nekavējoties jāzvana uz 113, ja parādās kādas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi).
  • Jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām.
  • Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei jāizmanto kāda no šādām iespējām:

piegāde mājoklī, izvairoties no kontakta ar piegādātāju;

pārtikas vai preču piegāde ar tuvinieku palīdzību, atstājot tās pie durvīm;

jālūdz pašvaldības sociālā dienesta palīdzība, izvairoties no tieša kontakta ar sociālo darbinieku;

  • ja nav citu risinājumu, veikalu jāapmeklē ar medicīnisko masku (vai arī aizklājot muti un degunu ar lakatu vai šalli) stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, ievērojot divu metru distanci no veikala apmeklētājiem un pārdevējiem un ievērojot roku un klepus higiēnu.

Vairāk informācijas: Veselības ministrijas mājaslapā: http://www.vm.gov.lv

Aktuālākās ziņas Slimības profilakses un kontroles centra mājaslapā http://www.spkc.gov.lv   un Veselības ministrijas mājaslapā: http://www.vm.gov.lv

 

Dalīties:
17. marts, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs